Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólnátok, ha a terhes...

Mit szólnátok, ha a terhes barátotok/rokonotok azt a nevet választja, amit te szeretnél adni?

Figyelt kérdés
Beszélgettek, hogy milyen neven gondolkodnak, téged is kérdez, hogy neked mik a neveid. Akkor nem mond semmit, nem tetszik neki, de következő alkalommal mondja, hogy az lesz a baba neve, amit te mondtál.

2019. szept. 25. 13:46
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Tudod mi az ovi, kedves utolsó? Hogy az előbb szülő nő képes kbacni a másikkal, mert neki ötlete nincs elnevezni a gyerekét. Ezért adja azt, amit a másik már kitalált. Na az dedó.
2019. szept. 25. 21:43
 22/26 anonim ***** válasza:
43%
Hát így nem. A dedó az, hogy ezt te kibacasnak éled meg... most tegyük fel hogy soha nem -beszéltél volna vele erről. Mégis a naptárból pont azt választja ő is. Akkor is itt vekengenel erről, mintha ettol holnap nem kelne fel a nap? Na ugye. Légy felnőtt és lépj túl rajta. Amúgy ennek is megvan a bája. Tudom irigyelni az olyan embereket akiket az élet nagyobb gonddal nem vert meg, mint hogy melyik barátja vagy rokona adta ugyanazt a nevet. Sot idot es energiat feccol abba, hogy ezen mergelodjon es meg kerdest is kirjon, amit aktivan nyomon is kovet. Igazából jobban belegondolva, neked jó. Örülj ennek.
2019. szept. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkinek joga van bármilyen nevet választani. Nem biztos, hogy direkt azért adja, hogy téged bántson, egyszerűen csak ez tetszik neki is.
2019. szept. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 qkker1 ***** válasza:
65%

Szerintem kezeltesd magad, elég súlyos eset vagy!

Képzeld el a mi családunkban is vannak egyező nevű, és majdnem egykorú /pár hónap van közöttük/ gyerekek, és senkit, még a nagyszülőket sem zavarta!

2019. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Én akkoris úgy nevezném, mint ahogy eredetileg akartam. Ha "nyúlja" a nevet, ha nem.

Főleg, ha már mondjuk évek óta megvan a névötlet, de még ha frissen kitalált név is.

Szóval nem változtatnék emiatt a döntésemet. Mégha közeli rokon sem.

Mondjuk max tennék még mellé egy második keresztnevet, ha közeli rokonról van szó, akikkel tartani szoktuk a kapcsolatot, mert alapvetően jóban vagyunk.

Szóval ne add fel a döntésedet azért, mert valaki "belekontárkodott", "belepiszkított" kicsit.

2019. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Választanék másik nevet. Szüleimmel is pont ez történt, aztán testvéremnek választottak egy másikat ( szerintem sokkal jobb név az amit végül adtak, mint amit régóta szerettek volna). ☺
2019. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!