Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a babám?...

Miért csinálja ezt a babám? Néha olyan érzésem van, hogy nem is szeret csak a nyűglődést “kapom”, miért?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy ez a babó sose volt könnyű eset. Hasfájás, székrekedes, fogzás persze, szóval

volt/van minden..de közben meg nagyon sok szép pillanattal ajándékozott meg bennünket és hát imádjuk. Viszont mostanában úgy viselkedik, jobban mondva nekem olyan érzés, mintha engem valamiert nem szeretnei. 7 hónapos, és kb 1-1,5 hete a szokásosnál is nyűgösebb. Nagyon keveseket van el jókedvűen. Biztos hogy sokat valtozott is (fejlodott beszedben, mozgasban, es egyebekben) és ez frusztrálja de nekem olyan rosszul esik amit csinál. Már eleve nyűgös reggel és aztán kb egész nap négykézláb néz rá és hangosan, elkeseredetteb. Hiaba nyugtatom, mosolygok rá, nem viszonozza hanem sirni kezd. Nagyon bánt. Es tudom hogy ölbe szeretne lenni, de soha nem akartuk hogy nagyon megszokja, eddig se volt hozzászoktatva. Nem mondom hogy sose vettük fel, de a legtöbbször csak indokkal, amellett pedig kis idő utan letetteük, a főldre vagy a járókába. Szóval nem is értem most ez honnan jött nala, bár lehet hogy tulajdonkèppen nem is ez a baja, csak én gondolom így😐 Mindenesetre mkor felveszem, akkor elcsitul. De ha le merem utana tenni, akkor még nagyobb “hisztit” csap mint előtte. (Tudom hogy még nem tud hisztizni, de nincs jobb szavam erre.)

Maskor is előfordul hogy mondjuk elvan, és meglat vagy elmegyek mellette, vagy hozzászólok erre rámnéz és sirni kezd meg kiabálni. 😩😞 de ez a máskor ez kb felórankent 2x, utana meg semmu nem kell neki, semmi se nyugtatja meg.

Volt már hogy mellé ültem a földre, de nem segitett. Neki az sem kielégítő ha lat a járókából (ez mondjuk ilyen szempontból sosem volt nagy segitseg.)

Egyebkent az a legrosszabb hogy mar vakamennyire tud kuszni/maszni ès megsem jon magában oda hozzám, hanem nez ram és kiabal meg sir. Miért?😞

Ehhez pedig kb sosem viszonozza a sima mosolyomat, pedig az apukajara mindig vigyorog, nagyszülőkre is... ezt sem értem, hat en vagyok az anyukaja, neha mar azt hiszem meg se ismer, es nem tudja hogy ki is vagyok neki.

(Persze a mondokat, eneklest, azt mosollyal dijjaza. Vagy ha az esti fektetesnel még nem almos akkor vigyorog mint a tejbetök...) De amugy meg nem. Mi krhet a baj vele/velem/velünk?



2019. szept. 15. 10:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg úgy írsz a babádról, mint egy dühöngő kamasz. Szerintem ez csak egy nehéz nap számodra is és azért is tűnik még rosszabbnak a vele való nap. Egyébként meg ha azt igényli, hogy felvedd és hprdozd, akkor akár kösd a hátadra, te is csinálod a dolgod, ő sem sír, mindenki boldog. És az, hogy hozzászokik a kézbenléthez egy nagy hülyeség. A fiam nagyon szeretett kézben lenni, nekem si sokszor nehéz volt. Szó szerint semmit nem tudtam tőle arrabbrakni. Örültem, hogy valamit enni tudtam vele. Most nincs másfél éves. Vannak nyűgösebb, bújósabb napjai, de én imádom olyankor is. Persze néha elmegy a türelmem és én sem vagyok vele 100%ban ott, de nagyon gyakran eljatszik már egyedül ha bent vagyunk körülötte. Most már főzni is tudok, takarítani is többnyire. De az első ő. Ha igénye lesz közben, akkor abbahagyom az aktuális dolgom, max lesütöm az épp sülőben lévő húsokat és máris az övé vagyok. Óvatos, vigyáz magára, de felfedez is. Szóval ahhoz képest, hogy majd egy évig ölben csücsült elég önálló lett
2019. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Fárasztó hurcibálni? Az enyém 6 hónaposam volt 9kg, mégis felvettem, ha akarta.

Amúgy szerintem az a kulcs, hogy nekik is különböző hangulataik vannak, és figyelni kell. Van aktív időszaka, amikor jól elvan, és van, amikor ölben akar lenni.

Néha ezek napszak szerint is jellemzők.

De ha az ölben levés utáni igényét nem elégíted ki, akkor nem lesz önálló ideje mert folyamatosan Rád vágyik.

Meglátod ha a kedvére teszel, könnyebb lesz utána letenni is, mert őt hajtja a vágy hogy felfedezzen.

Az hogy 3 hónapos koráig hordoztad, az szuper, arra volt jó, hogy megszeressen Téged és tudja, hogy neki Veled jó. Ezért kéri a szeretetet (nem feltétlenül a hordozás, hanem a jól indult anya-gyerek kapcsolat miatt). De ez nem fogja most megvédeni, ha most nem kap elég törődést, sőt, pont az ambivalencia erősödik benne.


Én sem szoktam mindig felvenni (3-mas vagyok), de van olyan, amikor egy kis biztatás még belefér neki, vagy egy másik játék felajánlása. De ha nem, akkor felveszem, legalábbis elvből sosem hagyom lent (olyan volt már, hogy az utolsó 2 szelet valamit még kirántottam az olajban és addig beszéltem hozzá, van, akinek ez sem fér bele, szerintem ekkora babánál, ha lát Téged, akkor igen).


Amúgy nem tudom értelmezni azt az ellentmondást, hogy Magad írod, hogy nem akartátok, hogy a gyerek megszokja az ölben levést, utàna meg azt írod, hogy de mennyit van mégis ölben. A kommentelőknek csak annyi infójuk van, amit Te írsz.

2019. szept. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Össze-vissza írsz, kb. egy litánia arról, hogy miért nem veszitek fel, aztán meg azt írod, hogy folyton hordoztad. Hát így aztán tényleg nem lehet segíteni, ha félre akarsz vezetni mindenkit.
2019. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

11-esnek köszönöm az értelmes választ! Végre valaki!🙏

Utolsónak üzenném hogy igen, hordoztam amikor újszülött volt, mert úgy aludt a legjobbam. Rugalmas hordozóban vagy babakocsiban. Én ezt nem nevezném felvevésnek mikor még alig tudta hogy megszületett. Napi 1x kötötöte fel, délelőtt így aludt az etetés után. Azóta viszont ha jól számolom eltelt 4 (!) hónap, és igen azóta nem hordoztam mert nem volt ilyen igénye (legalább is ennyire nem mutatta jelét). És főleg nem volt olyan hogy azt vettem észre, hogy csak kézben myugszik meg. Persze nem vagyok hülye tudom, hogy sok baba ilyen, es mind igényli a kontaktust. Ezt is csak azert irtam le (a hordozast, alvast) hogy kátható legyen, nem egy szivtelen dög vagyok, aki 7 hónapja siratja a gyerket. De teny hogy 2 hete kb kikeszit. Nyűgösen ébred reggel és egész nap kiabal, sir, nyűglődik. Eddig is voltak ilyenek, de most ez a konkret siras egy kicsit extremaebb nekem, azert tettem fel a kerdest. En nem ereztem gaznak, de telejesen mindegy, mert csak azt írtam amit éreztem. Minden esetre nyilvan nem jó egesz nap hallgatni, amellett hogy nagyon szeretem a gyerekem.

Sose volt egy buddha baba, hozzá vagyok szokva hogy igéyli a foglalkozast, stb. De ez most kicsit sok. Bocs mindenki akit megbotrankoztattam borzasztó anyai (?) gondolkodasmodommal és fel mertem tenni egy ilyen kerdes ilyen barbár móson megfogalmazva.

2019. szept. 15. 16:40
 15/24 A kérdező kommentje:
És igen, baromira furcsallom hogy ilyenkor mikor probalok kedvesen hozzaszolni a kicsihez az csak jobban elhuzza a szajat es sirasba kezd. Probalnam szavakkal megnyugtatni, de nem tudom. Ezert kerdeztem amit.. nem tudom ennek melyik anya orulne. Hogy ranez a gyerekére az meg orditani kezd, de ezek szerint en vagyok tulerzekeny vele szemben.
2019. szept. 15. 16:44
 16/24 anonim ***** válasza:
77%

"Ezek szerint én vagyok túlérzékeny vele szemben" - ezt miből szűrted le, amikor minden itt hozzászóló direkt vagy indirekt módon, de azt közölte, hogy a gyerek jogosan frusztrált, amiért nem veszed fel eleget.


Zavar ez a műsor, amit rendezel, totál teátrális, olyan mondatokat adsz a kommentelők szájába amiket nem mondtak, mindenből önsajnálást csinálsz, de semmyen érvre nem hallgatsz.


Lécci a műsort az uradnak prezentáld.

Tanácsot kértél, a tanács az, hogy vedd fel a gyereked és hurcibáld, amikor ezt szeretné. Akkor is ha pár nap eltelik ezzel.

2019. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Utolso! Igazad van! Tanacsot kertem, nem velemenyt és minősitgetest na meg szemrehanyast✌️
2019. szept. 15. 19:29
 18/24 anonim ***** válasza:
93%
Írtam már, csak törölted! :) Olvass el egy szakkönyvet vagy fordulj pszichológushoz! Ahogy érzel semmiképp sem normális! Remélem csak rossz napod van!
2019. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
17. Nem olvastam a törölt választ, de a többi nem sértő.
2019. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nézd szerintem még kb semmit nem olvastál a témában. Szóval ideje lenne egy kis gyermekpszichológiât olvasni.


Én sem értek mindig mindennel egyet. Pl. Nem értek egyet azzal, hogy ne mondj nemet a gyereknek. Ezt most nem fejtem ki, nem ide tartozik.


De! Ő még csak egy baba. A szeparációs szorongásnak pedig pont az a lényege, hogy nem biztos hogy elég ha lát. Vannak babák, akiknél az egész folyamatot észre sem venni. Másoktól meg lépni nem lehet ilyenkor.


Az én fiam is utóbbi. Koraszülött, ami már eleve nehezíti a dolgot. Szerencsére egészséges de általában a korababák nagyon impulzívak és akaratosak, mivel már az életkezdésük is küzdelmes volt. A fiam is ilyen, ő már 10 hónapos elkepesztően nehéz természet az első pillanattól kezdve. Két hónapja tart nálunk a szepa, komolyan vannak napok mikor úgy érzem nem bírom tovább. Ő még csak most 9 kiló de ismét csak rajtam alszik napközben. Pedig az első 4 hónapját konkrétan rajtam töltötte. Ő már bútorok mellett lépked de csak szorosan mellettem játszik jelenleg és a világon semmit nem tudok csinálni ha nincs itthon az apja. Már pedig nincs itthon túl sokat. Egy dolog van csak amit ha tetszik neki, ha nem, megcsinálok, az a porszívózás.

De ezen felül minden más ráér. Ez egy ilyen időszak. Nem tart örökké, viszont annál tovább tart minél inkább ellenkezel.

Hidd el mind kapunk ilyen okos tanácsot hogy jaj ne vedd fel, mert megszokja. Mit? Hogy szeretik? Hogy segítenek neki? Hogy bízhat a világban, elsősorban a szüleiben?

Én elengedtem a fülem mellett ezeket, ha valaki nagyon erősködött akkor meg kiosztottam.

Tedd félre a dolgaidat, most rád van szüksége. Tudjuk hogy nehéz ilyenkor. Imádom a fiam de néha én is úgy érzem megfulladok, főleg mikor a 9 kilójával rajtam alszik... 😆 De ez van. Mondom, nem tart örökké.

2019. szept. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!