Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak vizet neki vagy ne?

Adjak vizet neki vagy ne?

Figyelt kérdés

7 hetes a babám kizárólag anyatejes.

Az utóbbi időben többször a fejemhez vágták,hogy miért nem adok neki vizet mert meleg van,ő is szomjas..stb. Ha csuklik is tejet kap.

Szerintetek én csinálom rosszul,hogy nem adok neki?


2019. aug. 27. 09:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell neki víz, jól csinálod. Majd mikor elkezdtek hozzátáplálni akkor bőven ráérsz megkínálni vízzel. Az anyatej szomjoltó is.
2019. aug. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Ha igény szerint szoptatod, nincs kiszáradva, akkor ne adj. Felesleges is, illetve eltelíti.

Ha 3 óránként szoptatod szigorú rend szerint, akkor az etetések között, kánikula esetén szüksége lehet vízre.

Semmiképp ne törődj a fejedhez vágókkal, akármit csinálsz, valaki mindig mást fog javasolni.

2019. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen igény szerint szoptatom.

Akkor nem adok,köszönöm :)

Mindig vannak megmondók de ezen az egyen elgondolkodtam annyira hajtják. A bőre is szép ruganyos,nincs behorpadva a kutacs szóval nem hinném,hogy szomjazna

2019. aug. 27. 10:02
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Szia, én úgy érzem, te már ezt régen eldöntötted, csak itt megerősítésre vársz. Összezavarja az anyukákat a rengeteg információ, ráadásul sok az ellentmondás is. Neked kell érezned, hogy a babádnak van-e szüksége egy kis vízre. Valóban igaz, hogy az anyatejes babáknak a legújabb divat szerint (ami amúgy állandóan változik) nem adnak plusz folyadékot, de én három babát is szoptattam és bizony nyáron a hőségben kérték. Nem tudom, kik állapítják meg, hogy a babának elég egy izzadós, meleg nap után is a langyos tejcsi, de én mindig azt tapasztaltam és makkegészségesek a gyerekeim, hogy jól esett nekik ébredés után egy kis víz, vagy babatea. Attól nem fog kevesebb táplálékhoz jutni, legfeljebb a kórosan sovány, koraszülött babákat lehetne attól félteni, hogy az anyatej rovására isszák a vizet vagy a baba teát. Totál felesleges. Melegben szerintem érdemes megkínálni, legfeljebb nem fogadja el. Nekem volt, hogy alvás után a kicsim 1 dl teát is megivott, úgy megizzadt és szomjas volt. Utána is vígan szopizott és nem volt egyik sem sovány.
2019. aug. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell


Tökéletesen csinálod

2019. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Vizet akkor kell a babának adni, ha olyan nagyon meleg van, hogy te magad is megizzadsz.

Pl nincs légkondi az autóba és félóra órát mentek. A házban extrém meleg van.

Ha azt érzed, hogy egy normál mozgás közben izzadsz akkor a babád is izzad és ilyenkor nagyobb a folyadék szüksége.

Viszont éhsége kisebb lehet, mert meleg van.


Szerintem ne félj neki vizet adni, de csak akkor ha tényleg szükséges. Egy kiszáradás sokkal rosszabb mint, hogy te nem modnhatod el, hogy ösanyaként csak szoptatod.


Nekem tápszeres és nyári lányaim vannak, de egyiknél sem éreztem azt, hogy kellene víz neki. De a lakásunk hüvös és autóban is mindig volt légkondi.

2019. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%
pedig a tápszeres babáknak meg pont hogy szüksége van a vízre. Ittál már tápszert? Na az aztán minden, csak nem szomjoltó! Amikor meleged van, ki van száradva a szád, szerintem neked is jobban esik egy pohár víz, mint egy kis langyos tej, amiért meg is kell dolgozni.
2019. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

egyébként ez a "ne adj vizet" a babának baromság pár éve van divatban, mindig is adtak a babáknak teát, vizet. Majd rá fogsz jönni, hogy a hozzátáplálásnál is hogy összezavarnak, mert mindenki mást ajánl, sőt, 1-2 országgal odébb utazol, ott is totál más az ajánlás.

3 gyereket szoptattam, tápláltam hozzá és mind a háromnál más volt a protokoll, néha már a falat kapartam, mert olyan ellentmondásos hülyeségeket olvastam. Amit az egyikénél tilos volt másfél éves korig, a másiknál már ajánlották 7-8 hónapsan! Az allergéneket is először minél később kellett bevezetni, manapság már minél korábban. Néha azt éreztem, a babákat mint kísérleti nyulakat használják, mert mindig változtatják, mikor mit és mennyit szabad.

2019. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Én se adtam addig amíg vegyes nem lett. Azt mondják az előtej nekik a szomjoltó. Így ezert nem kell.
2019. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
Vegyes alatt, vegyes táplálást értek: tej és tápszer.
2019. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!