Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha kitartó vagyok meg fogja...

Ha kitartó vagyok meg fogja szokni ezt az altatást és nem fog sírni?

Figyelt kérdés
3,5hós kislányom kezdetektől a kiságyában alszik. Volt,hogy mellkason aludt el és utána tettük le,volt hogy ringatás után. Most,hogy mozgásfejlődik nem jelzi,hogy fáradt csak már mikor késő és túlfárad. Ilyenkor leragadó szemekkel sír. Csak ringatáskor nem.de már 6 kg,órákig nem lehet ringatni. Igy leteszem az ágyába,simogatom míg elalszik,de van hogy fél órát küzdünk egy 40 perces alvásért,mert hánykolódik forgolódik,sír. Ha csak azért is így altatom,egyszer csak elfogadja?

2019. febr. 23. 17:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

Elfogadja,hogy hiába sír,nem segítesz neki,és egy idő után már nem sír.De nem azért,mert megtanul egyedül elaludni,hanem mert feladta,hogy segítséget kérjen.

Egy ekkora babának szüksége van segítségre az elalvásnál.Akár ringatással,vagy csak,hogy az öledben van,és leülsz vele,simogatod,akár mellétek teszed az ágyba.

Az én babám is kezdetektől az ágyában alszik éjjel.Nappal egy alvása séta közben a babakocsiban volt,majd a többi rajtam.Aztán 3 és fél hónaposan úgy gondoltam,próba szerencse,berakom az ágyába nappal is,miután rajtam elaludt.Szerencsére azóta is így alszik napközben.Elalszik ölben,aztán beteszem a kiságyba,és alszik.

Próbáltad esetleg a hordozókendőt?

2019. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Fiunk 5 éves, még mindig simogatva alszik el. 😂

De pl a kistesói közül 2-t leteszünk és alszik, a harmadikat ölben kell altatni. Gyerek függő. Próbáltuk a nagytesót is önálló elalváshoz szoktatni,nem sikerült.

2019. febr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem hagyom egyedül sírni..pont ez a lényeg. kiságy-alvás-én is ott vagyok. A hordozó kendővel nem értek egyet,mert ha baja van addig vele vagyok,ha meg nincs akkor aludjon az ágyában vagy kicsit eljátszik egyedülis már a földön vagy a pihenőszékben.
2019. febr. 23. 17:46
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

1-es: ez így nem igaz,hogy szüksége van segítségre elalvásnál. Inkább úgy,hogy szüksége lehet! A mi lányunk most lesz 3 hónapos,leteszem az ágyába,s alszik. Ha nem alszik egyből,akkor nézeget,s halkan elalszik. És sose hagytam sírni.

Kérdező: szerintem Te csinálod jól,hogy simogatod a popsiját. Mi ha nyügös még,akkor cumit adunk a szájába. Kb 5 perc alatt bealszik. (Nekünk tápszeres,így nem lesz cumizavaros)

2019. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Miénk is tápszeres, és cumi is van,de csak elalváshoz kell.
2019. febr. 23. 17:58
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

"Tanult tehetetlenség". Keress rá, utána tuti nem hagyod majd sírni a babát...


Igazából egy dolgot nem értek: neked miért jobb "csak azért is" így altatni, ha egyszer bevallottan küzdelem neked is, neki is?

Az én gyerekem 6 hós és 7 kg, ringatva alszik el, amit egyáltalán nem bánok. Olyan gyorsan elillan ez az időszak...

2019. febr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De nem hagyom ott egyedül!!! És nem a kiságy miatt sír hanem a túlfáradás miatt. Ringatva nem sír de nem is alszik el,ezért teszem le és simizem,és mondom eddig is ott aludt, de eddig nem sírt ha elfáradt
2019. febr. 23. 18:16
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Van a facebookon egy csoport: Alvás/altatás-támogató közösség szülőknek a Hordozóház szakértőivel. Sok hasznos tanácsot kaphatsz.
2019. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiammal hasonlón keresztül mentünk. Én is próbálkoztam, csak mégis kivettem. Persze nem akartam így folytatni én se, mert járkálni kellett vele. Igazából vele az volt a gond, hogy hiába volt kézben, járkáltam vele, ugyanúgy ordított. Kivittem a nappaliba abbahagyta, de látszott hogy nagyon álmos. Bevált, hogy naplózok mindent. Kiderült, hogy ha mutat jelet álmosságra ha nem, 1,5 óra fentlét után megy aludni. Nem tiltakozott, nem sírt. Elég hamar elaludt. Pár napig ment ez, aztán próbáltam, hogy lerakom az ágyba és simogatom, nem sírt akkor se, egész jól vette, könnyen leszokott arról, hogy járkálni kellett vele.

Persze a 1,5 óra az nálunk volt ennyi, nyilván másnál lehet ez 2-3 óra is, nem gépek. De tapasztald ki!

Nem tartom jó ötletnek, hogy pont most akarod a kiságyba szoktatni, mert eleve túl fáradt, ilyenkor nehezebben alszik el. Meg a tiltakozással csak még inkább lemerül. Inkább az időt lesd ki, vagy hátha mégis akad olyan apró jel, ami utal álmosságra.

Én egyébként úgy csináltam, hogy azt nagyjából tudtam, hogy 2,5 óra után kezdődik a keserves sírás, így 2 óra után próbáltam, ezután 1,5 és ez vált be. De pl a második gyerek 6 hetesen is elvolt ennyit, nála inkább 2,5 óra volt ez az idő, amit ébren töltött gond nélkül.

2019. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

6-os vagyok, köszi a lepontozást : D


Egy ekkora gyerek még nem tud hisztizni. Vagyis, ha sír, akkor ténylegesen diszkomfortérzete van. Akár simogatod a hátacskáját, akár nem, ha még 40 percen át sír, akkor neki ott és akkor nem erre van szüksége, hanem a még több kontaktusra -ezt nem én találom ki, Te magad írod, hogy ringatva megnyugszik!

(Azt már tényleg csak halkan jegyzem meg, hogy egy tápszeres baba, aki talán egyáltalán nem is cicizik, vajon miért szorulna rá jobban a ringatásra... minden kisbabának alapvető igénye, csak a szopis babák könnyebben hozzájutnak a szopi közbeni bőrkontaktus által.)


Az pedig bizonyitott, hogy egy ekkora gyereket még nem lehet és nem is szabad "nevelni".


Lehet lepontozni!!

2019. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!