Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sokat enne? Orvos szerint...

Túl sokat enne? Orvos szerint igen, de mit tegyek ha éhes?

Figyelt kérdés

A babám egy hete töltötte a 6. hónapot, 4.hónapos kora óta eszik bébiételt, tápszeres. Egy napi étrendje így néz ki:

Éjszaka 2:30 200ml tápszer

6:30 200 ml tápszer

11:15 üveges bébiétel- ananászos almás műzli 190 gramm

14:30 üveges bébiétel Sonkás tészta répával és paradicsommal 190 gramm

17:30-18:00 tápszer 200 ml

21:00 tápszer 200 ml

És van hogy 24:00 is 200 ml tápszer. Vizet nem fogadja el, babitalokat szokott inni. Napi kb 2 -2,5 decit.

Éjszaka is felszokott kelni enni.


2019. aug. 2. 14:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy tulajdonképpen te nem váltottál ki étkezést, csak van plusz 2 szilárdabb.

Valahogy az éjszakai evéseket tényleg ki kellene szedni, mert így rohamosan fog hízni.

2019. aug. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Atya ég... Szóval egy nap megeszik akár egy liter tápszert is? És erre még jön a két püré és a cukros víz (ergo bébiital)? Egy ilyen pici babának ez szerintem nagyon sok. Az én lányom is nagyon mohó volt, de azért ennyit nem evett meg (próbáltam visszafogni). Az orvos szerintem nem véletlenül mondta, amit mondott. Az éjszakait tényleg jó lenne elhagyni. A sima víz nálunk se jött be kezdetben, aztán rájöttem, ha langyosan adom neki, akkor szereti. Én éjszaka egyre kevesebb tápot adnék neki, és inkább vízzel pótolnám, de higíthatod is a tápszert. Megpróbálnám kialakítani a napi ötszöri étkezést. Reggelre mehet a tápszer, tízóraira a fele annak, amit most eszik, ebédre lehet egy teljes adag, uzsonna-vacsora tápszer, éjszaka főként víz. A cukros üdítőket is hanyagolnám, nincs szüksége ennyi cukorra. Lereszelsz egy almát, kinyomod a levét, higítod vízzel, és ott az ízesített víz.

Attól amúgy, hogy az üvegre az van írva, hogy 6+, még megnézném egy hozzátáplálási táblázatban, hogy ajánlott-e adni. Nem rémlik, hogy a sonka, vagy a paradicsom 6 hós kaja lenne.

Lehet, hogy nem lesz könnyű az éjszaka, de más módot kéne találnod kaja helyett, hogy megnyugtasd. Nem tudom, használtok-e cumit, de lehet, hogy segítene. Mindenki azt mondja, ha elindul, akkor úgyis lemozogja, de ha továbbra is így eszik majd, akkor sokkal nehezebb dolga lesz.

2019. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
23%
Hát szerintem meg nem sok. Se a tápszer, se a kaja,én max. az elosztáson próbálnék változtatni. Reggel fél 7- 11:15 között nekem ez baromi sok szünet, meg utána a fél 3 is. A gyümis bébikaja amúgy sem laktat nagyon. De mivel 6 hónapos még csak, nem vagytok elkésve semmivel, elvileg most kéne kezdenetek a HT-t. Én a reggeli 6:30-as tápi után 9-10 között adnék gyümölcsöt, délben ebéd (húsos menü), utána uzsira megint gyümi, 6 körül vacsira vagy tejpépet vagy megint vmi húsos kaját, aztán elalváshoz táp. Az én kisfiam sokáig a kiváltott napközbeni étkezések ellenére minden napközbeni elalváshoz ivott tápszert. 11 hónaposan leszokott az éjjeli evésről, de sok baba még 2 éves koráig is iszik ilyet éjjel. Szerintem a súlya sem sok, ha beindul a mozgás, úgyis stagnálni fog. Tényleg ne görcsölj rá. Enni meg adj neki nyugodtan, ha kéri.
2019. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Melyik tápszert adod neki? Adhatsz neki a 2es tápszerből is az jobban telít. Nekem a bebát egész nap itta volna, több tápszert is kipróbáltunk, a Hipp combiotik 1es vált be. Esetleg a Jó éjszakát tápszer is (milupa, milumil, hipp, bebivita) megér egy próbát. 72 cm és 7,5 kg az 5,5 hónapos lányom, ő most így eszik:

7.00 200 ml tápszer

10.30 zöldséges püré

14.00 200ml tápszer

17.30 tejpép(kekszes,rizses v.gríz)+gyümölcs

21.00 200 ml tápszer

Annyira imádja a püréket, pépeket, kis Mohójojó😊 közben víz, édesköménytea vagy citromfűtea, esetleg gyümölcslé vízzel higítva. Éjjel nem szokott felkelni, ha igen akkor cumival alszik vissza.

2019. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) , cumizik, de ezen az se segít, ha éhes kiköpi. Aptamil 2 használunk már, tegnapi nap 5x evett, 17:30 evett 200 ml tápszert, utánna nem kért enni, majd éjszaka 2:00 200 ml tápszer, ezután felkelt többször, de csak inni kapott. Most reggel pedig 7:40 kör 200 ml tápszer.
2019. aug. 3. 07:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!