Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tényleg ennyire nehéz elaltatn...

Tényleg ennyire nehéz elaltatni egy kisbabát?

Figyelt kérdés

Nem a saját gyerekeiket,de észrevettem,hogy iszonyatosan embert próbáló elaltatni egy 1-3 évest.

Ez gyereküket ő?

Ti hogy birkóztatok meg vele?


2019. ápr. 14. 10:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

gyerekfüggő*

Elnézést,az autokorrekt miatt.

2019. ápr. 14. 10:04
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
1 év felett nem baba.
2019. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az lehet,de nekem azok.🤗

Akkor hívjuk őket totyogósoknak,mindegy.

Csak kíváncsi vagyok ez-e a legnehezebb életszakasz egy anyuka/apuka életében.

Köszönöm,hogy írtál.

Tényleg,mi a helyes kifejezés egy ilyen korú gyerekre?

2019. ápr. 14. 10:15
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Nekünk tényleg iszonyat nehéz volt. Rettegtem az altatásoktól. Olyan 1,5-2 éves korától kezdett könnyebb lenni és lett akkora tapasztalatom benne, hogy már nem féltem tőle. Aztán egyre könnyebb, ahogy a kommunikáció is egyre könnyebb vele.

Amúgy a másfél éves gyerek még simán babaszerű, kb 2 éves koráig nőtte ki a babás vonásokat/szokásokat. Ezen kár kiakadni. Lehet totyogónak vahy kisgyermeknek hívni. Cukik :)

2019. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
2,5 eves koratol nem alszik napkozben, onnantol csak leteszi a fejet este, es altalaban 5-10 percen belul alszik. Elotte ringatas, meseles, enekles kellett, de ha szerencsem volt, elaludt cicin.
2019. ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4-es,sajnálom,hogy nehézségeid akadtak az altatással,viszont örülök,hogy azóta pozitív irányban változott az életed.😊

#5-ös,ha nek alszik napközben,akkor gondolom az egész napod egy végtelen rohangálás.Jó kimerítő lehet.

Köszönöm a válaszaitokat.

2019. ápr. 14. 11:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak a hetvegek, mert mar 22 honapos kira ota bolcsis lett, illetve utana meg ovis, igaz, mindkettot csak fel napban, mert csak addig van itt lehetoseg ra, es mert dolgozom. Hetvegente meg 1 eve fittnessterem gyermekmegorzojeben van szombat-vasarnap 1,5-2,5 orat, ami jatszohazszeru, ugyhogy tudunk azert pihenni. Hamarosan mondjuk ez megszunik, de igy 3 evesen mar szuperul eljatszik, nem kell mar annyit szaladgalni utana :)
2019. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Soha nem altattuk. Megvoltak az esti rituálék, fürdés, szopi, közben énekeltem neki már az első naptól, és ágy. Kezdettől ezt szokta meg, annyi, hogy később mese lett az éneklésből.

Ebéd után is aludt kb öt éves koráig, akkor is ebéd, ágy. Nem piszkáltam, ha játszott az ágyban, előbb-utóbb elaludt szépen.

2019. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk iszonyatosan nagy szerencsénk van eddig.

A lányunk születése óta nem szerette, ha ölben van, nem igényelte (sajnos) a testközelséget, így elég egyszerűen történik az alvása: letesszük a kiságyba, odaadjuk neki a cumit (csak ilyenkor használja) és a nyusziját, bekapcsoljuk a kis zenét, ami magától leáll később, és kimegyünk a szobájából.


Fáradtságtól függően alszik el, van, hogy 10 perc, van, hogy fél vagy egy óra, de magától bealszik. Néha beszélget magával babanyelven közben, vagy csak úgy csendben elvan. Ha ott maradnánk vele, nem aludna el ilyen könnyen (tapasztalat). Időnként előfordul, hogy nem tud elaludni, akkor hordozóban szoktuk ringatni.

Este a férjem olvas neki mesét, amíg fürdetjük, fél 8 körül letesszük aludni, és általában reggel negyed 8-kor találkozunk megint.

Jelenleg másfél éves, nem tudom, hogyan változik később.

2019. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#7-es,de jó,akkor ezek szerint van egy kis szabadidőd is.Minden a körnek kell idő,amit csak magára fordít.

#8-as, jó az ha már ilyen kicsi korában van valami rendszer az életében.

#9-es, úgy látszik a mai gyerekek tényleg hipersebessêggel nőnek fel és lesznek majdhogynem önállóak.😁

Csak viccelek.De örülök neki,hogy gond nélkül alszik el.🤗

Köszönöm az eddigi válaszokat.☺️

2019. ápr. 14. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!