Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik kisbaba mellett...

Anyukák, akik kisbaba mellett jártok fodrászhoz/pilláshoz/körmöshöz/kozmetikushoz stb. , hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Akik nem járnak, ne írják, hogy "sehogy", köszi. :)



4 hónapos baba anyukája vagyok, a szülés előtt 2 hetente voltam körmösnél, szempillásnál, havonta fodrásznál és kozmetikusnál. A szülés előtt leszedettem magamról mindent, ami "mű" volt, mert nem tudtam, hogy leszek/leszünk majd, mennyire lesz időm ezekre. A nyarat kibekkeltük így, igazából végig a nyaralónkban voltunk, ott nem is hiányoztak ezek a dolgok. De most, hogy újra beindultak a mindennapok, úgy érzem jó lenne "megszépülni" picit. A férjem így sem panaszkodik, sosem miatta csináltam ezeket, hanem magam miatt. Igazából arra gondoltam, hogy a hajamat balayage festéssel csináltatnám meg, azzal nem kéne havonta fodrásznál üljek, viszont a pilla-köröm az azért 1,5-2 órás elfoglaltságot jelentene. És itt a probléma, hogy a pici az rám van gyógyulva... Tudom, ez az én hibám is, mert mindenhová viszem/visszük magunkkal, ritkán van az, hogy csak a nagyiékkal, vagy a barátainkkal lenne. Pedig bízunk bennük, de annyira jó baba, szinte sosem sír, mindenhol jól érzi magát... Viszont pl pilláshoz nem vihetem, ott ha sírni kezdene, leragasztott szemmel, fekve nem tudnám megnyugtatni. Ugyanez a körmös...


Arra gondoltam, hogy amikor ezek az időpontok vannak, akkor jönne velem ő is, és anyukám is. És amíg én intézem ezeket, ők sétálnak a környéken (vannak a közelben éttermek, kávézók, üzletek is). Így ha bármi van, ami tényleg sos dolog, akkor ott vagyok, de közben azért mégsem "csak úgy" van ott a kislányunk, anyukámmal lenne. A férjem szerint túlgondolom, meg hogy semmi baja nem lenne, ha simán itthon hagynám őket... Szerintetek?


2019. szept. 9. 20:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Addig apja otthon vigyáz a gyerekre. Igyekszem úgy megoldani, hogy akkor menjek, amikor otthon van.
2019. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Az én gyerekem az apjával van, amíg körmösnél vagyok. Nem is értem, ez nálad miért nem merült fel.
2019. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gyakran nincs igényem, amúgy apja, vagy anyukám vigyáz rá addig
2019. szept. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mert reggel 9-től este 6-7ig dolgozik hétköznap a férjem, így ő ebben sajnos nem tud segíteni.
2019. szept. 9. 20:42
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg is válaszoltad magadnak a kérdést. Anyukád sétál vele a környéken. A férjeddel értek egyet, nem kell ebből ilyen nagy ügyet csinálni.


Én pilláshoz/körmöshöz nem járok. Fodrászhoz egy utcával odébb megyek. Kozmetikus sincs messze. Anyukám vagy a férjem vigyáz rá addig.

2019. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
A következő időpontom a körmöshöz este nyolckor van. De mentem már szombaton reggel hétre is. Jobb, ha hozzászoksz, hogy hatékonyan szervezd az életed, mert különben később lesznek gondok.
2019. szept. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Fodrászt úgy intéztem/intézem mindig, hogy előre megkérek valakit(nagyszülők,barátnők,vagy ha a párom épp ráér vele lenni egy pár órát),hogy vigyázzon rá. De volt már, hogy elvittem magammal, úgy csináltam ,hogy akkorra aludjon, amíg kész lett a hajam, ő végigaludta az egészet. De volt, hogy felébredt, akkor ott valamelyik fodrász leányzó felvette, ringatta, nagyon segítőkészek ott a lányok.

Szempilláshoz sose jártam.Körmös pedig a legjobb barátnőm,házhoz jön mindig.

2019. szept. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy sokan teljesen rugalmasak, mert pl nincs családjuk, a munka az életük, stb. De az én körmösöm 4 gyerekes anyuka, egyik héten csak reggel 8-tól 12-ig, a másik héten csak délutután 13-tól 17 óráig dolgozik. Verhetem az asztalt, hogy én igenis este akarok jönni, de attól nem fogja otthon hagyni a gyerekeit. Viszont hozzá járok 16 éves korom óta, nagyon szépen dolgozik, sosem volt rá panaszom, és folyton tele van. Nem szeretnék váltani, ha nem muszáj. A pillásom sem dolgozik hétvégente, így ez is nehezíti a dolgot. Plusz ha már itthon van a férjem, inkább vagyunk együtt kicsit.
2019. szept. 9. 21:10
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Akkor annyira mégse kell neked az a műköröm.
2019. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Én csak körmöshöz járok havonta, olyankor apával van otthon, vagy sétálnak. Fodrászhoz kb. 3 havonta megyek, akkor is a férjemmel vannak itthon. 1x vittem magammal, jött anyukám is, pont alvás idő volt, addig tologatta babakocsiban.
2019. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!