Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudom leszoktatni a...

Mivel tudom leszoktatni a hisztiről?

Figyelt kérdés

Sziasztok 10hónapos kislányom rettentően hisztis és akaratos! Konkrétan ha ül vagy áll akkor C alakba dobja magát hátra és üvölt! Egészen addig csinalja amig el nem eri amit akar! Probaltam,hogy hagyom uvolteni majd abbahagyja de nem valt be. Néha már annyira kiakaszt az egésznapos hiszti,üvöltés,hogy kiabálok vele,teljesen kivagyok mar merülve! A férjem is csak velem veszekszik és mondja a magaet! Néha legszivesebben itthagynám,hogy maradjon a lányával és majd rájön,hogy milyen egesznap az üvöltést hallgatni! Neki könnyü esténként a fürdet,aztan a gyerek mar alszik is! Hétvégenként is kerülné azt,hogy foglalkozzon vele!

Mit tudtok tanácsolni mivel szoktassam le a kis hisztipalántát a hisztiről?


2019. júl. 20. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha megtalálod a titok kulcsát, légyszi velem is oszd meg. 😁

Mi most ott tartunk a 3 éves lányomnál, hogy "kipréseljük" a hisztit. Így kizökken és elneveti magát.

2019. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Nyilvánvalóan sokkal mélyebb az ok, mintsemhogy egy hatsoros kérdésből erre azonnali megoldást lehessen találni. Te úgy feltételezed, hogy a gyereked direkt gonosz, téged akar bosszantani, szándékosan úgy viselkedik, hogy az neked rossz legyen. Pedig egyik gyerek se születik gonosznak, a kettőtök együttélésében van valami, amire így reagál, te meg vissza. Minimum egy napig kéne figyelni benneteket, hogy kiderüljön, hogy hol csúszik el a dolog. Biztos nem úgy kezdődik ébredéskor, hogy hisztizik. Ő valamit akar, te meg esetleg nem érted meg vagy nem úgy reagálsz. A végén már egy öngerjesztő folyamat, egyre jobban felpörgetődik. Ha az apjával nem hisztizik, akkor vele nincs meg ez a kölcsönös feszültség. Figyeld meg, hogyan kezdődik, mikor megy át a békés családi idill hisztibe. És mindenesetre akármit akar, még ha lehetetlent is, állj hozzá együttérzéssel, megértéssel, fogadd el, hogy neki lehet az adott kívánsága, és frusztrálja, ha nem teljesül. Beszéddel, szeretgetéssel egy tízhónaposnak is meg lehet magyarázni, hogy valamit miért nem lehet. Te is tudod, hogy a sokáig hagyod hisztizni, vagyis szenvedni (ő se élvezi!), majd mégis megkapja, amit okkal nem akartál neki megadni a legrosszabb megoldás. Nem tud kiigazodni rajtad, nincs biztonságérzete, megtanulja, hogy csak hisztizni kell, de az idegtépő, lelkileg kimerítő a kapcsolatra nézve. Gondold át minden tiltásodat, és csak akkor tilts, amikor erre tudatosan eldöntött jó okod van. És kalkuláld bele azt is, hogy fizikai kényelmetlenségei is lehetnek, pl fogzás, szomjúság, amit nem tud kifejezni.

Léteznek babapszichológusok, lehet hozzájuk fordulni.

2019. júl. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én nem feltételezem,hogy a gyerekem gonosz!

Én annyit irtam,hogy a gyerekem hisztis akaratos!

A férjemmel is szokott hisztizni,plane ha pelenkazza,öltözteti,vagy eppen nem ugy van valami ahogy azt ő gondolja!

Mindig felveszem,sokat jatszunk akkor semmi baj nincs!

De ha lat valamit amit nem szabad pl konektor,kabelek,nyilvan nem engedem meg neki,akkor szo szerint visit!!

2019. júl. 20. 11:32
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Kezdd ott, hogy tudatosítod, hogy ez nem hiszti.

Akaratmegnyilvánulás kezdete, de nem hiszti.

Köze nincs a valódihoz.

Ha ezt nem tudod kezelni, később megbolondulsz a 3-4 éves kitöréseitől.

Figyelemelterelés, a helyzetből való kiemelés, következetesség, nyugodtság, világos szabályrendszer. Ez használ ezen a szinten.

2019. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Akkor egy mondattal meg kell neki mondani, mért nem lehet, el kell vinni onnan és elterelni a figyelmét. A kisgyerek most fedezi fel a világot. Az új dolgok érdeklik, még jó! Ő nem tudja, hogy az a dolog veszélyes, csak azt tudja, hogy valamit akar, amit te nem engedsz meg neki. Mindenki dühös, ha nem teljesülhet az akarata, aki meg még az okát se érti, az meg pláne! Legyél megértőbb! Nem kell hagyni hisztizni, el kell terelni a figyelmét. És nem kell kiabálni olyan miatt, amiről ő nem tehet! Teljesen tönkreteszed a saját nyugalmadat meg az övét is! Legyél laza, kedves, mosolygós. Nincs neked szülés utáni depressziód? Nem vagy magányos? Nem romlott a kapcsolatod a férjeddel?
2019. júl. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Mikor kezdődött ez? Miket akar elérni? Nem lehet teljesíteni? Elég pici még ez a gyerek ahhoz, hogy manipulációt feltételezzünk.

Az enyém is elèg kemény darab 6 hónaposan, szóval megértelek, én is kiabáltam már, tudom milyen rossz érzés.

2019. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Ha a szülő feszült, ideges,nyugtalan akkor a gyerek is az.

Először is nektek kell belül lehiggadni. Szeretettel fordulni a gyerekhez.

Másodszor,nálunk anno a hűtő volt a nyugizóna. Tele van mágnessel, szerette nézni a lányom, igy ha hiszti vagy bármi volt ami kizökkentést igényelt,akkor vittem a hűtő elé bámészkodni.

2019. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Mindegyik hisztis, van amelyik előbb, van amelyik később, nem kell vele foglalkozni, már amennyire ez lehetséges, persze, idegesítő, de kisgyerekkorban teljesen normális, hogy folyton bőgnek.
2019. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10hónaposan még bőven nincs hiszti. Az igazi majd sokkal később jön. 😭😅 Valami nem tetszik neki, szeretne valamit..stb. Az igényeit térképezd fel és próbálj találni egy megondást a kivitelezésre. Szándékosan nem bosszant egy ekkora korú gyermek. Nekem is sokat sírt a fiam, amikor ekkora volt mire rájöttem mi az ami totál lefoglalja. Imdádta ebben a korban már a kisautókat meg, ha pályát építünk könyvekből. Órákig elvolt vele.
2019. júl. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!