Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van, ha a Laevolac sziruptó...

Mi van, ha a Laevolac sziruptól sem jön a kaki?

Figyelt kérdés

Már tényleg nem tudom, mit, mikor, mennyit adjak kislányomnak? Lassan 7 hónapos, mindent kóstolt már amit ennyi idősen lehet, minden ízlik neki. Naponta csak egyszer kap gyümölcsöt (ez a tízórai) a többi étkezés csak anyatej. És babateát is iszik, jó sokat. Mikor először nem tudott kakilni, az orvos tanácsára 5 nap után kúpot adtam neki, amitől hatalmas mennyiséget kakilt. Aztán 1-2 napig minden rendben ment, aztán megint 5 napig semmi. Adtam neki szirupot, 3 óra múlva lett is hatása. Na, most már nem is emlékszem, mikor kakilt utoljára, ezért tegnap reggel kapott szirupot, de azóta se semmi. Komolyan, mit csinálok rosszul? Mit adjak neki? Mit ne? Rossz, ahogy etetem?

Ja, bár üveges étel elleni vagyok, adtam neki szilvát, de semmi :(


2010. júl. 14. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A szirupot folyamatosan lehet neki adni, rajta van a tájékoztatóján is.


szintén nehezen kakiló fiúcska anyukája

2010. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg annyira felemészt minden táplálékot, hogy ezért nem kakil. Szerintem haladhatnál a főzelékek felé már. Nekünk a hozzátáplálás, a főzelékek, zöldségpürék bevezetése megoldotta minden ilyen gondunkat.
2010. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Én jó ideje már jegyzem egy naplóban, hogy melyik nap van kaki, melyik nap nincs.

2010. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kakinapló :)


Nem tudom, igazából pont attól tartok, hogy ha még több sűrűt, szilárdat adnék neki, még jobban nem jönne.

Lehet, hogy tényleg nincs nagy baj, mert vidám és puki is van bőven, de belegondolok, ha nekem 4 napig nem jönne ki.... Jó, tudom, a babák "másképp működnek"...... És abba a hibába sem akarok esni, hogy tényleg nem lenne minek kijönnie, én meg nyomatom bele a szirupot...... Nehéz ügy :) de köszönöm az eddigi válaszokat.

2010. júl. 14. 14:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálam mindkét gyerek "kakigondos", a nagyobb talán már nem annyira (2 éves).

Szerintem is adhatnál neki főzelékeket, figyelve arra, hogy mi az, ami fog, abból kevesebbet.


Nálunk ha nagy gond volt, akkor a Laevolak segített. Nem írtad mennyit adtál a kislánynak. 10 napig - kúraszerűen lehet adni 5 ml-t, (gyerekorvosunk szerint ha még ez sem segít, akkor napi 2x5ml). Volt, hogy én tovább is adtam, mert szükség volt rá. Inkább azt, mint lázmérőzzek állandóan. Aztán valahogy magától beindultak a dolgok.


És szerintem is írd fel, hogy melyik nap kakilt.

(Még annyi tapasztalatból, hogy a szirup dobozán az szerepel, hogy 5ml az egy teáskanálnak felel meg. Lehet, hogy csak a mieink kisebbek, de megmértem fecskendővel, és kb csak 3,5ml fér bele egy teáskanálba. Szóval inkább ne a kanállal adagold!)

2010. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, most nézem, hogy főleg anyatejes, azt jobban feldolgozza a szervezete.

A főzeléktől ne félj, sűrű, de tele van rostokkal, ami segít az emésztésben és a megfelelő bélműködésben.

2010. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, akor ráálunk a szirupra. Valóban, múltkor is csak egyszer adtam neki, de akkor volt is hatása.....


Egyébként volt, hogy már elkezdtem még egy főétkezésre szilárdat adni ("főzelék-kezdemények" voltak) de akkor kezdődtek a kaki gondok, ezért hagytam abba és maradt csak egy étkezésre a gyümölcs.

2010. júl. 14. 14:45
 8/11 A kérdező kommentje:
Úristen....nem ilyen sz@r a helyesírásom, szerintem a billentyűzettel van a gond :)
2010. júl. 14. 14:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Adj neki szilvát !
2010. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mivel az anyatejet teljes egészében megtudja emészteni, nem keletkezik salakanyag. A gyümölcs pedig kevés neki, nem mindegy milyen főzeléket, gyümölcsöt adsz neki, inkább olyat válassz, ami nem hasfogó (pl. tök, cukkini, sütőtök), de ennyi idősen kell neki a főzelék. Az anyatej és a gyümölcs már kevés. Egy ennyi idős gyereknek már ajánlott a napi kétszeri gyümölcs kóstolás és a kétszeri főzelék kóstolás (az egyik hússal!!!) Nem kell elhagyni a szoptatást, de ennyiszer kéne legalább pár kanállal adni belőlük.
2010. júl. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!