Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónaposan nem mutat ujjal,...

11 hónaposan nem mutat ujjal, egyáltalán. A tekintetével mutat. Ez baj?

Figyelt kérdés

Mostanában merült fel bennem a kérdés. Soha nem mutatott se ujjal, se tenyérrel, az én kezemet se húzza oda semmihez. Viszont hangsúlyosan ránéz a dolgokra, aztán vissza a szemünkbe aztán megint arra amit mutatni akar, ezt 5-6x ismétli. Ha kérdezem, hogy hol van ez-az, akkor is ránéz.


Más eltérés nincs nála, mosolygós, sokat beszélget, utánozza a szavakat, 4-5öt ki is mond össze-vissza, tanul járni, labdát dob, érti a kéréseket, tiltást, kukucsol velünk magátol, halál jófej gyerek.


Aggódnom kellene?


2019. szept. 1. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért is kéne aggódnod egy olyan dolog miatt, amit 18 hónaposan kell?
2019. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ohh én úgy tudtam 12 hós státuszon kérdezik. De amúgy ez az amit minden hasonló korú baba csinál már, nem szokásom ilyeneken gorcsolni de lehetetlen volt nem észrevenni.
2019. szept. 1. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem csinálta ennyi idősen. Taps, integetés igen, mutogatás nem.
2019. szept. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdezik státuszon, de ha nem csinálja még akkor se történik semmi.Valamelyik gyerek így fejlődik jobban valamelyik meg úgy.Nem kőbe vésett kérdések ezek.De amúgy ezek a státusz kérdések az embert akarva akaratlanul ,,stresszhelyzetbe" hozzák, mert azt hiszed MINDENT úgy kell csinálnia ahogy a papíron van, mert ha nem akkor már ,megbukott" a gyerek.A miénk 13 hónaposan kezdett igazán mutogatni, kutya baja és senki, se a gyerekorvos, se a védőnő nem problémázott rajta.
2019. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ^_^
2019. szept. 1. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire szigorúan venni


Nálunk sem mutatott..

De ha megkérdeztem hol a labda, akkor odamászott hozzá.

Státuszon elfogadták.


13 hósan amúgy random elkezdett mutogatni..

2019. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan is van, hogy túl hamar jön valami, statisztikai hajlamosító tényező lehet, meg olyan is, hogy összefüggéseiben vizsgálandó a fejlődés. Ezért kérdeznek jóval korábban dolgokra.
2019. szept. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!