Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köztetek olyan, aki nem...

Van köztetek olyan, aki nem vagy csak keveset énekelt, mondókázott babájának, és nem vau vau-zott az utcán ha kutyát láttatok?

Figyelt kérdés
Ha igen,így mikor mondta az első olyan szavát amikor tényleg tudta is a jelentéset? Vagy nem függ össze? Én sokat énekelek mondókázok,de azt veszem észre,hogy nem mondok vagy csinálok mindent naponta többször ugyanúgy..ha értitek. Pl mivel tudok vagy 200 népdalt van olyan amit napokig nem hall. Vagy nem minden nap u.azt a könyvet vesszül elő és nem mesélem u.azt. Az állatok hangja azért u.az minden nap😂 Sokat beszélek hozzá,de nem ismétlek tudatosan. Ez baj?

2019. szept. 16. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen jól csinálod szerintem. Mi ha látunk egy cicát, kutyát, kecskét... akármit. Akkor "beszélhetünk" vele. De nem vau-vauzunk. Inkább olyanokat mondok, hogy: látod milyen szép a bundája. Meg hogy a cica fürdeti magát... Stb. Ez mindenkinél más. Nekem 14 hónapos és azt mondja pl ha szomjas, hogy inni. De azt, hogy inni. Még, hogy gyere anya. Nyilván nem így.... mindenkinél más. :)
2019. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem utánzok hangot, mert nem.tudok, egyszerűen képtelen vagyok rá. A dalokat nem szeteti, ezt tudtomra is adta, befogta a számat :) a mondókat végig sem hallgatja. 21 hós, megismer minden állatot és következetesen cicának hívja őket. Jószerével még mutogat. Nem hinném, hogy ez baj. A környezetemben nem egy gyerek van, akinek énekelnek, mondókáznak, gagyognak, ilyen meg amolyan foglalkozásra hordják és a cicát se tudja kimondani. Minden gyerek meg tanul beszélni, ki előbb, ki később. A fiamat 2-3 héttel ezelőttig nem érdekelte, hogy egész nap beszélek hozzá, most már pislogás nélkül figyel és oróbál utánozni: ez, az, autó, ajtó, egészségedre, apa, cica, gyere, vrum- vrum ( motir), adjál.
2019. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem kifejezetten nem szereti ha mondókázok neki, az énekléstől egyenesen rosszul van. Akárhányszor rázenditek, mondja, hogy nem jó.

20 hónaposan már tudatosan használt szavakat. 2 évesen 2 szavas mondatai voltak.

Tesóm állandóan énekel, versel, mondókázik, kerekítőre jártak, és októberben lesz 3 éves a fia és mégsem beszél. Már hallás vizsgálattól keresztül mindenhova elvitte és nem találtak nála semmit.

Szóval én ezek után nem hiszek ezekben a mondókákban.

2019. szept. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!