Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mivel mosta ki az újszülött...

Ki mivel mosta ki az újszülött ruháit?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hamarosan érkezik a kisfiam. Vettünk már neki kisruhákat és kaptunk is sokat, szeretném őket kimosni, de most nem tudom mi legyen. Van aki azt mondja kizárólag babáknak való mosószer és öblítő, van aki azt hogy ugyanazzal mossam amivel a sajátom hiszen úgy is sokat fog az én ruhaimmal is érintkezni. Ti mivel mostátok / mossátok jelenleg a ruhákat? Most elég sokat ki kell mossák, de később tuti sok idő lesz mire összejön egy adag csak az ő ruháiból.


Köszönöm a segítséget


2019. aug. 9. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Én nem mostam sose külön az ő ruháit.


Mosodiot használok és mosoparfumot. Illetve van bio mosószerem, ezt főleg a pelenkakhoz használom, de van amikor a ruhákat is azzal mosom

2019. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sensitive-ekkel. Silan/coccolino sensitive. Persil, ariel vagy Tomi sensitive. Nem vettem külön babásat.
2019. aug. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, amúgy szerintem bármilyen szenzitiv mosószer jó lesz.
2019. aug. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sosem cserélgettem, jóp tettem ekcémás a lányom


Ariel baby

Lenor sensitive

2019. aug. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

A Chicco-nak van saját márkás babamosószere és öblítője, én például imádom az illatát, néha veszek olyat. Amúgy meg a DM-ben/Rossmannban lehet kapni Frosch baby mosószert és öblítőt, azzal mosom. Kaptunk Ariel és Lenor Sensitive-et, az is teljesen jól bevált. Nem mosom össze egy újszülött gyerek ruháit mondjuk a párom farmerjával, amiben a buszon, metrón ült, a járdára letérdelt, a pénzt a zsebébe rakta, a kutyát simogatta...én ezt nem gondolom jónak. Külön mosom a ruhácskáit, még 3 hónapos csak. A nagyobbnak addig mostam külön, amíg el nem kezdett igazából járni, mikor már leült a földre, kutyázott, sarazott, csupa kosz volt estére, nem láttam sok értelmét.

Nem lesz egyébként sok idő, mire összejön egy adag. Én is azt hittem. Mondjuk az én lányom bukós, az tény, tehát body-t napjában egyszer azért szoktam cserélni rajta, de ha kiszökik a kaki a pelusból akkor az teljes ruhacsere. A textilpelusokból meg végtelen mennyiséget elhasználsz majd egy nap. Én 2-3-4 naponta mosok a babának, így teljesen jól összejön egy adag. Jó, nem 6 kiló, ez tény. Ha kakis lesz a ruha, akkor azt azonnal beáztatom, kidörzsölöm és kitesznem a szárítóra. A következő adaggal meg megy a mosógépbe.

2019. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
DM-es sajátmárkás mosószerrel, és ecettel mostam a babaruhákat, pont mint a sajátunkat. Annyi csak, hogy amíg nem kúszott a földön, addig külön mostam, utána már mindegy volt. Hamar összejön egy fél adag legalább, úgyis mindig van benne lehányt pelus, lepisilt takaró... ;)
2019. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Persil sensitive-t mosóporból, öblítőt meg Coccolino-t, Lenor-t, most áttértem a Silan-ra. Persze mindegyik sensitive.
2019. aug. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Folyékony mosószer plusz ecetes öblítés 60 fokon. Ennyi. Pedig érzékeny bőrű. Magunknak is ugyan ezzel mosom évek óta. A ruhákat meg már aszerint mosom milyen koszos, de együtt a miénkkel.Van itthoni, játszóteres és hétköznapi :)
2019. aug. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!