Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírom mar a hurcolva...

Nem bírom mar a hurcolva altatást. Hogy tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Lassan 11 hónapos 10 kilo es már nem bírja a hátam. A hasizmom szet van nyílva, szóval még jobban a hátamra esik a súly.
2019. júl. 29. 14:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Diafilmezés vagy mesemondás nem jön már szóba? Vagy fitnesz labda?
2019. júl. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ha mellém rakom, akkor elmegy a szeméről au álom, azonnal nevet, játszik. Adamo hintánk volt, kisebb korban nagyon szerette, már nem. Ülve ringatva néha jo, de sokszor akkor csapkolodik, sir, amig nem állok fel.
2019. júl. 29. 18:07
 13/19 anonim ***** válasza:
21%

Biztos nem hagynam hogy a fejemre nőjjön. Illetve hagytam egy darabig...aztán beraktam a kiságyba, mellé ültem, és úfy simogattam a rácson keresztül. Igen egy darabig sírt, de 2-3 hét után már beraktam és szó nélkul aludt.

Nem hagytam magára, nem csaptam rá az ajtót,ott volt a simi a kontaktus, de az egészségem nem teszem tönkre

Ha arra szoktatod akkor olyan egy baba hogy non-stop ezt igényli majd.Akkor jönnek azok a kérdések hogy mit csináljak se főzni, se takarítani, se aludni nem tudok. Gondold meg.

2019. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Kb. ennyi idős volt a fiam, amikor mi is elkezdtük, hogy melléfeküdtem a franciaágyon, és ott altattam. Volt amikor 1-1,5 óra volt, de elaludt. Ott voltam mellette végig, simiztem, dúdoltam, de nem engedtem felkelni. Most múlt 3, összebújva alszunk el a mai napig max. 30 perc, de akkor kibeszéljük előtte a napunkat.
2019. júl. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Rakd be a kiságyba és ülj mellé, ezzel nem hagyod magára. Pár nap és megszokja. A fiamnak is voltak időszakai, mikor ölbebabát jatszott, legutóbb, mikor terhes lettem. Hányva, émelyegve, szédülve , hulla fáradtan kivenni sem mertem, inkább leültem mellé és fogtam a kezét. Megnyugtatta a jelenlétem. Szerintem működne, de készülj fel pár nap sírásra.
2019. júl. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Esetleg babakocsiba eltologatod?majdha elalszik át tenni a helyére?
2019. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ágyban szeretném vhogy, éjszaka nem akarom babakocsiban tologatni, amikor ébred es nem tud vissza aludni
2019. aug. 1. 12:18
 18/19 Coffelia ***** válasza:
0%

Teljesen természetes, hogy 10-11 hónaposan megint nehéz elaltatni, mert fejlődési ugrásonként simán változhat az altatási igényük is. Jár már? Nekünk ekkor még mindig simán ment a cicire ráolvadás, de ha nem szopizik már, akkor is fontos a testkontaktus, mert ez az időszak a klasszikus első szeparációs szorongás utolsó rúgása... minél többet kap belőled, annál harmonikusabb lesz a következő korszak. Nekünk ekkor piszkosul bejött az együtt alvás, az, hogy érzett maga mellett. A szepaszorongás tetőzésekor le kellett vele feküdnöm aludni, mert 1000x felébredt, hogy ellenőrizze, megvagyok-e, és ha nem talált ott, akkor bizony sírt. Erről nem leszoktatni kell egy gyereket, mert ez egy fejlődési stádium, az őrzés... hanem kielégíteni a valós és szükséges igényét. Amikor megkapta, akkor épül, és még nagyobb biztonságérzetben vág neki a következő hónapoknak.

Szerintem feküdjetek le együtt, és már kora este kezdd el mondogatni neki, hogy aludni fogtok, vigyázol rá és vele leszel, de mostantól fekve fog elaludni. Hihetetlen sokat értenek már ilyenkor a picik. Legtöbbször annak a biztosítása nyugtatja meg őket, és hozza őket leginkább alvásra alkalmas lelkiállapotba, hogy nincsenek, és nem is lesznek egyedül. Másfél éves körüli volt a fiam, mikor rengeteget nyüglődött elalváskor, és csak az segített, ha belesuttogtam a fülébe, hogy alvás közben sem tűnünk el, mindig vele vagyunk. Úgy megnyugodott, hogy végre el mert aludni.

2019. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Coffelia ***** válasza:
Előző vagyok... azt elfelejtettem, hogy mi ekkor végleg feladtuk a kiságyazást, mert annyira forgott éjjel, hogy amint beleütközött, felkelt, idegesítette, hogy kicsi. Szétszedtük. Kapott a földre egy 140×200-as matracot, amin melléfeküdtem, és azóta az az alvókuckója. Hatalmas szabadságot adott, és neki is jó volt, hogy ha igényelt minket, akkor csak felkelt és felmászott hozzánk. Pont 12 hónaposan kezdett járni, és simán odatotyizott hozzám, ha kellett valami.
2019. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!