Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális? Mikor kezdjek...

Ez normális? Mikor kezdjek aggódni érte? Fogas kérdés!

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos és csak 6 foga van.10 hónaposan jött ki az utolsó.Azóta semmi.Fölül 4 alul 2.Igazából ennyivel is megoldja a rágást de mégis csak kéne több hogy jobban összetudja rágni az ételt.A másik kérdésem,hogy ti mivel tisztítjátok a fogait a babónak?Nekem a baba fogkefével nem engedi és aggódom a fogai miatt.


Köszönöm a válaszokat!!


2011. febr. 4. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem is ennyi foga van!most jön a bal felső!mi még nem mossuk!
2011. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sima fogkefével szoktam, de nem nagyon sikálom neki. 6 fognál még ha rágcsálja is elég. :)


A fogak nem egyformán jönnek ki, emiatt nem aggódj. Majd lesz neki több is. Az ételeit puhára főzd és apróbbra törd össze, és így könnyebb szétnyomnia az ínyével. A legkisebb gyerekemnek szintén így jöttek a fogai. 3,5 hónaposan már kint volt az alsó kettő. A továbbiak pedig úgy jöttek, hogy 5-6 hónap kihagyás után egyszerre bújt ki 4. Hidd el, lesz neki több is. :)

2011. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első fogak megjelenésétől tisztítani kell, kedves első. Ha nem is fogkefével, de akkor legalább fogtörlő kendővel.

Mi az első kettőt ujjra húzható textil fogtörlővel törölgettük, ahogy lett neki még kettő, onnantól fogkefével és Nenedent fluoridmentes fogkrémmel tisztítjuk neki. Ha nem engedi még fogkefével, akkor törlőkendőt vegyetek, és azzal tisztítsátok.

2011. febr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, lesz neki még :-). Kislányom 14 hónapos és 16 foga van, mégis minden sajátkészítésű kaja ehetően pürésített. mert, ha túl darabos lenne akkor olyan lassan enné, hogy a negyedénél telítve érezné magát és nem enne többet. Rágni meg rágcsálja a kekszeket és a kiflit. Azért gyakoroljátok a fogmosást, adj a kezébe neki is egyet, vagy együttt mossatok fogat, hogy lássa te is csinálod. Ilyenkor már szívesen utánoznak bennünket! A rágás a beszédfejlődésben lesz fontos, de nem a fogain múlik, hogy tud e rágni vagy sem. A babyétrelek is még 15 hónbaposan is pürések, szinte csak a tészta van egészben benne, az meg jó puha. Nem kell még nekik rántott husit enniük sem :-), nyugi
2011. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!