Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak, akiknek van nagyobb...

Kismamak, akiknek van nagyobb gyereketek, hogy viselitek?

Figyelt kérdés
Van egy tiz eves fiam aki most eleg furcsa "nagyfius" korba lepett es rengeteget veszekszek es idegeskedek vele,felek nehogy a babanak valami baja legyen emiatt,mit tegyek hogy ne cirkuszoljak annyit?
2009. ápr. 25. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Nekem egy 21 hónapos fiam van és most vagyok 26 hetes. Hát néha elég nehezen viselem, sokszor felidegesít, vagy csak én veszem fel a dolgokat, mindenesetre mindig próbálom magam visszafogni, hogy ne kiabáljak. Ő még úgysem értené, hogy miért kiabálok, de az tény hogy ma nagyon ingerült vagyok, tuti front van.

A babának szerintem nem ártasz, de azért mindig számolj el 10-ig. Hisz ők még csak gyerekek, próbálgatják a szárnyaikat! Gondold végig.... biztos Te is próbálgattad! :-))

További szép napot!

2009. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 21 hetes vagyok és a lányom 5 éves. Van hogy nagyon változó a hangulatom de aránylag szerintem jól elvagyunk. Nagyon várja a tesót és sokat csüng a pocimon. Ha össze is veszek vele az inkább az én hisztim mint az ő rosszasága miatt van,habár néha tényleg kiakasztó dolgokat csinál.Mindig elmondom neki hogy attól hogy anya néha mérges ugyanugy szeret téged csak fáradt vagyok,nehéz a tesó és jól esne ha valaki segitene. Mindig meg is érti,megölelgetjük egymást elmegyünk sétálni nagyokat beszélgetünk. Próbélom valahol pótolni ha zizi vagyok vele. Már most sokszor mondogatom neki hogy de jó lesz ha majd sokat segitesz anyának,fürdetni.megetetni a tesót stb... Ilyenkor látom hogy nincs benne semmi irigység. Mrt előre féltem a pici lelkét amikor a tesó megszületik. Erre nagyon szeretnék majd vigyázni.
2009. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem pedig egy 10 éves "nagy" lányom van! És még egy 28 hónapos csibész fiam is!

Mi úgy oldottuk meg, hogy a lányunkat apa "vette át". Azaz Ő nézi a leckéjét, Neki kell beszámolni, sőt, még a Hannah Montana mozifilmre is Ő megy vele! Ez elég vicces lesz! :)

Kicsit jobban össze is melegednek és az én vállamról le van véve minden ez irányú teher. Nem én őrülök meg, hogy 20-adszorra sem jó a leckéje, hogy lusta, kupit csinál, egész nap TV-t nézne stb...

A fiunkat is többet koordinálja a férjem, az is nagy könnyebbség.

Én csak azt tudom ajánlani, hogy mindenképp vond be apát, nekem nélküle sokkal nehezebb lenne. Próbáltam én is megállni és nyugtatni magam, hogy szépen, nyugisan beszéljek, ne idegesítsem fel magam, de nem sikerült pár percnél tovább. Ti is próbáljátok ezt ki.

2009. ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
csatlakozom az apabevonás ötletéhez. nálunk is bevált, bár az én párom elötte is foglalkozott velük sokat, 10, és 8 évesek a csajok( a harmadik is az lesz úgy tűnik) szóval, szerintem sem véletlen két szülője van egy gyereknek. de hogy a kérdésre válaszoljak, én most bírom attól félek, majd ha meglesz a pici , hogy bírom majd, suliba menni, hozni vinni őket, stb, picivel együtt...
2009. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!