Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ébredések ellen mi vált be...

Ébredések ellen mi vált be nálatok?

Figyelt kérdés
19 hónapos a gyerkőc, de születése óta nem aludt végig 2-3 éjszakánál többet.Nagyon kész vagyok már.Tudom nem tehet róla, de egyszerűen nem találom a megoldást, pedig ránk férne már, hogy végre néha aludjunk is.Mostanság ritkábban ébred, de még így is az éjszakából 2-3 óra az altatásról szól.Sokat vagyunk friss levegőn,tv egyáltalán nincs.Este már nem pörgetem fel, tompított fény az utolsó órában, fürdés után tudja, hogy jön a fogmosás,hozza a könyvet amiből olvasok neki és ha mondom ,hogy fekszünk tudja, hogy alvásidő.Aztán hol altatás után azonnal kel fél óránként pár órán keresztül, hol pedig éjféltől 2-3 óráig.Abszolút kiszámíthatatlan az egész és nem tudom mitől van ez nála.A gyerekorvos azt mondja nem kirívó eset.Én viszont már úgy belefáradtam.Más leteszi a gyerekét 8-9 fele és reggelig alszik.Mi pedig annak is örülünk, ha néha csak 1 óra szól arról hogy vissza kell éjjel altatni.Kinél mi javított a helyzeten?
2019. máj. 24. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem tudok semmi hasznosat írni, csak engem is érdekelne néhány praktika.

Az én fiam még csak 7 hónapos, de 2 hónapja ugyanezt csinálja. Pedig 5 hónapig végig aludt.

A tiéd eszik éjszaka? Én próbáltam, hogy megetetem, de nem segített az sem.

2019. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

6-7 hónapos korában leszokott az éjszakai evésről.Néha nagyon ritkán elfogadja a vizet ha kínálom, de legtöbbször nem is a szomjúság a probléma.

Nem mostanában indult be a babád mozgásfejlődése, mert az is hatással lehet az alvásra.Nálunk akkor voltak a legvadabbak az éjszakák mikor beindult a forgás,kúszás,mászás:) Esetleg a fogai?

2019. máj. 24. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:

#1, ez a mozgásfejlődés miatt lesz, ha feláll, lépeget, meg fog nyugodni. Nálunk így volt.


Az alapprobléma szerintem nem rajtunk múlik. Ha kelni akar, kelni fog, ha nem, akkor nem. Nem hiszem, hogy befolyásolható. Nekem mindkettő 6 hetes korától átaludta az éjszakát, pedig semmi extrát nem csináltunk sosem.

2019. máj. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fiam 2,5eves koratol egyik naprol a masikra atalussza az ejszakat, addig kb az volt, m nalatok, kiprobaltam en is mindent... Aztan egyszercsak aludt magatol! 🙃


Vedononk szerint ez fiukra jellemzobb, h csak ket eves kor korul kezdenek el jol aludni, az enyem megvarta a 2,5eves kort!


Kitartas!

2019. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Neten fent van egy könyv, Aludj jól gyermekem! Még nálunk is folyamatban van a módszer bevezetése, de eddig jónak tűnik.
2019. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!