Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van akinek bevált a beteszem...

Van akinek bevált a beteszem a kiságyba-ha sír kiveszem-megnyugtatom-visszateszem módszer?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha kisfiam nappal is el tudna aludni a kiságyban. Az estével nincs gond.(lekopogom)


Bevallom, hogy hamar feladom, mert torkaszakadtából üvölt már kb. a harmadik vissza tevésnél. Ráadásul, amikor megnyugtatom és érzi vagy látja, hogy vissza fogom rakni, már elkezd sírni. Tehát eleve csak sírva tudnám visszarakni.


Akinek ez működött, hogyan zajlott a gyakorlatban? Leírnátok meddig sírt a baba, meddig volt nehéz?


Csak azok véleménye érdekel, akiknél ez működött.


Köszönöm!


2019. ápr. 28. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

Ne vedd ki!


Hagy üvöltsön, majd abba fejezi.

2019. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem veszem ki, ha üvölt, hanem leülök az ágy mellé és úgy nyugtatom meg. Elfogadja a cumit, így viszonylag egyszerű. Mi egyébként az “Aludj jól, gyermekem” módszert követjük, de eddig még soha nem kellett kettőnél többször visszamennem, pár perc alatt elalszik.
2019. ápr. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
A sírás okát próbáld megtalálni. Valószínűleg eddig mindig felkaptad őt és ringatni kezdted ahelyett, hogy megpróbáltál volna rájönni arra, mi lehet a sírás oka, így persze, hogy mindig azt szeretné, hogy fogd őt.
2019. ápr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Nekem működött. Most egy követelőző hárpia (14 éves :D )
2019. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Ne vedd ki. Ha sir, nyugtasd ugy, hogy simogatod, enekelsz neki, beszelsz hozzá. Persze, hogy ordit, mert tudja, hogy ugy is kiveszed.
2019. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem vált be. Csak.jobban üvöltött. Ha beraktam az agyba és sírt,akkor simogattam,dudoltam neki míg el nem aludt de nem vettem ki.
2019. ápr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Mi is most gyakorolunk a kicsivel. Nálunk az vált be, hogy amikor elalszik rajtam, beteszem a kiságyba. Ha felriadt és sir, megpróbálom először simivel visszaaltatni, ha nem megy felveszem és újra kezdjük. Fontos hogy az ágyában ébredjen! Mikor jót alszik, boldogan ébred, akkor még vagy 15 percig elvan az ágyában. Ez azért jó, és azért kell hogy megszeresse, szokja az ágyát. Idővel játék közben, magától is el fog aludni.
2019. ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Nekunk bevalt. Ugy olvastam hogy ugy kell hogy eloszor varsz 2-3 percet mire visszamesz hozza. Utana 5 perc utan mesz vissza es igy emelni.
2019. ápr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Próbáltam, hogy nem veszem ki csak simizem, énekelek stb. De akkor is csak egyre jobban üvölt.


2es válaszoló: ez az "Aludj jól, gyermekem" módszer mit takar?

2019. ápr. 28. 12:11
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyébként éjszaka sose veszem ki, amikor felsír és mindig vissza is alszik miután megnyugtattam.


Nem tudom a nappalok miért nem működnek. Pedig kellően álmosan teszem le, besötétítek, nem szól tv vagy rádió.

2019. ápr. 28. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!