Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik velünk?

Mi történik velünk?

Figyelt kérdés

Van egy két éves kislányunk, nagyszülői segítség semmi. Ha valamit nagyon sürgősen el kell intézni, akkor a kicsi egy ismerősünknél van, ő segít ilyenkor.

Én azt érzem, hogy a párom teljesen kifordult magából, amióta megtudta hogy PhD. hallgató lettem. Folyamatosan támad, hogy ő így nem fog élni, ő nem fog vigyázni a gyerekre, amíg én oda leszek. Tegnap a beiratkozáson közölte velem, hogy inkább keres nekem albérletet, de ő nem fog így élni, mert neki teher a gyerekre vigyázni. Milyen ostoba vagyok szerinte, hogy előbb nem jutott eszembe doktorálni. Sajnos most van erre lehetőségem. A kávézó közepén emberek szeme láttára tegnap elment, mert azt mertem mondani, hogy nem vagyok hajlandó a doktori iskolát otthagyni. Az emberek szemében, beleértve a páromat is, én vagyok ezért a világ legszörnyűbb anyja. Persze azt megkérdezte, hogy mikor fogok ösztöndíjat kapni, mert elfogyott a pénze. Egyébként adok neki szívesen, de teljesen úgy érzem össze vagyok törve. Egyszerűen tönkre vagyok menve. Én mindent megszerveztem, még azt is, ha nem akar vigyázni a kicsire, akkor amíg én órán leszek , lesz rá aki vigyáz. De így sem jó. Menni nem tudok a szüleimhez. Folyamatos feszültséget és zaklatottságot érzek. Most megyek oktatói gyakorlatra is. Erre mondta, hogy ő így nem akar élni.

Azt bezzeg elfelejtette, hogy a közel 2 év alatt, soha nem jutott eszébe kettesben elmenni valahova és teljesen elhanyagol. Mielőtt valaki megkérdezi, igen akarta a gyereket. Nem erőltettem.

Tanácsokat szeretnék kérni, mert a párommal lassan több a baj, mint a két éves kislánnyal.


2019. szept. 28. 13:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Nemsokára szakítotok. Keress bölcsit, baby sittert.
2019. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,hogy egy hülye kérdéssel kezdem,de azon a mondatodon picit fennakadtam,hogy elfogyott a pénze,és te adsz neki szívesen. Miért? Ő nem dolgozik?


Ezen kívül megfogalmazódott bennem,hogy vajon csak a sulid itt az egyedüli probléma? Nem tudom,mert nem ismerem az életeteket,ahogyan itt más sem. Viszont egy alapjáraton jól működő kapcsolatban inkább büszke lenne rád a párod,és segítene. Nem tudom,én próbálnám megbeszélni vele a dolgokat,nemcsak a sulit,minden mást is. Ha van még mit menteni,és mindketten akarnánk,menteném. Ha nincs,kilépnék,mert egy rosszul működő kapcsolatnak a gyerek issza meg a levét.


Egy elvált (akkor 3 éves gyerekkel) anyuka.

2019. szept. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%

Ugyan semmi közöm hozzá, de teljesen külön kasszán vagytok? Annyira furcsa nekem, ahogy pl az anyagiakról írsz, meg a kommunikáció köztetek nem túl rózsás. Szerintem üljetek le kettesben -gyerek nélkül- egy alapos beszélgetésre, mert ezt az idő nem fogja megoldani. Mondd el a párodnak, hogy mekkora lehetőség ez a számodra, és vázold fel azt is számára, hogy milyen lehetőségek vannak a gyermeketek felügyeletére. Ehhez sincs semmi közöm, de brutál, hogy a párod a saját gyerekére nem akar időt fordítani...ez valahol szánalmas.


29N

2019. szept. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%
Hagyd ott
2019. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
98%
A párod irigység és féltékenységből így viselkedik.
2019. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi az eddigi válaszokat. Dolgozik, de vállalkozó. Sokszor nem kap időben pénzt, ezért szoktam neki adni. Valóban nem csak a suli a probléma. 2 éve sehol sem voltunk ketten. Amíg a kicsire vigyáznak akkor sem pihenni megyünk, hanem ügyet intézni. Félek attól, soha nem lesz meg a szakvizsgája, mert még mindig ügyvédjelölt. Azt mondta ez is miattam van. Amikor megismerkedtünk , már akkor is erre készült. Próbáltam segíteni neki tanulni is, pl kidolgozni egy stratégiát, de nem megy neki. Konkrétan külön kasszán nem vagyunk, mert szoktunk közösen is vásároli. É tudom magamról, velem se könnyű, mert irtó fáradt vagyok sokszor, főleg segítség nélkül. De amikor a kimerültségtől felemelem a hangom, akkor én vagyok a szaranya. Ez pl kedden történt, mert a kicsi szétkente a kövön és a szőnyegen a krémtúrót. Ilyenkor van az, hogy nem vagyok jó anya.
2019. szept. 28. 13:35
 7/32 anonim ***** válasza:
93%
Lehet hogy eleinte akart gyereket de valószínűleg rájött hogy ő még sem ezt az életet akarja élni. Nem lesztek sokáig együtt már.
2019. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%
Menekülj! Komolyan mondom, ettől a fickótól ne várj többet, mert nem kapsz. Jobb lesz neked külön tőle a picivel.
2019. szept. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem elege van belöled , és az alaptermészete is egy rossz ember.

Halott ló

2019. szept. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Mindig csak azt hallgatom,hogy ő rendes ember.
2019. szept. 28. 13:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!