Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyszerűen sehogy nem alszik...

Egyszerűen sehogy nem alszik el magától, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos.

Babakocsiban ringatva altatom el 3 hónapos kora óta.

Estenkent kb 1,5 óra az altatás. Mikor elaludt beteszem a kisagyba.

Csak úgy ringatas nélkül sehogy nem akar elaludni a kisagyban. Csinalhatok vele akármit: babazene, simogatás, ének, susogas, fenek paskolas..

Egyszerűen megkattanok már.

Nappal is akkor tudom a kisagyba betenni aludni, ha bealszik a kaján.

Pedig biztosan álmos már mikor altatni próbálom, tehát ez nem lehet probléma.

Ma is összesen fel órát aludt és most próbálja a férjem altatni a kisagyban, de persze nem sikerül.

Azt hittem idővel majd érik az idegrendszere és el tud aludni, de sajnos nem :(

Volt valakinek hasonló?

Ki mit csinált?


2019. ápr. 5. 19:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
31%
Sok mindent lehet csinálni, de vannak következmények. Mit vársz egy picitől, akinek minden új? Kibújik, elkezdik rázni, ringatni, simogatni, lötykölni, neki ez mind új, de megszokja. Amikor meg abbamarad, hát hisztizik. Amikor kitoltam a gyereket anno a szabadba, megmondta az asszony, eltöri a kezem ha elkezdem rázni a kocsit. Nem is volt sose altatás gondunk. Ettől függetlenül jókat aludtunk én hanyatt, gyerek meg a mellemen.
2019. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%
Berakod a kiságyba, simogatod a hátát, aztán pár perc után kimész, hagyod bőgni maximum 5 percet (az enyém bealszik 2 perc bőgéstől), visszamész simogatod, kimész és így tovább. Az én lányomat sosem altattuk, újszülött kora óta berakom az ágyába és alszik, mondjuk hozzá tartozik a történethez, hogy én olyan rosszul voltam szülés után, hogy egyáltalán nem tudtam ringatgatni és rossz szokásokat kialakítani benne, de soha meg se nyikkant, nincs cumi, rongyi, semmi, nem igényli. Lehet, hogy csak szerencse, de én maximum annyit vagyok hajlandó megcsinálni, hogy simogatom a hátát, úgy ahogyan leírtam.
2019. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%

Előző (és hasonlóan gondolkodók), és nem zavar, hogy a gyereketek esetleg minden vagy sok este a sírásába alszik bele?

Amiket rossz szokásnak írtok, azok a kisbabák többségének a természetes szükségletei. A ritmikus mozgások pl felidézik, amikor sétált velük a kismama, a léptei ritmusát, szívdobogását.

Vannak valóban könnyen elalvó babák, de sok esetben a "nem szoktattam rá a rosszra" inkább azt jelenti, hogy "leszoktattam a jóról", a biztonságos kapcsolódásról, arról a tapasztalásról, hogy a segítségkérésre segítség a válasz.

Utána nem jelez már és lehet azt hinni, hogy milyen f.a szülők vagyunk.

2019. ápr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező. Facebook-on a Hordozóháznak van alvásproblémákat megoldó csoportja. A kommentelők többsége kifejezetten kötődő nevelés párti, de ha nem akarsz nyilvános beszélgetést, akkor tudsz ott külön írni az alvástanácsadónak is.

Nekem nincs ötletem több, nem tudom, miért sürög-forog odabújás helyett, de az az érzésem, hogy tapasztalt szakember erre gyorsan tud majd vmi javaslatot.

2019. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
2-3 év a normális "megérés" az egyedül elalvásra. Sírni semmiképp sem szabadna hagyni. Kinek jó ha emelkedik a stresszhormon a vérében? Miért sírhat egy kisbaba : fáj valamilye, éhes, szomjas,nyomja a címke vagy valami izgatja a bőrét,melege van, sötét van stb stb.. Túl sok volt aznapra az inger (pl tv, rokonlátogatás stb) tehát minden könnycsepp egy segélykiáltás az édesanyja felé, hiszen tudjuk, még nem tudja megfogalmazni : anya gyere ölelj meg, nem tudok megnyugodni. Anya, kilenc hónapig hallgattam a szívedet, most is szeretném, hogy tudjam, biztonságban vagyok. Picit helyezd magad a babád szemszögébe. Annyira pici még, ő csak téged akar! Holnap, ha alszik napközben, pihenj te is!
2019. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
28%
13 nem zavar, ugyanis nem erről van szó, amúgy meg igencsak tudom élvezni, hogy most pl. egy jóéjt puszi után beraktam az ágyába és egy hang nélkül befordult a fal felé és elaludt, felőlem nyugodtan ugralhat más a gimnasztikai labdán fél éjszakát, a hordozokendövel, mert máshogy nem alszik a gyerek, de nem tartom normális dolognak. Újszülött kora óta simán elalszik, oké, tudom, hogy jó gyerek, de valószínűleg az is közrejátszik, hogy feleslegesen nem tutujgattam alvás előtt. Nem szoktam hagyni bőgni, nagyjából 20-bol 1 alkalom van, hogy sírni kezd, olyankor várok max. 2 percet, mert bele szokott aludni, szerintem ezt bárki hagyná, ha bemegyek simogatni azzal felkeltem és akkor már tényleg nem alszik el. Szóval nem kell általánosítani, van azért középút is, a hagyom bőgni, meg az egész nap höcögtetem a babakocsiban, meg ki tudja miben között.
2019. ápr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
45%
A 12-es válaszoló nagyon káros tanácsot adott! Az ő babája azért hallgatott el végül, mert a sírásával jelezte valamilyen szükségletét, pl édesanya közelségét, és mivel nem kapott rá választ, a pici megtanulta : nem érdemes megszólítani a világot, úgysem jön segítség.. Kvázi beletörődött a helyzetébe. Kérdés : mi az anya feladata? az, hogy az életre hívott gyermekünk szükségleteit kielégítsük! Minden áron! Biztosítsuk gyermekünket arról, hogy nyugodtan szóljon, mi megyünk és segítünk neki! Miért ne akarnánk jót neki? Jobbá tenni az adaptációt!!
2019. ápr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
38%
17 ez egyszerűen csak nem igaz, egészséges idegrendszerű gyerekem van, aki képes az elalvásra magától is, persze valószínűleg nem ilyen lenne, ha folyton csesztettem volna mindenféle alvás előtti rituáléval, nem hiszem, hogy attól leszel jó anya, ha magadat szivatod, később, babakor után meg már kifejezetten káros, ha képtelen vagy megmutatni a gyerekednek, hogy hogyan boldoguljon egyedül a stresszel, elalvással, stb. Tudom nehéz elképzelni, de vannak babák, akik nem kétségbeesetten zokogva alszanak el a kiságyukban.
2019. ápr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Próbáld ki,hogy fehér zajra elalszik-e. Nálunk is hasonló az altatás,mint nálatok. Pont tegnap próbáltam ki a 6 hónapos lányomon,mert ordított megint altatásnál. Letöltöttem appot,bekapcsoltam a porszívó hangot. Megnyugodott és 5 perc alatt elaludt:) Bár én ezt csak akkor fogom alkalmazni szerintem,ha minden kötél szakad.

Ha esetleg kipróbálod,írd meg mi volt:)

2019. ápr. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Valóban normális, hogy nem tud egyedül elaludni, de az nem, hogy órákig altatod egy félórás alvásért. Mennyiket, alszik? Mennyiket van ébren? Honnan tudod, hogy alvásidő van?
2019. ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!