Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYed-kérdés: Szerintetek...

GYed-kérdés: Szerintetek normális, hogy április 23-án született fiam után még egyáltalán nem kaptam Gyed-et?

Figyelt kérdés
Családi pótlékot, anyaságit természetesen már igen, és a születés előtt a táppénzt még megkaptam (2 hét volt), az az utáni időszakra meg még semmit sem kaptam. Most már kezdek mérges lenni, remélem, nem a munkahelyem cseszett el valamit a tb felé (nem kifizetőhely a munkahelyem, csak ők intézik, születés után minden szükséges papírt bekértek tőlem).
2010. júl. 11. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az idén szültél? Akkor először Gyást kellene kapnod, de már azt is folyósítani kellett volna. Szerintem érdeklődj a munkahelyeden és a tb-nél.

Remélem, hamar rendeződik minden!

2010. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Igen, idén szültem, nekem a cég könyvelője gyed-et említett, hogy azt intézik. Most már mindegy, hogy hívják, csak küldjenek már valamit...:)
2010. júl. 11. 22:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az első írta. Szülés után 24 hétig a tgyás jár, ha arra jogosult vagy, utána jön a gyed. Azt megigényeltétek? Mert ugye minden csak akkor jár, ha benyújtottátok az igénylést.
2010. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Második vagyok. Neked vagy a Férjednek kell bmászni az oephez a szükséges papírokkal, iratokkal, és megigényelni, különben hiába várod. És nem mindegy hogy hívják, mert mindegyiket külön kérni kell. Ha majd lejár a tgyás, akkor is időben el kell menni, é beadni az iratokat a gyedhez, különben nem fogsz kapni semmit.
2010. júl. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pontosan, ha nem igényelted meg, nem fogják folyósítani.. Tgyás-t kapsz 180 napig, utána jön a gyed. Érdeklődj a munkahelyeden, hogy ők folyósítják-e, vagy a MÁK-hoz kell fordulni.
2010. júl. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Tehát, ha jól értem a munkahelyed azt mondta, hogy a gyed-et ők intézik. Akkor a tgyást ezek szerint neked kell. Jó lenne elcammogni a MÁK-hoz és megigényelni a tgyást, különben még jó pár hónapig nem kapsz egy fillért sem. Először a tgyás jár 24 hétig, a gyed csak ezután jön.


De mindenekelőtt, beszélj a munkahelyeddel! Nem is értem, hogy miért itt kérdezel, mikor csak egy telefonodba vagy egy e-mailedbe került volna megkérdezni tőlük. Mi csak találgatunk itt, a tuti ők tudják megmondani.

2010. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobban jársz, ha a kezedbe veszed az ügyintézést. Sokszor a munkahelyen ráülnek a papírokra, vagy elkeverik. Én is voltam munkaügyes adminisztrátor, mindig az én fülem rágták, de a központ meg sokszor elkeverte a papírokat.
2010. júl. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

Nem akarlak megbántani, félre ne érts, csak nekem kicsit fura, hogy ennyire tájékozatlan vagy a juttatásokat illetően. Nekem a védőnő is adott tájékoztatót, hogy mikor mi hogy jár, hogy kell megigényelni, stb. És a kórházban úgyszintén kaptam egy hasonló lapocskát, amin minden rajta volt.

A könyvelőd kicsit rosszul tudja, ha a gyedet emlegette neked. A szülést követően először a Tgyás jár 180 napig, erre is van külön nyomtatvány amit ki kell töltenetek, és a munkahelyednek ezt kell továbbítani. A gyed csak a tgyás lejárta után jön. Úgyhogy ha nem igényelted meg a tgyást, csak a gyedet, akkor ezutóbbit akkor sem fogsz még kapni. Úgyhogy letölteni a tgyást igénylő lapot, és azt beadni a munkáltatódnál, különben még egy ideig várhatsz. Sok sikert!

2010. júl. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

23:01-es vagyok, ezt találtam Neked:

[link]


Remélem segít.

2010. júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A tgyás-t nem a MÁK-nál kell igényelni. Ha a munkáltatód intézi a gyed-et, akkor a tgyást is intézniük kell, sőt. Ki kell töltened a tgyás igénylőt, és a papírok másolatával együtt beadni a munkahelyedre. Ők fogják továbbítani. Csak igyekezz, mert 180 napig igényelheted, lassan lejár.
2010. júl. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!