Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan viselitek el, hogy már...

Hogyan viselitek el, hogy már nem csak a tiétek a saját gyereketek?

Figyelt kérdés

21 hónapos a kisfiam és nagyon nehezen viseltem és viselem azt,hogy néha jobban ragaszkodik máshoz(pl.mama) mint hozzám,most már beszélget mondja,hogy anyu,mama,papa,alma stb.de még így is anyut mond a mamának is tudom,hogy ezt nem keleném felvenni,de néha olyan rosszul esik,mert anyósom ez elmúlt 1 évben nagyon sokszor mondót anyut mama,helyet úgy,hogy én mellettük álltam,Anyósom mindent megenged neki(egy házban élünk most akarunk majd elköltözni),merthogy állítólag ő nem kapót meg mindent és ezt az én gyerekemmel akarja bepótolni és ezért enged meg mindent és ezt a kisfiam tudja is és ki is használja már most,én természetesen nem engedek meg neki mindent,hiszen én az anyja vagyok,következetes és már a jövőre is gondolok minden viselkedésénél pl:azt engedték meg neki,hogy ő a saját kis kezében fog egy ici pici zsemle darabot és kézzel mártogatja a doboz vajban amikor én ezt megláttam szoktam nekik,hogy ne szoktassák ilyenekhez,most baj az,hogy én szeretném már most a jóra nevelni a gyerekem és nem szeretném,hogy úgy egyen mint egy disznó,ne legyen buta,bunkó gyerek belőle pár év múlva?Én a legjobbat akarom a gyerekemnek mint minden szülő,de most én lennék a rósz szülő,hogy már ennyi idősen a jóra akarom tanítani a gyerekemet???

Még egy példát hadd mondjak el pár hónappal ezelőtt állandóan a fakanalakkal játszót és azzal mindig ütötte a dédit és anyósomat ők sosem szóltak rá csak nevetgéltek neki,hogy milyen tündérke,ha én láttam mindig rászóltam és akkor mindig engem csesztek le,hogy miért szolok rá a gyerekre mert csak játszik,aztán így szép lassan elkezdet ütögetni engem is meg az apját is,persze ezt nem hagytam és mindig rácsaptam ilyenkor kicsit a kezére és hála az égnek gyorsan leszokott a verekedésről,tudom,hogy nehéz így egy házban ezért is akarunk most elköltözni mert már nem bírom idegileg,de nem értem meg őket nekik nem jut el a tudatukig az,hogy ezzel ártanak a gyerekemnek és nem használnak!!!


2008. nov. 16. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Az az igazság,hogy sokszor a mamának is nehéz a szétválás. Nem csak a gyereket viseli meg ennyire.

Én pl.pont egy éves a fiam és hülyén hangzik,de nem tagadom meg tőle senki szeretetét.

2008. nov. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szia, teljesen értem, mirol beszélsz, bár az én kisfiam még csak 8 hónapos, picit tartok, mi lesz majd késobb. Nem akaarom nagyon anyásnak nevelni ot, de azért már most probálom tisztázni a családdal, hogy meghallgatom a tanácsokat, de enyém, ill. miénk az elso szo, már csak a jovore nézve is. a picur most utogeti az arcokat, csíp, kipakolja a polcokat, erre én mondtam mindenkinek, hogy ne engedje. Anyosom nekem is csak mindig nevetett, meg "odatartotta a másik arcát is", de nem akarom, hogy a kicsi osszezavarodjon, hogy nálunk mindent szabad. Én szuleim mondjuk megértették, most már lassan ok is. Ettol még szerethetik az unokát. De mi szerencsére kulon lakunk. Beszéld meg veluk szépen, nyugodtan, hogy nem kell mindent megengedni. Magad leszel vele az új házban, nem lehetsz állandoan a nyomában. Én ezt szoktam mondani. Ha úgyis nemsokára elkoltoztok, akkor azt nem érdemes haraggal.
2008. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocs: náluk mindent szabad
2008. nov. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van. Ha elköltöztök, majd minden megoldódik, úgy neveled a gyereked, ahogy te jónak látod. Addig pedig mindig beszéld meg az anyóssal, anyukáddal, pároddal, hogy te ezt vagy azt másképp szeretnéd, ne engedjék meg a gyereknek, nyugodtan mondd meg nekik, még ha megharagszanak is, mert tényleg most tanulja meg a gyerek mit hogyan kell.
2008. nov. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen meg tudlak érteni!Igazad van, ne hagyd magad és a gyereket!

A páromnak 2 lánytestvére van régen sokszor voltam anyósnál, (most már szerencsére külön lakunk) sokszor vigyáztam a "sógornők" gyerekeire. Az egyik baromira elkanászodott, mert ott a család a férj szüleinél lakik, ők meg olyanokat csináltak, h ha a gyerek beverte a lábát az asztalba, megcsapkodták előtte az asztalt, h "csúnya, csúnya asztal". Egy év alatt a gyerek olyan jól megtanulta, h mindenkit csapkod, aki nem tetszik neki.A másik unoka egész nap zabál anyósnál, csokikát, azt a puffasztott kukoricát, kekszet, sütit, aztán nem értik, hogy miért nem eszik "rendeset"

Tényleg ne hagyd magad, mert a nagymamák eléggé el tudnak szállni unokázás közben.Mintha direkt el akarnák rontani a gyereket...kész.Sok szerencsét, és jó költözést:)

2008. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki hasznos válaszát.

Jó tudni,hogy nem csak én vagyok egyedül ilyen helyzetekkel!

Sajnos anyósomékkal nem lehet ilyent megbeszélni,már többször próbálkoztam a férjem is hiába mert valahogy nem értik vagy nem akarják megérteni!

Ők abban a hitben élnek,hogy hogyha ellent mondanak a gyereknek vagy nem engednek meg neki valamit akkor már nem is fogja őket szeretni,úgyhogy sajnos egymagam vagyok,de most már nem csüggedek mert "életben tart",hogy pár hónap múlva elköltözünk!

2008. nov. 16. 11:59
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

beszeld meg az anyósoddal hogy az rendben, hogy mindent meg akar adni, de nevelni a te feladatod.

szerintem nagyon udvarias szokas, sőt, alap szokás a rákérdezés.

pl a szomszed kislany atjott hozzank jatszani, a párom (aki egyebkent hihetetlen joindulatu, es imadja a csokit :)) egybol megkinalta volna a kislanyt csokival. szinte egyszerre szoltunk rá a kislany anyjaval :D Én azt mondtam, hogy elobb kérdezze meg az anyukat, az anyuka meg azt mondta, hogy nem.

szegeny paromnak elmagyaraztam, hogy tudjuk, hogy jót akar, de ezt igy nem szabad. és nem volt megsértődve, megértette.


tudom, hogy szules utan nekem is sok ilyen problemam lesz, ha nagyobb lesz a csemeténk, és mégcsak nem is az anyósommal, hanem az anyámmal, de én elég határozottan megmondom neki (mar most, hogy még meg sem szuletett, elkezdodott ez, fogalma sincs mi a jó a gyereknek, de vasarol.. pl torolkozot, ilyen durva frottir anyagut, masfel meterszer metereset :S ha nem nezzuk a csunya, oregasszonyos mintat, akkor sem jo a babanak!). szoval en hatarozottan megmondom, egy ideig en vagyok a rossz, sajnos, de egy darabig hasznal. utana megint meg kell mondani.

2008. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Én is átérzem a helyzetedet, igaz mi nem élünk együtt az anyosómmal de közel lakik hozánk és nagyon sokat lejön. Az én babám még csak 3 és fél hónapos de már most beleszól mindenbe. Például a múltkor azt mondta adjak a babámnak liszt levest tápszer helyett mert az sokkal táplálobb, gondolhatod mennyire kivoltunk akadva a párommal, nem is merem ott hagyni a picit nehogy teletömje valami olyanal amit még ö nem ehet hisz neki még a tápszeren kivül nincs másra szügsége.

Ja és a másik hogy mindig a kezébe van, pedig a babám nagyon szeret hason feküdni hogy kitombolja magát de őt ez nem érdekli...! Kitartás, drukkolok hogy minél elöbb eltudjatok költözni.

2008. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen aranyosak vagytok.

Sajnos én már nem akarok nekik rászólni úgy semmire sem,mert ebben a 3 évben amióta itt vagyok szó szerint mindenért én vagyok a rossz,van egy nagyon-nagyon elkényeztettet sógornőm aki itt a minden,túl nagy az elvárása egy férfihoz ezért az a férfi aki jobban megismeri mindenki elhagyja,és mivel idősebb mint a férjem ezért mindenkinek őt kel sajnálni és a kedvére tenni mivel nincsen családja,persze én utálom mert sosem szerettem a nagyképű embereket és ő túlságosan is az,ráfőre óvónő és azt hiszi,hogy ö jobban ért az én gyerekemhez mint én hollót én 4 gyereknél voltam ott születéstől kb.olyan 7-8 éves korukig minden nap ezért sokszor kiosztottam és persze ez nem tetszett a családnak ezért én voltam a rossz mindig,ezért már belefáradtam abba,hogy ki osszam őket és utána én legyek hetekig,hónapokig a rossz,persze ha valami nagyon hajmeresztő dolgokat művelnek,akkor nem hagyom a dolgot!

2008. nov. 17. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!