Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislanyom 6 honapos es nem...

Kislanyom 6 honapos es nem forog, utalhat ez barmilyen mentalis problemara?

Figyelt kérdés
Vedono szerint nem kell aggodni, mert egy nagyon ertelmes, figyelmes baba, akivel egyebkent az egvilagon semmi problema nem volt soha! Hasrol hatra atbillent mar parszor, de alapvetoen nem szeret hason lenni. Jarunk devenyeshez, mert feszes a vall illetve nyak izma, de engem rettentoen zavar, hogy nem kepes forogni! Pici baba kora ota szepen tartotta a fejet, gyonyoruen fogja a jatekait, elvezi a kukucs jatekot stb. Egyszoval mindent csinal csak nem forog, inkabb a felulessel probalkozna. En sajnos teljesen ki vagyok ettol (nyugodtan kovezetek meg) es mar az anyasagot sem elvezem, mert mindig arra gondolok, hogy lehet ez valami fogyatekossagra utal nala!

2019. szept. 10. 15:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

"En meg nem lattom gyereket aki igy maradt! Ha baja lenne vedono mondta volna már"


Én meg sajnos többször mint kellene. Köztük a saját gyerekemet is. 1,5 évesen még semmit nem csinált abból amit írtál torna ellenére sem. Egyébként úgy hogy ép értelmileg.

2019. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
27%
A kerdezo gyereke fel eves meg nem kell aggódnia utolsó sőt gyógytornászhoz is elvitte majd ha 9 honaposan is itt tart akkor lehet tovabb gondolkodni h mi a baj. Nem kell mundenhol remeket látni!
2019. szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
12, félévesen az enyém már forgott... és mégis...
2019. szept. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

10!

Nem láttál még olyan gyereket? Gyerekek ezrei vannak ma Magyarországon, akik genetikai baj, agykárosodás stb miatt sajnos úgy maradnak és forogni se tanulnak meg. Sérült gyerek édesanyjaként én latok elég ilyet sajnos. És nem mindenkinél voltak az első időszakban jelek. Sőt sajnos vannak betegségék, amik mellett a gyerek rendes ütemben fejlődik és egyszer csak elkezd hanyatlani az állapota.

De ettől függetlenül én se akarom ijesztegetni a kérdezőt, mert annak semmi értelme. Járnak gyógytornászhoz, figyelmes a gyerek, így én nem pánikolnék a helyében. Ha 7 hónaposan sem forog, akkor elmennék neurológushoz ,de reméljük erre nem lesz szükség. Lehet hogy már forog is a kislány. Ebben a korban pár nap alatt is annyit tudnak fejlődni, hogy hihetetlen.

2019. szept. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#11: sajnalattal olvasom! Es a kesobbiekben, hogy alakult nalatok? Ha van kedved, idod megirhatod esetleg, ha neked nem gond!

Most vegig olvasgattam nehany kulfoldi oldalt is, ott is tobb esetben irjak, hogy vannak babak, akik kesobb kezdik el, de ettol fuggetlenul minden rendben van veluk. Tobben arrol is irtak, hogy naluk a forgas teljesen kimaradt, de nem lett baj a babaval.

2019. szept. 15. 23:52
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

És amúgy próbálkozik, pl hátról az oldalára fordulni? Mert már az is jel lehet, hogy hamarosan megcsinálja. Egyébként a torna mellett minél tőbbet tedd hasra, sajnos akkor is muszáj volna ha sír. Plusz próbálhatod játékokkal ösztönözni, hogy hátonfekve nyúljon utánunk, oldalra és hátha egy idő után utánafordul testtel is.

Annyi biztos hogy 30 éve én még csak 6 hónaposan fordultam hasra és a 2 testvérem is. Onnan tudom hogy nekem is van egy gyerekem és anno mikor még pici volt, csomót kérdezgettem anyukámat, mindenról és mindig mondta hogy 6 hónapos korban, vagy kb addig kellett nekünk hasrafordulni.

Egyébként a leírtak alapján értelmileg jól halad, de azért lassan fordulnia kellene. Csak hogy te is megnyugodj. Én is azt gondolom, hogy ha ebben a hónapban nem fordul meg vagy nem látsz rá indiktatást részéről akkor azért mutassátok meg egy neurológusnak. Van baba aki sok mindent később csinál és semmi baj sincs vele De én ahogy tudom az értelem fejlődése szoros kapcsolatban van a mozgásfejlődéssel, úgyhogy jó hogy figyelsz rá! Kivánom a legjobbakat!

2019. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!