Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kész horror az altatás....

Kész horror az altatás. Valami javaslat?

Figyelt kérdés
3,5 éves kislányom nagyon nehezen alszik el. Este valahogy elmegy, de a délután katasztrófa. Reggel 6-kor ébred, és a délután nagyon nehezen alszik el. Lefektetem, melléfekszem, mesét olvasok , aztán a hátát simogatom, néha éneklek, összebújunk -és eltelet másfél óra az altatás kezdete óta, mire elalszik. Néha már eldurran az agyam és a fenekére csapok, elkezd sírni, hozzámbújik, és akkor 2 perc alatt elalszik. Persze ez nem opció hogy veréssel aludjon le, de totál kikészít a másfél órás altatási procedúra. Olyanról hallani sem akar, hogy kimenejk a szobából és egyedül aludjon.Nektek milyen módzserekkel alszik el a gyermeketek?
2019. júl. 11. 11:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 3,5 éves. Ritkán alszik már napközben. Én már nem rugózok ezen, ha alszik, alszik, ha épp nem igênyli, akkor nem. Nem csecsemők már.
2019. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy veréssel alszik el, hanem hogy néha megtörténik,hogy fenekére csapok.

Ha utána olvasnátok, látnátok, hogy a növekedésért felelös hormon alvás közben "dolgozik", meg a délutáni alvás fontos egy kisgyerek számára. Persze nem itélem el azt, aki nem altatja a gyerekét délután, magánügy.

2019. júl. 11. 16:22
 13/20 anonim ***** válasza:
52%
Akkor további jó kínlódást. Attól majd biztos magasabbra nő. :)
2019. júl. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

Majd dolgozik a hormon éjszaka. Nem értem, mi a gond.

Többen írták, hogy nem aludt délután a gyerekük, mégsem alacsony. Akkor valahogy csak működik a dolog délutáni alvás nélkül is.

De a te dolgod. Ha nem tetszik ez a megoldás, akkor kínlódsz tovább másfél órákat, aztán a fenekére csapsz.

2019. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem egy 3,5 evesnek meg szuksege van a deli alvasra is ! De ha a ti gyereketek olyan fejlett hogy kibirja legalabb este 8 -ig es mindent meg is csinal ( vacsi, furdes , fogmosas stb) siras nelkul mert ugye nem olyan faradt , es ezt minden nap megcsinalja es soha nem dol ki hat akkor le a kalappal .
2019. júl. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Utolsó, képzeld el, hogy felkelt a fiam reggel 6-8 közt és este 8kor ment aludni 3,5évesen. Ezer éves felfogás ez a márpedig aludnia kell dolog. De komolyan. Minek erőlködni másfél órákat, ha nem akarja? Aztán alszik max 2 orát azt bepörög.

A fiam is aludt az oviban, aztán este 9-fél 10 után alig tudtuk lelőni, mert ő még beszélgetni akart vagy játszani, mert nem faradt. Én sem aludtam soha az oviban, 32 éves vagyok, az elmeállapotom teljesen rendben van, az iq-m is, és értelmileg sem vagyok elmaradott. Ja, és 173 centi vagyok nő létemre. Akkor miről is beszélünk?

2019. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Itt nem a magasság a fő gond, hanem az alvás /azt csak bónusznak veszem/. Van, hogy nem alszik délután, akkor viszon nagyon nyűgös, és este semmivel sem alszik el hamarébb,mint már írtam, és reggel sem alszik tovább. Szerintem a délután alvás fontos, hogy a gyerek megpihenjen, és ne legyen estig nyűgös. Viszont ha elalszik délután, akkor 2,5 órát alszik. Kár, hogy csak egy-két válaszoló próbált segíteni, a többiek meg nekem estek. :-(
2019. júl. 12. 16:58
 18/20 anonim ***** válasza:
Azt probaltad, hogy nem erolteted, hanem elorebb hozod az esti alvasat?
2019. júl. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Igen, volt hogy reggel 6-kor ébredt, délután nem aludt, este 7-kor altattam, de csak fél 9-kor aludt el, mint máskor. Pedig nincs semmi, ami zavarná...lehet, hogy rosszul altatom? Mellé fekszem, mesélek neki, hátát simogatom, néha dúdolgatok neki, összebújunk ha kéri.... hogyna latathatnám másképpen? ...és csak nekem alszik el. :-(
2019. júl. 16. 16:42
 20/20 anonim válasza:
Bár én nem vagyok anyuka de en tinédzserként nehezen alszom el(tudom nem lehet összehasonlítani egy babát meg egy tinit).Azt olvastam hogy a levendala illat segíti az elalvást.Úgyhogy egy próbát megérhet az hogy egy kis levendulás párnát beraksz🤷
2020. jan. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!