Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a babám?...

Miért csinálja ezt a babám? Néha olyan érzésem van, hogy nem is szeret csak a nyűglődést “kapom”, miért?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy ez a babó sose volt könnyű eset. Hasfájás, székrekedes, fogzás persze, szóval

volt/van minden..de közben meg nagyon sok szép pillanattal ajándékozott meg bennünket és hát imádjuk. Viszont mostanában úgy viselkedik, jobban mondva nekem olyan érzés, mintha engem valamiert nem szeretnei. 7 hónapos, és kb 1-1,5 hete a szokásosnál is nyűgösebb. Nagyon keveseket van el jókedvűen. Biztos hogy sokat valtozott is (fejlodott beszedben, mozgasban, es egyebekben) és ez frusztrálja de nekem olyan rosszul esik amit csinál. Már eleve nyűgös reggel és aztán kb egész nap négykézláb néz rá és hangosan, elkeseredetteb. Hiaba nyugtatom, mosolygok rá, nem viszonozza hanem sirni kezd. Nagyon bánt. Es tudom hogy ölbe szeretne lenni, de soha nem akartuk hogy nagyon megszokja, eddig se volt hozzászoktatva. Nem mondom hogy sose vettük fel, de a legtöbbször csak indokkal, amellett pedig kis idő utan letetteük, a főldre vagy a járókába. Szóval nem is értem most ez honnan jött nala, bár lehet hogy tulajdonkèppen nem is ez a baja, csak én gondolom így😐 Mindenesetre mkor felveszem, akkor elcsitul. De ha le merem utana tenni, akkor még nagyobb “hisztit” csap mint előtte. (Tudom hogy még nem tud hisztizni, de nincs jobb szavam erre.)

Maskor is előfordul hogy mondjuk elvan, és meglat vagy elmegyek mellette, vagy hozzászólok erre rámnéz és sirni kezd meg kiabálni. 😩😞 de ez a máskor ez kb felórankent 2x, utana meg semmu nem kell neki, semmi se nyugtatja meg.

Volt már hogy mellé ültem a földre, de nem segitett. Neki az sem kielégítő ha lat a járókából (ez mondjuk ilyen szempontból sosem volt nagy segitseg.)

Egyebkent az a legrosszabb hogy mar vakamennyire tud kuszni/maszni ès megsem jon magában oda hozzám, hanem nez ram és kiabal meg sir. Miért?😞

Ehhez pedig kb sosem viszonozza a sima mosolyomat, pedig az apukajara mindig vigyorog, nagyszülőkre is... ezt sem értem, hat en vagyok az anyukaja, neha mar azt hiszem meg se ismer, es nem tudja hogy ki is vagyok neki.

(Persze a mondokat, eneklest, azt mosollyal dijjaza. Vagy ha az esti fektetesnel még nem almos akkor vigyorog mint a tejbetök...) De amugy meg nem. Mi krhet a baj vele/velem/velünk?



2019. szept. 15. 10:19
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
35%

Nalunk is ez van csak nekunk 6 hetes a fiunk. En az apja vagyok :)


Aki lefikazott itt a forumon biztos nem ilyen gyereke volt nyugi.. mi nagyon szeretjuk, foglalkozunk vele 0 24 ha kell de higyjetek el nagyon durva tud lenni hogy csak kezben es CSAK setalva nyugszik meg.

Nekunk meg 'csak' 4 kg. Es hosszu idon keresztul neha mar nekem is nehez megfelelo pozban vinni a kisbabat nem hogy egy torekenyebb nonek aki mondjuk 50 kg.


Szoval 9 kg s gyereket hogyan gondoljatok hogy folyamatoson kezben hordozzon?


Nalunk is szinte egesznapos a siras. Valaki emlitettte a traumas szulest mint ok. Volt egy kis problema nalunk nem olyan nagy meg nem lettz belole baj de lehet ennek is volt hatasa.


Kerdezo: maximalisan megertelek, szerintem biztos szeret meg ilyenek, faradt vagy ezert gondolsz ilyeneket. Faradttan teljesen mmashogy gondolkozik mas koveztkezteseket von le az ember.


Amit tudok tanacsolni hogy keresss vmi szakertot hatha segit.

Megkerdezted itt is meg kerdezed még egy ket masik csoportban ha nem kapsz egy jo tippet hogy hogyan menj tovabb mit csinalj, MASOK HOGYAN OLDOTTAK MEG UGYANEZT A SZITUT AKKOR KERESS VMI TANACSADOT.


En ezt gondolom. Remelem mihamarabb lesz vmi megoldas.

Es akkor elmondod nekunk :).

2019. szept. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
A beírásod alapján ritkán, “csak okkal” vettétek föl (“nem mondom, hogy soha”). Majd a kritikus válaszok után hirtelen kiderült, hogy rendszeresen. Szeritnem kicsit átalakítottad a dolgokat utólag. De a lényeg: valószínűleg több testkontaktust szeretne/szeretett volna.
2019. szept. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

#21 megkapta a tanácsokat a kérdező. És szakember sem fog mást mondani, mint hogy adja meg magát a helyzetnek.


Természetesen nem kell egész nap cipelni. Én is tudom milyen ez. Én írtam a 20-as választ.

Én sem cipelek egy 10 hónapos babát egész nap kézben. De bizony nagyrészt egész nap ott vagyok vele a földön. Nem megy messzire tőlem. És ha én menni akarok akkor rögtön kotor oda hozzám és kapaszkodik a lábamba. Ilyenkor felveszem, persze rögtön megnyugszik és mutatja hova menjünk. Max 3 dologhoz vagyok hajlandó odamenni utána elmondom neki hogy ő már nehéz és nem bírom egész nap cipelni, aztán leteszem. Persze aztán meg jön az akaratos sírás. De ezt szét kell választani, egy dolog hogy ott vagyok vele egész nap és más dolog hogy már akarata van és ki is fejezi valamilyen formában (persze nem úgy mint egy 2 éves), hogy azt akarja álljak ott vele egész nap a villanykapcsoló mellett mert most épp az a világ legérdekesebb dolga. Nem.

2019. szept. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Kedves Apuka, ez ilyen. Az én babám 4,5 kg-mal született és az első 3 hónapban csak mozgatva vagy szoptatva nem sírt. Én is tudom milyen még varratos császáros sebbel 5 órán át éjjel a szobában járkálni az ordító gyerekkel és ènekelni.

Nekünk erre a valaszkész nevelés eszközei (iszsz szoptatas, hordozás, együttalvás) segítettek, azzal együtt is, hogy nem értek maradéktalanul mindenben egyet velük. Ezenkívül 2 hóbapos kortól babamasszázs és mondókázós-ölelgetős játékok. Keressetek "többembere baba" fogalom alatt írásokat a hasonló babákról.


Egy 6 hetes és egy 7 hónapos gyereket nem lehez viszont a fenti módon összehasonlítani. Nem egész nap kell cipelni, sőt ülve is lehet ölelgetni vagy hordozóba venni (én így túrázni szoktam a 11kg körüli 8 hónapos gyerekemmel, és napi 2x 1-2 órát kutyát sétáltatni, szóval, de, ki lehet bírni, sőt az enyém azt szereti a legjobban, ha pörgetem a leveegőben, dobálom, hintáztatom a lábamon, a térdemre fektetve háton elöre hátra gurulok vele), de ahogy írtam, ha a baba megkapja a várt testkontaktust, akkor csökkeni fog rá a kiéhezettsége és a felfedező kedve kerül előtérbe. És ahogy még szintén írtam, vannak a nap folyamán érzékenyebb periódusaik, és ha nem hergelik be, hanem a megfelelő pillanatban kap egy kis ölelgetést, akkor az aktív periódusàban jól el lesz úgyis hogy csak leülnek mellé.


Akármit is csinálunk, egy kúszó/mászó/totyogó gyerek gyakorlatilag teljes ébrenléti idejèben leköt egy embert, ez persze nehèz, de ki mondta hogy nem?

2019. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!