Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg a kislányo...

Hogyan tanítsam meg a kislányomat felállni?

Figyelt kérdés

Nem jó a technikája, mindenáron kézzel akarja magát felhúzni állásba. A lábai előre nyújtva, nem húzza be maga alá, nem hajlítja be. De annyira próbálkozik, egész nap ezt csinálja, de már napok óta. Sajnálom, mert nem is hagyja, hogy segítsek, ha behúzom az egyik lábát, mire a másikat behúznám alá, addigra újra kinyújtja.


10 hónapos



2019. aug. 19. 15:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan nincs elkésve. Sír, mérgelôdik, egy kisbaba ezzel jár. A dévényesnek azért járj utána. Mi magyarok mindenhol ott vagyunk. Felénk pl.egy vándor dévényes jár. De kershetsz gyermek gyógytornászt is, hogy megnézze a gyereket.
2019. aug. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Melyik országban élsz? Ugyanis biztos vannak onnan mások is, akik tudnak segíteni, hogy hová fordulj!
2019. aug. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A mászás kimaradása sok bajra hajlamosít pl beszéd késése. Vannak rávezető gyakorlatok. Én is ebben járatos gyógytornásznak mutatnam meg.

Van, amúgy elég helye? Ismered a "szabad mozgás" koncepciót? Www.hordozo.hu Mozgásfejlődés cikkekről találsz erről.

Ha hanyattfekvésből akar felülni, az gyakran azért van, mert vmi miatt sérül a szabad mozgás.

2019. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
27%

Nekem azt mondták, hogy tegyem talpal hajlítva a lábát


2-szer megmutattam hogy ne rántson magára semmit..


Utána simán is ment


Alább írják hogyan

[link]



Egyszerre állt és mászott kb 1-2 nap különbséggel 7 hósan

2019. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%
Ne az állást tanítsd meg neki, hanem ösztönözd a mászást, vagy ha lehasal, akkor a kúszást, tkp mindegy, de az egyiknek meg kell lennie.
2019. aug. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A mászásnak nem szabad kimararnia, ha a kúszás nincs, az nem baj, a mászás nagyobb gond. Ne állni tanítsd, hanem mászni. Ja, és fontos elvileg a sorrend is, kuszás, mászás, ülés, állás. A nagyobb nem mászott, állásbol ült le, és emiatt megkésett a beszéde.
2019. aug. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Annyit csináptam végül, hogy amikor fel akarta húzni magát ülésből, akkor mindig hasra fordítottam és kicsit távolabb tettem, hogy abból a pózból induljon neki a dolognak. Ma már vagy 10-szer szépen felállt térdelésből. 🤗 És hozzá elkezdett mászni is. Úgyhogy nagy a boldogság.
2019. aug. 22. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!