Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mit csinalt ilyen...

Nektek mit csinalt ilyen korban a babatok?

Figyelt kérdés

A babam koraszulott kisbaba,a szuletese szerint 6 honapos de korrigaltan 4,5 hos.

A vedonom azt mondta a korrigalt kora szerint nezik a fejlodeset.

Jarunk vele gyogytornara mert az egyik oldala kicsivel erosebb igy a masik oldalat erositjuk.

Nyul a targyakert,fogja oket es tomi a szajaba,nagyon figyelmes,huzza magat,szepen megtartja a fejet nagyon sokaig,ha felhuzzak ulesbe akkor is tartja a fejet,hasrol hatra mar sikerult neki fordulni.

Minden doki szerint szepen fejlodik korahoz normalisan. Tegnap az egyik doktorno a fejemhez vagta hogy a gyermekem 6 de meg 4 honaposnak sem felel meg mert semmit nem tud! Ezt abbol allapitotta meg hogy a babam meg van fazva,ehes volt es o elkezdte huzgalni es a fiam nem igazan csinalta. Mondtam neki hogy o egy koraszulott kisbaba,illetve mondtam neki miket tud erre felhaborodott hogy akkor is le van nagyon maradva.

Anyukak,koraszulott babak anyukai, szerintetek ez keves amit mar tud a fiam? Tobbet kellene valoban? A ti babatok miket csinalt ennyi idosen? Nem hasonlitgatni akarok,de annyira felbosszantott es felek tenyleg le van maradva. Annyira elkeseredtem. Bocsi hogy hosszu lett,koszonom ha elolvasod es ha valaszolsz. Egeszsegugyileg minden rendben volt/van a vizsgalatokon.


2019. okt. 5. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A leírás alapján egyáltalán nincs lemaradva!
2019. okt. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Koraszülött lányom van, ahogy a tied sem, az enyém sem született nagyon korán, a korrigált kort nálunk kb. féléves korig vették figyelembe, utána behozzák a lemaradást és ugyanúgy fejlődnek, mint egy időre született baba. Remélem nem a gyerekdokitok volt ilyen nyers. Ha igen, akkor válassz másikat. Arra már nem emlékszem, hogy mit kell csináljon egy ennyi idős csecsemő, mi vittük dévényes gyógytornára kb. 7 hónapos koráig, különösebb gond nem volt, a fejét nem emelte időben, a torna helyrehozta.
2019. okt. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Először is szerintem ezt a vizsgálatot próbáld kizárni az emlékezetedből.

Másodszor, az én kisfiam ugyan időre született, de jól emlékszem miket csinált ennyi idősen.

4,5 hónaposan ő már fordult hasra, jobbra és balra is, de ő is féloldalas volt így pl jobbra igen nehezen ment akkor még neki. Hasról hátra viszont nem tusdott még fordulni.

Nyúlt, a tárgyakért, mindent a szájába tömött. Gőgicsélt (eö, heö, aguuu) és visítozott. Már nevetett hangosan ha olyat csináltunk ami tetszett neki. Visszamosolygott ha ugy volt kedve, de sokszor előfordult hogy nem🤷🏻‍♀️

Talán pont ennyi idősen kezdett hason is kinyúlniba tárgyakért, de ő pl sokáig nem tudta ezt csak ha mindkét kezét kiengedte a támaszból.

Mi ezidőtájt kezdtük a hozzátáplálást, ami egész jol ment. Hamar elfogadta a gyümölcsöket és pár nap alatt hozzászokott a kanálhoz.

Amire külön emlékszem még hogy végre kezdte elhagyni a moro relfexet (ami a nappali akvásokban okozott sokszori ébredéseket)

Úgy emlékszem ennyi volt a “tudománya”

2019. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerencsere nem a gyerekorvos mondta hanem az esti ugyeletes doki. Bevittuk mert beteg es rokton ezzel tamadott,ahelyett hogy megnezte volna a tudejet. A gyerekorvos szerint a sulya megfelelo es szep formas,jol fejlett baba a korahoz kepest. Nem tudom mi volt a kirohanas ennel a doktornal,lehet hogy felebresztettuk es morcos volt :D... Koszonom a valaszokat :)
2019. okt. 5. 10:13
 5/5 A kérdező kommentje:

3. Neked is koszonom a valaszod,megnyugtatott.

Minden orvos megrudott eddig nyugtatni hogy minden rendben a fiammal,de ez a tegnap este hiaba szeretnem nehez nem ra gondolni. Alapbol mar mikor bementunk,semmi koszones es rokton jott a kotekedes. Nem csak a fejlodesebe,hanem abba is bele kotott hogy a papirjai nekem egy mappaban vannak,az osszes. Aztan az oltasokkal jott stb. Legszivesebben kidobtam volna az ablakon,hiaba emeltem fel a hangom ra amikor valamit 10x elmondtam,sajnos suket fulekre talaltam.

Nagyon meg tud viselni ha valaki bantja a babamat meg ha szavakkal is. De probalom figyelmen kivul hagyni,es hallgatni a sajat orvosaimra :)

2019. okt. 5. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!