Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hetesen anyával alvás, mit...

8 hetesen anyával alvás, mit csináljak?

Figyelt kérdés

3 hetesen kikellett hozni a szobából a nagyszobába a gyerkőcöt,mert akárhogy altattuk,már nem maradt meg bent.

a kiságyat is hoztuk vele, így egy légtérben lehet velünk.


Viszont most ott tartunk pár napja, hogy már így sem jó neki, amint letesszük a helyére,felébred és egyre hangosabban "hisztizik".


Apa átköltözött a kanapéra, baba pedig mellém.. így azonnal elaludt, de ez így nemtúl szimpi, mert különalváshoz próbáltuk/próbáljuk szoktatni.



2019. ápr. 4. 11:07
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk is volt ilyen időszak. Én beraktam a használt pizsi pólóm a gyerek alá a matracra, érezte az illatom, nem ébredt fel. Azóta a pólóimon alszik :D


Tényleg ne szoktasd az ágyba, mert nem tudod majd őt kirobbantani onnan 3 évesen se :)

2019. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
45%
Egy percre sem szabad bevinni az ágyba, mert onnantól mint egy lavina. Nem fogod leszoktatni róla. Ha sír, akkor sírjon amíg el nem alszik, ringatod, majd leteszed a kiságyába. Lehet, hogy hetek el fognak így telni, de idővel rájön, hogy neki nem ott van a helye. De ha beszoktatod, akkor apukával tönkremegy a kapcsolatod így, mert egy ilyen dolog meg tudja ölni a szexualitást.
2019. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Igen, pont a magánélet rovására nemszeretnénk. Persze, van aki ezért megkövez, ismerösök közt is,mert miazhogy nem a gyerek az első..önzőség.


Hát én inkább maradnék önző, de legyen meg mindenkinek a saját helye.



Viszont lehethogy azzal is rontottam, hogy a védönö tanácsára hoztam át napközben aludni a nagyszobába,mert aztmondta, így szokja meg a hangokat, a nappal/éjszakát,mindent. Persze, meg anyáék helyét.

2019. ápr. 4. 11:43
 4/48 anonim ***** válasza:
55%

Úristen, itt kik adnak tanácsot?? Hogy nem anyák, az biztos! 8 hetes kicsi csöppség nem hisztizik!! És nem tudod elrontani sem! Azért sír, mert ő még azt gondolja, hogy te és ő egy és ugyanaz! 5-6 hónaposan fog rájönni, hogy ő egy különálló egyébiség saját akarattal. Olyan rövid ez az időszak a babáknál, miért ne altathatnád a mellkasodon? Neki az a világ legbiztonságosabb helye, hallja a szívverésedet, amit a méhedben is hallott, megnyugtatja, elaltatja. Érzi az illatod, bőr a bőrön, neki ennél nem kell több. Szexelhetsz a férjeddel bármikor, miért a babádat fosztod meg a biztonságérzetétől?

4 gyerekem van, nem a levegőbe beszélek, hidd el. Soha, egyik gyerekem sem szokott át a mi ágyunkba, de az összeset a mellkasomon altattam 3 hónapos korukig, és akkor sem zavartam el őket, ha éppen féltek és átjöttek hozzánk, vagy csak hiányoztam nekik és odaakartak bújni.

Aki ilyen merev, katonás és nem hajlandó a gyereke kedvéért némi kényelmetlenséget bevállalni, milyen szülő lehet? Egyáltalán minek ad tanácsot?

2019. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló.. igen, ebben igazad van.

DE nem a mellkason alvás és altatás a kérdés.. hidd el, eleget van anyaközelben, és megkapja a szeretetet.


Minden gyerkőc más és más.


Itt az a kérdés, hogyan szoktassam vissza a saját ágyába éjszaka..

2019. ápr. 4. 12:33
 6/48 anonim ***** válasza:
46%

Vegyél egy hordozókendőt.


Ha nappal ki van elégítve a testközelség igénye, éjszaka kevésbé lesz szüksége rá.

Szoktasd arra, hogy nappal rajtad alszik, este viszont az ágyában.


Igy ti is tudtok szexelni, de a kicsi is megkapja azt a testközelséget amire igénye van.


Ne foszd meg ettől őt, mert lehet, hogy a férjeddel megmarad a kapcsolatotok, de a gyerekeddel való kötődés rovására. Megéri?

2019. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Jézusom..azért a kérdésem nem lett kisarkosítva.. mégcsak nem is a szexről szól...?!


Értelmezni kellene talán. Még mindig arról kértem tanácsot, hogyan szoktassam a kiságyába vissza, vagy egyáltalán kinek sikerül ez a dolog.


Nem a szex a lényeg, és mégcsak szó sincs arról, hogy a gyermekem nincs anyaközelben... alapból anyatejes, illetve velem van itthon egész nap, annyi figyelmet kap,amennyit csak lehet!


Egyedül az a lényeg, hogy ne a köztünk alvást szokja meg.

2019. ápr. 4. 12:42
 8/48 anonim ***** válasza:
44%

Köszönöm teljes mértékig tudtam értelmezni a kérdést, de mint írtam ez a testközelség igénye. Ugyanolyan igény, mint az evés, pisilés, kakilás.


Erről nem lehet egy 8 hetes babát leszoktatni. Kb olyan, mintha arról akarnád leszoktatni, hogy egyen.



Nehány drasztikus, sírni hagyásos módszerrel le lehet szoktatni őket, de ez sem leszoktatás, inkabb a beled vetett bizalom, és kötődés teljes elvesztése, és beletörődés, hogy az igénye nem lesz kielégítve.


Viszont, ha nappal megkapja a kellő testközelséget, este már nem lesz annyira szüksége rá, és nagyobb az esely rá, hogy nyugton marad ott ahol leteszed, de ahhoz az kell, hogy szinte egész nap rajtad legyen.


Miutan elkezdtem hordozni a lányomat, az előtte egész estét átbömbölő gyerek, vegig aludta az éjszakát, a saját ágyában.


De nyugodtan jöhetnek lepontozni a buta anyukák, akiknek semmi fogalma sincs, hogy hogyan működik a maslow piramis

2019. ápr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
61%
Én is azt vallom, hogy nem szabad bevinni a ferjeddel közös ágyba! És ez nem szigorúság meg merevség, szimplán ésszerűség. Egesz nap vele van a gyerek, megkapja az anyja közelségét, nehogy már főbenjáró bűn legyen a saját, külön ágyban való alvás! Ha sír, hát sír, majd megnyugszik. Felveszed, ringatod, megnyugtatod stb, de akkor se engedd, hogy a sírással célt érjen. Első perctől oda kell szoktatni és nem lesz gond. Lehet hogy sírni és nyüglődni fog az elején, de hamar megszokja, hogy egesz nap anyával van, de alvásnal bizony külön ágyba kerül.
2019. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
46%

8 hetesen nem hisztizik, hanem valamilyen szükséglete nincs kielégítva. Lehet, hogy semmi másra nem vágyik, csak hogy alvás közben hallja a légzésedet, a szíved dobogását. Ez is egy szükséglet, hiszen 9 hónapig előtte ez vette körül, te voltál a természetes közege.


figyi, nekem is voltak elképzeléseim, elveim, aztán lett gyerekem. Volt külön ágy, külön szoba, majdmegtanulaludni... életem leghosszabb 7 perce volt, amikor egyszer hagytam sírni, hogy majd talán abbahagyja és elalszik. Soha többé! Utánam ne sírjon a gyerekem!

Hogy magyarázod meg később egy kisgyereknek, hogy neki EGYEDÜL KELL aludni, de anyának és apának természetes, hogy együtt alszanak? Ha az kell, hogy ő egyedül aludjon, ezt szokja, tanulja meg, akkor addig ti is külön alszotok?


Én együtt alszom a gyerekemmel. Nem ő jött a szülői ágyba, neki van akkora, hogy odaférek mellé.

Ez van.

Az egyéb dolgainkat pedig megoldjuk máskor az apjával. Ha elaludt, felkelek mellőle, reggel, amíg alszik, átmegyek páromhoz, de mamák is lelkesen vigyáznak rá... szóval nem megy a magánélet rovására ;)

2019. ápr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!