Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Inek mennyi és milyen segítség...

Inek mennyi és milyen segítsége van (volt) a kisbaba mellett?

Figyelt kérdés
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nem tudom megerteni azt, amikor mondják, hogy "te is pihenj le, mikor a kicsi alszik". Nekem mindig van mit csinálnom főzés, mosás, vasalás. Segítségem jó formán nincs, sajnos. Férjem annyit segít, hogy itt-ott felporszivoz, sokat dolgozik.

2019. ápr. 19. 21:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanebben a helyzetben vagyok.
2019. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A ferjem segít be hétvégén , de a hétvége általában nem a házimunka rol szól, egyébként semmi segitsegem. Most vagyok terhes a 3. babával es van hogy en is alszok délután a 3 eves fiammal. Az az 1 ora alvás nekem rohadt nagy toltodes, viszont nem okoz behozhatatlan lemaradást a házimunkában.
2019. ápr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is ugyanez a helyzet. A nap 80%-ban csak én foglalkozom, látom el a babánkat + ott a főzés, takarítás...
2019. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Anyámnak 2x mondtam, h sose kérdi meg, h kell e segíteni, h vigyázzon addig a kicsire. Először azt mondta, h mi lenne velem, ha még dolgoznék is(6hetes volt a babam! , első gyerek). Azt se tudtam még, mi fán terem. Másodszor 4 hós lehetett a kicsi, akkor azt mondta, h neki se segített senki anno. Megfogadtam, h többször nem szólok neki
2019. ápr. 19. 22:12
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Én igenis lefeküdtem aludni, mikor a babám is aludt. A házimunka megvár, amúgy sem szokták az emberek minden áldott nap kisuvickolni a lakást. Főznöm sem kell minden nap, így sokszor játszunk a naggyal, vagy szorakoztatom a kicsit, mikor melyik éppen. Ha a kicsi sokáig alszik, akkor én sem pattanok ki reggel az ágyból, igy a delutáni alvásánál szoktam takarítani... Nem tudom pl azokat megérteni, akik nonstop a takaritással,mosással, főzéssel jonnek aztan nincs idejuk megsem semmire. Kb 4 ora alatt kitakaritom az egesz lakast 2 gyerek mellett, aztán ott marad egy csomó szabadidő... Hiszen mi nők univerzálisak vagyunk.

Ha felteszem a kaját, beindítom a gépet, gyors felporszivozok, felseprek, felmosok, majd teregetés és a kaja sem ég oda. Nem olyan nagy dolog ez. Delelott lazan osszekapom a lakast, hogy csillog is.

Sok segitsegem nincsen, parom solfozik, a nagyert jarok az oviba ebed utani gyerek mert nem szeret mar ott aludni, es a delutanunk szabad.

2019. ápr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos a fiam még egy éjszakát sem aludt végig mióta megszületett.Mostanra annyit értünk el, hogy már csak 4x kel esetleg 5x.Az elején még bírtam, de olyan 8 hónapos kora körül már éreztem, hogy igenis néha el kell feküdnöm ha alszik különben szétesek teljesen.Van férjem, reggel elmegy,este hazajön(amit tud segít) pár havonta pedig hetekre elmegy így olyankor a hétköznap dolgozó szüleim 1 napra és éjszakára el szoktak hétvégére jönni, ennyi a segítségem.Mikor magunk vagyunk akkor ha el tudok a gyerekkel bólintani akkor alszom,most pld 2 hete egyedül vagyunk és 6x kel éjszakánként mert fogzik..de van hogy nem is alszik vissza egyszerre.Ez van.Én már olyan szinten vagyok, hogy nem érdekel a házimunka, az ott lesz amikor felkelünk is:) Viszont máshogy nem is bírnám egyik napot a másik után.
2019. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
2 hónapja óránként kel, és eléggé fáradt vagyok nap végére. Azt hiszem, nekem is be kell vezetnem a magamnak a délutáni pihenés, mert a fáradság miatt sokszor ingerült vagyok, ami senkinek nem jo
2019. ápr. 19. 22:37
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
0 segitsegem van, de ha ledolok is megvagyok a hazimunkaval.
2019. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Az elsőnél kb 6 hónapos koráig nem tudtam főzni nappal, csak este, mikor a férjem már itthon volt és lefoglalta, ő letehetetlen volt. Nappal csak rajtam aludt ugyaneddig, így a pihire rá voltam kényszerülve, ez jó volt, de gyakorlatilag csak vele voltam egész nap, nagyon max egy mosást tudtam bedobni. Csak a férjem esti közreműködése volt, nem is igényeltem mást. 13 hónapos volt a nagy, amikor megszületett a kicsi, aki egy igazi álombaba: eszik-alszik-nézelődik-gügyög-vigyorog. Simán van időm mindenre, a nagylány “segít”, a pici elvan. Amikor mindkettő alszik, én is pihenek, amúgy mindent megcsinálok, mire hazaér a férjem, max egy kis mosogatnivaló marad rá.


A fürdetés az ő dolga egyébként, illetve ha itthon van, simán pelenkáz, etet, vagy elviszi őket sétálni. Más nincs és nem is kell, a mi gyerekeink, nekünk kell megoldani. Én nem érzem nehéznek a dolgot, mindenre van időm mellettük/velük. 😊

2019. ápr. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Óránkénti kelés tesz engem estére sokszor fáradtá. En se érzem soknak a dolgot, h mindent nekem kell egyedül csinálni, csak eleinte, mikor még ismerkednem kellett az anyasaggal.,akkor néha besokalltam. És megmondom őszinten nem ilyen válaszra vártam az anyumtol.
2019. ápr. 20. 06:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!