Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet elaltatni egy...

Hogyan lehet elaltatni egy kisbabát?

Figyelt kérdés
A kislányom 7 hetes és napközben alig alszik. Jó esetben ha el tud aludni alszik kb. 3 órát, de van olyan nap, hogy csak kétszer szunnyad el 30-45 percre. Persze látom rajta hogy nagyon fáradt, nyűgös. Minden lehetséges okot végiggondoltam (éhes, pelenka, hasfájás stb.). Mindent kipróbáltam már (ringatás, cumiztatás, sétálás, levegőztetés). Egyszerűen nem hiszem el, hogy egy ilyen kicsi baba csak ennyit tudjon aludni. Teljesen tanácstalan vagyok. Éjszakánként 9-10 órát alszik. Köszönöm, ha válaszoltok!
2008. jan. 15. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ilyen volt kicsinek,de még éjszaka sem aludt.Én azt tanácsolom,hogy ha már evett,ivott(lehet szomjas is,én kamillateát adtam neki)nem pisis,kakis,nem fáj semmije,akkor tedd le hagyd,hogy elaltassa magát,legfeljebb sírdogál addig amég el nem fárad.Az sem mindegy milyen a napirendetek lehet azon kell változtatni.Pl.a lányomat sokáig nem lehetett este fürdetni,mert felélénkült tőle.Tudom van aki ellenzi,de a kamilla tea langyosan megnyugtatja a babát az én csöppem 2deciket is benyomott egyszerre.Még a masszírozást tudom ajánlani v.kapcsolj neki zenét.
2008. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

szia,


Hány fok van a szobában? Nem lehet, hogy meleg van? Kb. 22 fokra van szükségük a piciknek.

De teljesen egyén függő, hogy mennyit alszanak. Van olyan baba aki egész nap alszik, van amelyik kevesebbet. Örülj, hogy éjszaka jól alaszik.

Azt nem hinném, hogy teáztatni kellene, ha van elég tejcsit, eléggé megterhelné a veséjét 2 dl tea.

Cicin sem alszik el? Próbáljátok meg, hogy nem te altatod (ha van rá lehetőség). Egyébként nem olyan rossz az az idő amit alszik. Majd beáll nála is az alvási ritmus.

Az én kislányom 4,5 hónapos és van olyan nap, hogy egyáltalán nem alszik napközben, csak annyit amit cicilés közben szendereg.

Alszik annyit amennyire szüksége van.


Kellemes babázást kívánok.

2008. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj, hogy éjszaka ilyen szépen alszik, az is elég ritka, de hát ahogy írtad, 9-10 órát alszik, ezek szerint nagyon jól tudja, mikor van az alvás ideje. A tíz hetes fiam ugyan ilyen, nappal ő is nagyon éber, aztán este 9-től reggel hétig alszik. Ha nappal sír, és semmi módra nem hagyja abba, olyankor babakocsiban kitolom az erkélyre, ott aztán jól elalszik. Nem árt neki a hideg, nyugodtan alhat kint, ha jól fel van öltöztetve.
2008. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Hidd el,nagyon jó,amit alszik!Te biztosan ki vagy fáradva és én úgy gondolom,hogy tesz-veszel miközben ő alukál!Pihenj vele együtt és amikor úgy kel fel,hogy ott vagy mellette,lehet hogy nem is lesz annyira nyűgös később!Sőt te sem leszel rosszkedvű amiatt,hogy nem alszik!Ne törődj a lakással,csak ha vendég jön!Most mindenki megérti,ha a ruhák még mindi a szárítón vannak!:)

A kamilla teát én is javaslom,amennyi a kisbabának jólesik!

Az én lányom se nappal se éjszaka nem aludt eleinte,most már másfél éves és még mindig 3-szor alszik naponta!

Nyugi

2008. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én pici 7hónapos fiam csakis cicin tud elaludni! Ami természetes, hogy a testközelségtől megnyugszik, ellazul, elálmosodik, de csakis így vagy ha utcán a babakocsiban! Ha álmos és apával van itthon kitör a balhé, szopizza a hüvelykujját de aztán elveszti a türelmét és bömböl. Szóval így el tud aludni a baba szerintem mindegyik, büfi már szinte álomban, csak aztán lehet, hogy követelni fogja.
2008. febr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!