Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólnátok, ha a terhes...

Mit szólnátok, ha a terhes barátotok/rokonotok azt a nevet választja, amit te szeretnél adni?

Figyelt kérdés
Beszélgettek, hogy milyen neven gondolkodnak, téged is kérdez, hogy neked mik a neveid. Akkor nem mond semmit, nem tetszik neki, de következő alkalommal mondja, hogy az lesz a baba neve, amit te mondtál.

2019. szept. 25. 13:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
98%

Öcsém is hasonló miatt vetett el egy nevet nemrég, pedig nagyon klassz név, de bedurcált miatta. Mondván az az ismerős hamarabb fog szülni, mint a sógornőm és tuti “elveszi” a nevüket. Hiába magyarázzuk neki, hogy ha egy héttel később szülne is minden joga meg van ugyanúgy nevezni el a gyerekét, nem jött le neki a dolog.

Mi a szoros rokonságot megkérdeztük mit választottak, nehogy ütközzünk, a többi nem érdekel.

2019. szept. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
54%
Kerdezo, csak nem az en “baratom/rokonom” vagy?😂😂 te vagy az Kriszti?😃😃
2019. szept. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Kriszti, meg nem is mostanában történt, de miért, te is neveket "lopkodsz"? 😀
2019. szept. 25. 16:19
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt adnám, amit választottunk.


Egyébként nem fair.

De az élet sem az sajnos.

2019. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

11

Kicsit más táboli rokonnál, ismerősnél. Meg akkor is ha amúgy is ugyanaz a név tetszik. De vannak szituk, amikor tök egyértelmű, hogy azért adja, mert előbb szül. amúgy eszébe sem jutott az a név, de addig ízlelgette, hogy azt adja. Az meg utána hogy néz ki, hogy ugyanúgy hívnak unokatesókat vagy kereszttesókat. A kisebbikből tuti a kislacika lesz.

Nem értem, hogy ez nektek hogy nem gáz.

2019. szept. 25. 16:28
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Én “lenyultam” a barátnőm nevet :)


Egyszer valahogy szoba került, hogy ha lesz harmadik gyereke mi lesz a neve, esküszöm nem is tetszett a név akkor... viszont mikor az első babankat vártuk, valahogy bekattant. Mikor mondtam neki a nevet kiröhögött, hogy, akkor majd ha aktuális lesz vagy ugyanaz lesz a gyerekeink neve vagy segítek keresni neki egy nevet ami tetszik neki és van benne c betű :)

2019. szept. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Régen minden családban volt 2-3 István, Józsi, Laci kb


Exeméknél mindketten Péterek, első unokatesók


Szerintem a "lenyúlás" gàzabb.


Nekem nagyon tetszett az Anna név.

Unokatesómék 2. Névnek adtàk, megkérdeztem uavarja-e őket, ha a lányunk azt kapja...

Nem jrlentrtt neki gondot.

Végül a gyakorisága miatt másik nevet választottunk.



Egyébként nálunk a tágabb családban ez olyan konfliktust szült, hogy több, mint 30 évig nem beszéltek a tesvérek feleségei, egy rendezvényre nem ment mind a két család, a nagyszülőhöz is külön mentek köszönteni


Ennyit szerintem nem ér



Azért adnám a màr választott nevet, mert mi vért izzadunk, hogy ne legyen gyakori nagyon, jó legyen a vezetéknévvel, tetszen nekem és a férjemnek is...és legyen nemzetkőzi...


14.

2019. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elmondani, ennyi. Anyukának, nagymamának sem.
2019. szept. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
43%
Anyám hány ilyen kérdés volt már?! Nem mindegy?! Egyik név sem csak a tiéd. Tiszta ovi. Te is azt adod amit te akarsz meg ő is. Azt max ugyanúgy fogják hívni a gyereketeket.
2019. szept. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Igen, annyit tényleg nem ér, hogy örök haragba legyenek az érintettek. Pont ezért nem értem, hogy ilyenkor mit gondol az előbb szülő nő, hogy adom a sógorék nevét, kit érdekel, ha megharagszanak?! Ilyenkor rátolják a másik családra a következményeket. Nekik kell lenyelni a békát, különben rossz lesz a viszony.
2019. szept. 25. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!