Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kész horror az altatás....

Kész horror az altatás. Valami javaslat?

Figyelt kérdés
3,5 éves kislányom nagyon nehezen alszik el. Este valahogy elmegy, de a délután katasztrófa. Reggel 6-kor ébred, és a délután nagyon nehezen alszik el. Lefektetem, melléfekszem, mesét olvasok , aztán a hátát simogatom, néha éneklek, összebújunk -és eltelet másfél óra az altatás kezdete óta, mire elalszik. Néha már eldurran az agyam és a fenekére csapok, elkezd sírni, hozzámbújik, és akkor 2 perc alatt elalszik. Persze ez nem opció hogy veréssel aludjon le, de totál kikészít a másfél órás altatási procedúra. Olyanról hallani sem akar, hogy kimenejk a szobából és egyedül aludjon.Nektek milyen módzserekkel alszik el a gyermeketek?
2019. júl. 11. 11:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Az en lanyom is ilyen .

Rajottem hogy vagy nem faradt meg es akkor olyasmit csinalunk , jatszunk amitol elfarad jobban

vagy tul van porogve es nagyon faradt mar , ha mar itt tart akkor siras a vege . Kitanultam es igy konnyebb .

2019. júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
Ugyanez volt nálunk is.Aztán nem erőltettem hogy aludjon délután. Ez volt a megoldás.
2019. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk is ez volt, en nem erőltettem. Aztán az oviban volt egy időszak, mikor aludt, de itthon soha. Most már az oviban sem alszik, igy ebed után elhozzuk.
2019. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Sajnos mindegy hogy fáradt, vagy nem, nehezn alszik el.

Próbáltam, hogy halkan mesét nézett a tévébe, hát ez se jött be.

3,5 éves ne aludjon délután??? ... így is alacsony, és ugyebár alvás közben nő a gyerek.

2019. júl. 11. 11:33
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
Miert lenne kötelező aludnia, ha nem akar? Az enyem is csak oviban alvós volt, 122 centi 6 évesen. Nem a délutqni alváson múlik. Engedd el az alvás dolgot. Ha alszik, alszik, ha nem nem.
2019. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Jézusom de buta vagy kérdező..

Fiam 2 éves kora óta nem alszik délután és magasabb az àtlagnál, este 5-10 perc alatt elalszik most annyi idős mint a lányod.

Inkább megfélemlítve vered a gyereked mert alacsony??

Neked orvos kène, lànyod helyében én is félnèk az altatástól mikor vernek meg😡

2019. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
A gyerekem 2,5 eves kora ota. em alszik, csak neha. Ha faradt, latom rajta ugyis, olyankor siman elalszik vilagosban a kanapen. A bolcsiben is feladtak az altatasat, azota rendezodott az esti alvasa, elobb elmegy aludni, es osszessegeben kb. ugyanannyit alszik, csak nem ket, hanem egy reszletben.
2019. júl. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem kötelező egy 3,5 évesnek aludni délután. Van, aki alszik, van, aki nem. Éltünk külföldön, ahol az ennyi időseket már az óvodában sem fektették le, és ez keveseknek okozott problémát (volt, akinek igen, azok megoldották, hogy a gyerek délben hazakerüljön).

Megértem amúgy a problémádat, mert tényleg nagyon frusztráló, ha a gyerek nem alszik, de ennyi idősen ezt már tényleg nem kell erőltetni.

2019. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

Jézusom! Alvás közben nő a gyerek!


Elmondanám neked, hogy sosem aludtam délután és 179 cm vagyok és nő.

2019. júl. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

Ez csak valami vicc, hogy tévével akarod altatni, meg alvás közben nő a gyerek, ugye?

Szerinted melyik gyerek alszik el, ha közben megy a tévé és szaladgálnak benne a színes figurák? Vagy mit nézetsz vele? Valami unalmasat?


Szerintem is hagyd, majd este elalszik hamarabb. Az én fiam sem akart már ilyenkor aludni délután, nem lett semmi baja. A magasság amúgy is genetika, nem attól függ, hogy ki mennyit alszik.

2019. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!