Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem visel meg ennyire...

Csak engem visel meg ennyire ha vért vesznek az 1 éves kislányomtól?

Figyelt kérdés
Alig találtak neki vénát, üvöltött szegény, mint egy fába szorult féreg, és aki vette még engem szúrt le, hogy én ne izguljak, mert az átragad a gyerekre, és mikor mondtam neki, hogy ez nekem nem könnyű, akkor erre azt mondta emelt hangon, hogy azt hiszem neki ez olyan könnyű.
2010. júl. 15. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomtól is vettek vért, persze, rossz volt nézni ahogy ordít, de engem egyáltalán nem viselt meg. Sírt, megvigasztaltam, és kész.. Máskor is van ilyen, amikor pl. elesik. Nem olyan nagy dolog ez. Más babák, anyukák sokkal nehezebb helyzetben vannak, akiknek tényleg beteg a babájuk.
2010. júl. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is rossz volt nézni.Apa fogta az ölében, én meg simiztem. Mondjuk, nagyon rendesek voltak a nővérkék, azt mondták, ha nem találnak vénát, akkor meg sem szúrják, és át kellett volna mennünk a gyerekosztályra, hogy ott vegyék le. Legalább 10 percen keresztül maszírozták a kis karját, mind a kettőt, mire lett egy véna. Csak akkor sírt, amikor már bent volt a tű, ahogy vezették be csak nézte.
2010. júl. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos lesznek ennél sokkal-sokkal rosszab helyzetek és igen, neked nem szabad pánikolni, sírni, feszültnek lenned, mert ha ilyen vagy, akkor egy vészhelyzetben akár dönthetsz hibásan és akár végzetes is lehet.

Ezeket azért írtam le, hogy gondolkodj el ezen.

Kisfiam intenzíven feküdt 10 napig, fellékelték a koponyáját, vérátömlesztést kapott, de mi mindvégig amíg MELLETTE voltunk higgadtak voltunk, nyugtattuk, fogtuk a kezét. Amikor éjjel volt és aludt, akkor sírtunk.

Szóval előtte SOHA ne mutasd az aggodalmadat.

2010. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ú, előző... Mi történt a babáddal? Remélem már minden rendben!!!

Amúgy engem abszolút nem visel meg, mindenkitől vesznek vért, mindenki kap szurit. Pár másodperc, perc az egész - még vénakeresgéléssel is. Meg mi sem reagáljuk túl, így ő sem annyira. Pl. meg lehet figyelni, ha a baba feje bekoppan a kiságyba és ijedten odarohanunk (legelőször ezt tettük), akkor elkezd sírni. Legközelebb egyből ránk nézett, hogy rohanunk-e, de nem, így játszott tovább. Mostmár meg ránk sem néz, folytatja a dolgát.

Persze amikor beteg, lázas volt, az azért megviselt eléggé :(

2010. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

koponyacsontosodási rendellenességgel született. Becsontosodott a kutacsa, a varrata, eldeformálódott a feje.

Ezért kellett a műtét. Remélem több műtétre nem lesz szükség, mert azért ez nem volt fáklyás-menet.

18 hónapos most.

Azóta is folyamatosan vesznek tőle vért is, mert folyamatos kontroll alatt van.

Szóval a vérvétel még a legkevesebb.....

2010. júl. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én picimtől úgy vettek vért, hogy megbökték az ujját, és csepegtettek egy üvegcsére pár vércseppet. Észre sem vette. Igaz, ő még nincs 1 éves.
2010. júl. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az enyémnek a fejéből vettek vért, mert máshol nem volt jó vénája....képzelheted hogy le kellett fogni, az asszisztenscsaj csinálta. szegénykém meg amúgy se komálta sose az orvosi vizsgálatokat, ez alkalom óta meg egyenesen retteg az orvostól, kafa kis fehérköpeny szindrómája lett...múltkor voltunk az uszodában, bejött az öltözőbe egy néni, fehér köpenyben, valami ott dolgozó, erre szegény kislányom elkezdett egyből üvölteni, és kapaszkodott rám...

nekem nagyon rossz érzés volt, sztem egy anyának mindig rossz, ha sír a babája, és nem vigasztalhatja meg. de azért én úgy tettem, mintha nem lenne semmi baj, végül is ha azt veszem, akkora baj nem is volt, cak kicsit megszúrták, de ő ezt még nem így éli meg. remélem, azért hosszú távon megtérül a nyugodtság színlelése, mert egyelőre nem látom hatását.

19 hós kislány anyukája

2010. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!