Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mi a normális?...

Szerintetek mi a normális? Anyós kérdés.

Figyelt kérdés
5hónapos a kisbabánk és anyós utoljára októberben volt nálunk. Mi majdnem minden szombaton megyünk ebédelni hozzá. De nekem fura, hogy soha nem akarja többször látni, ahogy fürdik, vagy egy kicsit játszani vele, vagy elmenni vele sétálni, mint általában a nagyik, akik nyüzsiznek az unoka körül. Itt lakik a városban. Azt mondja, drága a benzin, és különben is a szomszédékhoz is viszik az unokát, nem a nagyi megy hozzá. Nyugdíjas, átlagon felüli nyugdíjjal, ráérne, nem azt mondom, h minden nap itt legyen, de jólesne 1-2hetente, legalább az érdeklődés. Az én szüleim meghaltak, nincs másik nagymama. Szerintetek jogosan fáj a szívem emiatt? Ja,és semmit nem vesz neki, ha megyünk, még mindig a hordozóban uncsizik, amíg ebédelünk. valszeg mi fogunk vinni járókát, játékokat... én nem ezt látom a környezetemben. Én sem ilyen vagyok.
2011. márc. 1. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem normális ez a szitu. Véletlenül se vessz össze vele, pláne, ha egyébként ezen kívül semmi problémátok nincsen egymással.

1.)A szombati ebéd alkalmával kérd meg, hogy látogasson meg benneteket.

2.)Egy kis furfanggal hagyd ki a szombati ebédet. hátha csak arról van szó, hogy ő nyugiban van, hogy szombatonként úgyis találkoztok.

2011. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha ilyen az anyós, akkor addig örülj, amíg távol van.
2011. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Anyósom és anyu is közel lakik, de soha nem látták az esti fürdetést, két éves a legkisebb. Valahogy nem is bánom, az este már a családunké, a miénk.

Anyu heti, két heti rendszerességgel jön el hozzánk, mi minden szombaton és vasárnap ott ebédelünk. Persze van, hogy én hívom meg őket, az mondjuk havi egy alkalom.

Anyósomnál havi egyszer vagyunk, de ebédre kb. egyszer hívott meg minket, akkor sem előtte szólt mondjuk egy nappal, hanem aznap, fél 12-körül, hát nem mentünk el.

Én többször hívtam, de csak futólag jön. Ha viszont jön, akkor nagyon jól elvan. Az unokáinak havonta vesz dolgokat, néha olyat, amit én soha nem vennék meg, mert sajnos ritkán kérdezi, hogy mire van szükség. Játékokra nem költene, mert ő arra abszolút sajnálja a pénzt, és arra sem ruházna be, hogy teszem fel legyen náluk is pár dolga a fiamnak, lányaimnak. Pedig 4 km-re lakunk csak egymástól, párszor ott is alhatna a két lányom, de ő már közölte, hogy neki nincs türelme már a gyerekekhez. 57 éves...

2011. márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat en orulnek ha nem ilyen anyosom lenne nem jonne hozzank.Sajnos Nem igy van hetente 1x jon nem is az a bajom vele h jon hanem h hogyan jon:)hat szegyen de budosen:D egesz heten ugyan abba a ruhaba megy dolgozni bele izzad es hozza meg cigizik jah meg csak egy heten egyszer furdik o meselte el mert nincs meleg vizuk es olyan szaga van komojan h a hanyinger utol er a kicsi mikor latja bujik hozzam nem akar oda menni en meg bizza az utolso latogatasnal meg mondtam h nagyon cigi szagu es nem adom oda o erre pedig mielott jottem nem is cigiztem:)) hat igen arra nem gondolt h egesz heten abba jar es cigizik nah de mind1 szerintem orulj h nem avatkozik az eletetek be mert a mienkbe elegge.
2011. márc. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok!


Az utolsó válaszolónak volt egy mondata, ami elgondolkodtató: az ő anyósának "már nincs türelme a gyerekekhez..."

Igen, vannak ilyen típusú nagyik is, akik már felneveltek X gyereket ezért vagy azért kín keservesen, az unoka cseperedését csak közeli kívülállóként szeretnék nyomon követni. Illetve ugye már el is szokhattak a pici babáktól. Itt már ugye nincs az a híres anyai ösztön, jobban félnek az unokához érni, mint anno a sajátjukhoz. Az ő szempontjukból is sokat változott a világ.

Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem kell feltétlenül rossz ember az anyósod.

2011. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, az a nagy helyzet, hogy a saját gyerekeit sem ő nevelte fel, hanem a nagyi... ő csak élte mindig az önző életét, a férjem ezért is tartja vele a három lépés távolságot...ez van.


Egy korábbi válaszoló

2011. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen nem erről a helyzetről írtam.
2011. márc. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
tedd össze a két kezed,és adj hálát az Istennek,hogy nem lóg rajtatok.egy kedves szomszéd néni biztos akad,aki szivesen eljátszik vele, így is meg tudja tanulni az idősebbek tiszteletét , velük való kommunikációt.nem kell erőltetni ami nem megy
2011. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, tudom, hogy Te nem ilyen választ vársz, de én a fél életemet oda adnám a Te Anyósodért. Bezzeg az enyém levakarhatatlan, állandóan okoskodik, állandóan becsmérel, bevásárol a gyerekeknek mindenféle játékot, de haza nem lehet hozni, az ottani játék, stb... Én már meg is fogadtam magamban, hogy ha majd én leszek nagyszülő én biztos, hogy nem fogok a gyerekeim nyakára járni, beleszólni pedig végkép nem, hiszen addigra bizony el fog telni pár év, sok minden megváltozik. Én azt tartom jónak, amilyenek az én szülei: akkor jönnek, ha hívjuk őket, akkor megyünk, amikor akarunk. Nem szólnak bele semmibe, ha kérdezünk, akkor elmondják a véleményüket. Ellenben mindig lehet rájuk számítani, ami a kedves Anyósról abszolút nem mondható el.
2011. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

szia

Hát mintha én írtam volna ezt..nálunk FULL ugyazez a helyzet,kivéve hogy az én szüleim hál Istennek élnek,csak 100km-re tőlünk,de az én anyám még így is többet látta a picit mint az anyósom.Ja,és mi nemhogy minden szombaton,SOHA nem vagyunk meghívva a velünk egy városban,nagy családi házban egyedül élő anyósomhoz,mindezt úgy hogy mi 50 nm-en élünk hárman,kert nincs.Szóval Ő ha nem megyünk magunktól,bizony nem is hív.Nála ez kb úgy néz ki,hogy háromhetente-havonta mondja a férjemnek hogy ő jaj de rég látta a gyereket.Mi még értsük ki ebből azt hogy vigyük már oda,cuccoljam fel a fél házat és menjünk ki hozzá,úgy,hogy ha a párom külön nem kéri ő bizony nem főz.(Ja de ha főz is,azt a vendéglátást inkább nem részletezném.)

Amikor ott vagyunk pedig látszik rajta hogy igazából nem is tud a gyerekkel mit kezdeni.

Jó,nálunk Ádámtól-Évától lehetne kezdeni a sztorit,ő kb azóta van megsértődve mióta világossá vált számára,hogy nem,nem fogunk együtt élni egy házban,így aztán már az esküvőnket is leszarta,engem is hogy terhes vagyok,azt hittük mire meglesz a bébi javul a helyzet,de tévedtünk.

Ja,és hangsúlyoznám,nem vagyunk rosszban,egyszerűen ő így gondolja ápolni a velünk való viszonyt,nem tudom mikor látja be,hogy ezzel a nem mi szívjuk meg,hanem ő.

(és nyilvánvalóan semmit sem "babásított" a házon,se egy játék,semmi. szegény gyereket sajnálom,hogy ennyit nem számít:(( )

2011. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!