Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik velünk?

Mi történik velünk?

Figyelt kérdés

Van egy két éves kislányunk, nagyszülői segítség semmi. Ha valamit nagyon sürgősen el kell intézni, akkor a kicsi egy ismerősünknél van, ő segít ilyenkor.

Én azt érzem, hogy a párom teljesen kifordult magából, amióta megtudta hogy PhD. hallgató lettem. Folyamatosan támad, hogy ő így nem fog élni, ő nem fog vigyázni a gyerekre, amíg én oda leszek. Tegnap a beiratkozáson közölte velem, hogy inkább keres nekem albérletet, de ő nem fog így élni, mert neki teher a gyerekre vigyázni. Milyen ostoba vagyok szerinte, hogy előbb nem jutott eszembe doktorálni. Sajnos most van erre lehetőségem. A kávézó közepén emberek szeme láttára tegnap elment, mert azt mertem mondani, hogy nem vagyok hajlandó a doktori iskolát otthagyni. Az emberek szemében, beleértve a páromat is, én vagyok ezért a világ legszörnyűbb anyja. Persze azt megkérdezte, hogy mikor fogok ösztöndíjat kapni, mert elfogyott a pénze. Egyébként adok neki szívesen, de teljesen úgy érzem össze vagyok törve. Egyszerűen tönkre vagyok menve. Én mindent megszerveztem, még azt is, ha nem akar vigyázni a kicsire, akkor amíg én órán leszek , lesz rá aki vigyáz. De így sem jó. Menni nem tudok a szüleimhez. Folyamatos feszültséget és zaklatottságot érzek. Most megyek oktatói gyakorlatra is. Erre mondta, hogy ő így nem akar élni.

Azt bezzeg elfelejtette, hogy a közel 2 év alatt, soha nem jutott eszébe kettesben elmenni valahova és teljesen elhanyagol. Mielőtt valaki megkérdezi, igen akarta a gyereket. Nem erőltettem.

Tanácsokat szeretnék kérni, mert a párommal lassan több a baj, mint a két éves kislánnyal.


2019. szept. 28. 13:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%
A helyedben megoldanám az életet a gyerekemmel kettesben bölcsivel vagy bébiszitterrel, és kidobnám a hátráltató súlyokat az életemből (pl. őt és aki nem támogat még). Neked nincs társad, párod, csak egy morgó bolháskutyád, aki panaszkodik, mert fel kell nőnie.
2019. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
13%
Nem csodálom, hogy nem akar így élni. Család és munka mellett gyakorlatilag képtelenség, hogy az egyik fél jogi szakvizsgát csináljon, a másik pedig doktorizzon. Egymás után kellene és még akkor is óriási áldozattal jár.
2019. szept. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
97%

A gond csak az, hogy az "egyik fél" NEM csinálja a jogi szakvizsgát, csak húzza-halasztja az idöt és veszekszik.

Az elmúlt két év alatt böven megcsinálhatta volna, csak esze ágában sincs.

2019. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
6 éve nem tudja letenni ezt a szakvizsgát. Már tanulásmódszertan tanárt is ajánlottam neki. Semmi értelme nem volt. Én 30 vagyok ő meg 45 éves. Nem értem. Gyerekünk van. Tanulni kellene, más is megtudja csinálni. Azt mondta munka mellett nem tudja. Én emellett félállásban dolgozom, bírni kell.
2019. szept. 28. 14:10
 15/32 A kérdező kommentje:
Pontosan így van. Húzza és halasztja , veszekszik.
2019. szept. 28. 14:11
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


Jól írta itt az egyik hozzászóló,a párod még nem nőtt fel,hiába 45 éves,nem érett sem az apaságra,sem a társ szerepének betöltésére. Többek közt mi is emiatt váltunk el.


Te viszont egy pillanatig ne hidd el sem neki,sem másnak,hogy rossz anya vagy. Viszont én is hajlok itt a többség véleményére,éld az életed a picivel nélküle. Én boldogabb vagyok a válás óta. 5 évig egyedül (anyu volt mellettem,mellettünk,ha épp nem dolgozott) neveltem a kisfiamat,de kiegyensúlyozottabb voltam,mint vele. Aztán megismertem a mostani férjemet,akivel 12 éve élek együtt.


Ezeket csak azért osztottam meg,hogy lásd,jobb elengedni azt,ami már nem működik. Tudom,azt írtam,próbáljatok meg beszélgetni,de ahogy egyre több minden derül ki,már látom,nincs kivel. Azért szurkolok,hogy jól dönts.


Az jó,hogy mi itt próbálunk tanácsokat adni,de ne ez alapján dönts. Hallgass magadra!

2019. szept. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
86%

Én utoljára még elmennék egy párkapcsolati tanácsadóhoz, aki tudna jó tanácsokat adni, ennyivel tartoztok még egymásnak. A párod nem hiába pánikol, van egy fiatal, 15 évvel fiatalabb okos párja, aki okos is, ő pedig egy teszetosza, semmit el nem érő idős ember, könnyen pofára eshet, ezért cseszeget. Ő már úgy le van maradva, rohadt sokat kéne tanulnia, hogy szakvizsgázzon. Nyilván ezt ő is tudja, nem akar babysitterkedni, amíg te tanulsz egy 2 éves, dackorszakban lévő akaratos kis hisztigombóccal, mert az igen nagy meló. Csak azt tudod csinálni, hogy a kicsi bölcsibe megy (ahova tartoztok, felveszik, ingyen van), így reggel 8-16 óráig tudjátok intézni a dolgotokat. Nekem 3 gyerekem van, mind imádta a bölcsit. Osszátok be az időt, a feladatokat, le kell ülni és higgadtan mindent átbeszélni.

A párod bután viselkedik, de lehet ő sem így akarja, csak pánikol, mert bizony benne van a korban, a tanulás sem megy neki, hosszú még az út, amihez nincs energiája.

2019. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
En kisgyerek mellett szakvizsgaztam le..nem akarasnak nyoges a vege. Szomoru h teher neki a sajat gyereke.
2019. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
A kicsi bölcsis . Az a gond, hogy már azzal is baja van a páromnak, ha esetleg úgy adódna, neki kell mennie érte bölcsibe. Valóban hisztigombóc, de érzi a feszkót. Szereti nagyon a bölcsit. Az a baj a szakvizsgával, hogy amíg húzta az egészet, folyamatosan változtak a jogszabályok. Mindig engem küldene pszichológushoz,mert szerinte szörnyű anya vagyok. Mutasson nekem vki olyan anyát, aki még nem emelte fel a hangját.
2019. szept. 28. 14:36
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

17-es nincs mindenhol ingyen a bölcsi, de ez részletkérdés. Gondozási és étkezési díjból áll a térítési díj, nálunk vannak bizonyos feltételek, ami alapján lehetséges a méltányos díjfizetés (nagycsaládosok, HH, HHH, tartós betegség, RGYK...) De ez tényleg részletkérdés.


Pécs

2019. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!