Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha gyereketek rossz evő azt...

Ha gyereketek rossz evő azt hogyan viselitek?

Figyelt kérdés

Kislányom(2 éves)iszonyat rossz evő,pedig különböző ételekkel kínálom,van pár kedvenc és kész.Nem is hajlandó megkóstolni új ételeket,pedig amikor kisebb volt szinte mindent megevett,a főzeléket is.(most látni sem bírja)

Mi lesz majd vele az oviban....

Változik ez majd valamikor?-mert már néha totál kész vagyok.

Ötletek?Tanácsok?Írnátok nekem tapasztalatokat?

Nagyon köszönöm!!!


2011. nov. 19. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Bocsi,nem tudok sok okosat írni, csak azt, hogy az ovi miatt ne aggódj annyira, ott általában megesznek mindent, működik a "csordaszellem":))

Unokaöcsém otthon nem eszik meg semmi fehéret(de komolyan), meg a leveseket sem, az oviban meg mindenevő...De ezt nem csak az unokaöcsémre alapozva mondom.

2011. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg. Tudom,hogy idegölő , hogy a falhoz tudnád csapni a kaját, vagy legalább a fejét belenyomni,....belőlem olyan indulatokat tudott ez a nemevés kiváltani,hogy iszonyat. Na, ezt el kell felejteni! Le kell higgadni! Mintha mi sem történne! Azzal azért teljesen nem értek egyet, hogy akkor állj fel az asztaltól fiam és ennyi volt, kapsz majd 4 óra mulva.... Ez a fiamnál azért nem volt jó taktika (kipróbáltam kb 4 napig),mert agressziv lett és visitott a kajahiány miatt. Nem birtam vele, és teljesen kiborultunk mindketten.Még idegesebb lettem, amit persze ő is átvett, ugyhogy próbáltam megtalálni a középutat. A rengeteg dicséret is sokat segitett. Főzelékkel,levessel nem próbálkoztam többet, minek. Sirt,ha meglátta. Azt a pár ételt kezdtem ujra gondolni, amit megevett. Pl virsli, rizs. Én nagyon szeretem a rakott dolgokat, nem hiszem el, hogy nem lehet szeretni, ezért csináltam egy adaggal, rakott kelkáposztát. Tettem neki egy keveset a tányérra a szokásos virsli és kenyér mellé. Belecsempésztem a szájába valamennyit. Először csak egy-két kanállal sikerült, elkezdett tiltakozni, de mégis csak sikerült! és nagyon nagyon dicsértem!

mostmár , kb fél év után többet megeszik belőle,mint én:)

Ezek voltak a kulcsszavaim: Nyugalom, kitartás, apró eredményért is sok dicséret. Ha hisztizni kezdett,hogy ő le sem ül, tegyem el a kanalat,villát, nem kell, stb... akkor azért szigorú voltam, ha nagyon nem volt hajlandó enni, bizony beigértem büntetést is. Pl, akkor nem jönnek délután játszani a mamáék,ha nem eszik valamennyit az ebédből. Ha ezek után sem tudtam rávenni az evésre, akkor az orra elött hivtam őket fel,hogy a gyermek nem eszik semmit (holott se reggelit nem evett,sem tizorait, tehát nem hinném, hogy délután 2-kor még nem éhes), igy ma sajnos a délutáni játék mamával elmarad. Persze orditott,hisztizett, de tartottam magam a büntetéshez. Vagy nem nézhetett aznap este mesét. És már ezt egy kétéves megérti. Ha ok nélkül még vergődött és hisztizett is evés helyett, azonnal büntettem. Figyelmeztettem,ha nem hagyja abba a sirást, a szőnyegre ültetem gondolkodni. Ha nem fejezte be ,már szó nélkül vittem is oda. Ezt csináltuk egy jó két hónapig. Volt,hogy hetekig dacolt, és igy telt az ebéd, hogy a szőnyegen inditott ,majd szépen lehiggadt és nekiállt enni. Én két évesen etettem .Mert ha nem tettem volna, egyetlen falatot evett volna egész nap. Persze,mondják az anyukák,hogy ha éhes, akkor majd eszik.... próbáltam ezt is, 2! napig nem evett semmit,csak reggel ivott egy kis tejet, ennyi. Na, hát azért én ezt nem akartam engedni, ugyhogy etettem szépen. 3 évesen szépen kostolgat uj dolgokat. Nem mondom,hogy mindent, de nagyon jól haladunk! Hidd el,hogy ez nem csak a te kétévesedre jellemző, sokan vannak igy:) megbolondulnak a 2.szülinapon , vagy tudomisén:) Szóval kitartás, és ne legyél tőle ideges,mert csak ront a helyzeten.

2011. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszotokat.

Hát nagyon remélem,hogy az oviban tényleg együtt majd jól fognak enni.

Kedves második válaszoló örülök,hogy ennyit írtál,köszönöm.

Ki fogom próbálni pár tanácsodat.Rakott dolgokkal én is próbálkoztam már,de nem sok sikerrel,de a rakott kelkáposztát ki fogom próbálni.:)


Várok még tapasztalatokat!Köszönöm!

2011. nov. 19. 22:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó volt olvasni a 2. választ. Mi is így vagyunk, csak az enyém már ovis, 3 múlt. Csordaszellem nem működik. Szeptember óta SEMMIT! se eszik az oviban. 8 órát elvan két korty vízzel, merthogy ebéd után azt megissza.


Itthon sem kóstol meg semmi új dolgot, csak azt a bevált 3-5 dolgot, abból eszik rendesen. Néha a sírógörcs kerülget, de én is úgy vagyok vele, hogy ok, 3 óra múlva lesz következő étkezés. Az enyém hálistennek nem agresszív ha éhes.. illetve azt sem tudom, hogy éhes-e egyáltalán, mert mondjuk egy 8 órás nem evés után is képes azt mondani, hogy nem kér semmit... Ennek ellenére súlya jó.. 15 kg, 104 cm. Lány.

2011. nov. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lányom is ilyen volt. Szerencsére már kifelé lábal belőle.

Először is rendes kaja helyett sose adj édességet. Ha nem eszi az ebédet, kínáld hideg kajával vagy valami maradékkal tegnapról. Ha nem eszik,akkor nyilván nem éhes.

Másodszor majd a dackorszak lecsengésével nyitottabb lesz az új ételekre.

Az ovi meg annyiban segít, hogy látja, hogy más is eszik, plusz ott nem próbálnak még beleénekelni egy-egy további falatt, és rájön, hogy annyit eszik, amennyit magától megeszik, így máris megnő a szemében az étkezések jelentősége.

A lányom februárban lesz három éves, szeptember óta jár közösségbe. A dadus szokta dicsérni, hogy milyen jó evő, persze csak ha fogára való a falat. De azért mindennap eszik, ezt látom a ruháin!!:)

Ne foglalkozz túl sokat ezzel a témával. Hidd el, önszántából sose halna éhen. Ha a vitaminok, nyomelemek miatt aggódsz, adj neki naponta fél adag multivitamint vagy egy-egy pohár babatejet és nyugodtabb leszel.

2011. nov. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!