Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tv-zünk a párommal és közöttün...

Tv-zünk a párommal és közöttünk van a kislányunk azt szabad? 6hónapos múlt. Kinél hogy van ez?

Figyelt kérdés
Nem mertem még közénk rakni inkább nem is kapcsoljuk be a tv-t,hogy ne is lássa.Azt mondják,hogy káros a gyerekre nézve.Tesóméknál egész nap megy a tv a két kis gyereknél.
2019. szept. 30. 09:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem kizárni kell a gyerek életéből a tv-t, hanem megtanítani a normális használatára. Ugyanez igaz az internetre, okos eszközökre, édességre, stb. Azt nem tudjátok elérni, hogy a gyerek egész életében ne találkozzon káros dolgokkal, de azt igen, hogy minél előbb megtanulja a normális, mértékletes hozzáállást. Ti feleltek érte, rólatok fog példát venni. Ha azt látja, hogy minden este megnéztek együtt egy filmet, attól még nem lesz tv függő. Ha nevelés helyett a tv elé ültetitek, hogy csendben maradjon, azzal már okozhattok kárt, de nagy különbség van ezek között!


Eljön majd a kor, amikor sokkal jobban fogja érdekelni a tv, mint most, és határt kell szabnotok neki, de akkor sem a teljes eltiltás a megoldás.

2019. szept. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm szépen.Nem voltam biztos benne,hogy mi a megoldás a tv-vel,azért kérdeztem itt.Első gyerek.
2019. szept. 30. 11:10
 13/17 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk este közénk fekszik, mi megnézzük a műsort ami érdekel, ő meg közben elalszik hozzám bújva, utána átteszem a kiságyba. Nem érdekli a tv, és elég halkan nézzük, bár ő amúgysem látja mert ilyenkor fekszik, nem ül. 7 hónapos. Most szaranya leszek, mert merek tévézni baba mellett.
2019. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Az a baj nálunk,ha bekapcsolom nagy szemekkel bámulja és megszűnik a világ létezni,én ezért nem kapcsolom be...😫
2019. szept. 30. 11:32
 15/17 anonim ***** válasza:
71%
10 hónapos a fiam, egyáltalán nem tévézünk mellette. És nem azért mert soha ne tévézhetne, hanem azért mert az ő idegrendszerének ez még túl sok. Abban igaza volt az egyik válaszolónak, hogy a mérték az érték, és ezt kell megtanítani. De nem egy babának. Neki még nem tudsz ilyet megtanítani. Majd később igen. Az én fiam is óriás szemekkel bámulja egyébként ha véletlenül valahol képernyőt lát. De még nem engedem, majd fogom.
2019. szept. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó nagyon jól írja pedig, hiába pontozzák le egyesek. A babák idegrendszerének még sok a hangos, villogó, zavaró, ugráló képek, reklámok, nem véletlenül van nekik külön baby tv lassú képsorokkal, nyugis zenékkel (Duck tv pl.).

Ha esetleg bealszik közöttetek, akkor szerintem simán lehet egy-egy filmet megnézni, esetleg fülhallgatóval nagyon nehézkes lenne? Én a rádióban szoktam a híreket is meghallgatni napközben, meg zenét, mert a híradótól pl. félt az ovis lányom, rosszat is álmodott egyszer, amikor úgy hagytuk a tévét. Nem nekik való még ez a rengeteg rossz hír, az idegbeteg reklámok, minden olyan hangos és ijesztő még számukra.

2019. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
71%

Az utolsó kettővel értek egyet.

Egy kisbabának még sok a tévé, akkor is, ha "mértékkel" nézi. Nem azért, mert rászokik vagy függő lesz vagy ilyesmi, hanem az idegrendszerének sok. Ott sokkal gyorsabban változnak, villognak, ugrálnak a képek, mint a való életben, és ő ezt próbálja követni a kis fejletlen idegrendszerével, de egy 6 hónapos még nem tudja ezt rendesen feldolgozni. Ha ez rendszeressé válik, az bizony károkat okozhat az idegrendszer fejlődésében.

Én inkább nem kockáztatok, nem nézünk a baba mellett tévét (szintén 6 hónapos). Ha mégis tévét lát valahol, megbabonázva nézi a képernyőt, le sem venné a szemét róla, szerintem a legtöbb baba ilyen. Szóval figyelünk rá itthon, hogy ne legyen bekapcsolva mellette. Van, hogy megnézünk egy-egy műsort a tévében, de akkor a baba a másik szobában van.

Később hagyom majd, hogy nézze egy kicsit, nézhet majd mértékkel műsorokat, de egy babának ez még nem való.

2019. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!