Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bukás: 3 hónapos, jól fejlődő...

Bukás: 3 hónapos, jól fejlődő babámból szinte dől az anyatej, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vasgyúró, szépen gyarapszik, de naponta 4x öltöztetem, van, hogy sugárban jön a tej kifele, ha pelenkázom, mozgatom, akkor is folyik a szájából. Nyilván túletetem, de szüksége van a cicizésre sokszor, nem tudnék 2-3 órát várni vele. Nem cumizik, sose fogadta el, a komfortszopira van szüksége. Bár amennyi kijön belőle, lehet, éhes is ...

2019. okt. 6. 21:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

"Különben lenne egy tápszeres, hozzám kevésbé kötődő gyerekem ...."


Csak ha a tápszeres etetés egyet jelentene azzal, hogy lepasszolod naphosszat és éled a világod.

De régen rossz, ha egy gyerek csak azért kötődik az anyjához, mert az a melléből táplálja.

Elárulom, hogy pl: egy tízévesről se tudod kötődés alapján megállapítani, hogy tápszert vagy anyatejet kapott.

Egyébként de, el lehet hízlalni egy anyatejes gyereket is és az a későbbi hízékonyságra is hatással van. Itt a kutatás (orvosi szaklap):

[link]

2019. okt. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha szó szerint sugàrban hàny , akkor lehet, hogy a gyomorszàjàval van a gond. Ha csak sokat bukik, akkor lehet enyhe reflux. Lehet, hogy gyakrabban, kéne cicivel kìnàlni, akkor kevesebbet enne egyszerre. Lehet, hogy evès ès vìzszintesbe kerülès , tornàztatàs közt kicsit több időt kène vàrni. Cumi , tápszer, vìz , szopik közt az időt nyùjtani csak àrtana.
2019. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%

Nem a tápszer vs szopi az elsődleges kérdés, hanem az igény szerinti vagy menetrend szerinti etetés.

A szoptatás nagyon jót tesz a kötődésnek, nemcsak "egy mell" hanem testmeleg, intimitás, egymásra figyelés.

Ugyanezt vagy majdnem ugyanezt jól kivitelezett tápszeres etetéssel is lehet biztosítani, de az igény szerinti cumisüveges gondoskodás is igény szerinti és a komfort"szopi" ott is jelen van.

Tápszerrel könnyebb elhizlalni a babát, gyorsabban jön illetve könnyebb túladagolni. Amikor mellből komfortszopiznak, szinte alig fogyasztanak.

A linkelt cikkben a szoptatott és tápszeres etetés szempontjából nem volt különbség abban, hogy az elhízás rizikót jelent a későbbi elhízásra is. Utána kell részletesen olvasni, egy ilyen témánál cikkek ezrei keletkeznek, egymással ellentmondó eredményekkel. Metodika és szándék függő, hogy mi jön ki. Összefoglaló közleményeket és metaanalíziseket érdemes olvasni.


Egy ilyen babával, aki gyakran mellre kéretőzik és bukik, a legrosszabb, amit tenni lehet, az a 3 óránkénti etetés, mert végig fogja ordítani a 3 órát, az alatt még több levegőt nyel majd amikor végre mellre kerül, rojtosra zabálja magát amit azonnal sugárba kihány, akkor újra ehes lesz és kezdődik elölről az egész.


Az egyetlen releváns felvetés itt a fejés szopi előtt, mert van olyan anya, akinek dől a melléből a tej. Szoptatási tanácsadót kérdezz meg erről, ők értenek ehhez normálisan. Ugyanakkor lehet, hogx nincs semmi kóros ebben a bukásban.

Meg amiket írtam, hogy a pozícióra, pelenkázás időzítésére figyelj.

2019. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az észrevételeket!
2019. okt. 7. 09:10
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

[link]


Ez is egy cikk pl.

2019. okt. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszi, de mi van, ha nem beszélek angolul esetleg? Mert benne van a pakliban ...
2019. okt. 7. 12:03
 17/21 anonim ***** válasza:
57%
Ezt annak írtam, aki linkelt egyet szntén angolul! Arról szól, hogy a szoptatás mennyi betegségtől védi a babát, az elhízás és a cukorbetegség is köztük van, de amiket eddig írtál, az alapján Neked nem lenne új, még ha esetleg nem is értenél angolul.
2019. okt. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Masodik felvetéseddel nem értek egyet, a gyereknevelés része az informálódás. Hozzátáplálasról, gyerekpszichológiából stb.
2019. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
8as: amikor a kislányom szopizott, akkor még a 3óránként szopizás volt a "divat". Persze nem percre pontosan tartottuk, hanem ahogy a kislányom igényelte, illetve voltak az ugrások, amikor sűrűbben szopizott, de aztán magától visszaállt kb 3óránként szopizásra. De egyébként nem értek egyet az igény szerinti szoptatással...
2019. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha tényleg sugarban visszajön valami nem stimt sem anyatejes, sem tápszeres babánál. Én megnézetném a gyomorszájat.


Kicsit off: tápszeres baba kevésbé kötődik...ekkora bar*mságot. Illenék már ezt elfelejteni. Addig a pontig, míg nem tápláltál tápszerrel az urbán legendákat tessék elfelejteni. Kevésbé kötődő akkor lesz a gyerek, ha nem foglalkozol vele, ha nem elégíted ki a testi kontaktust, ha nem érzi a gyerek, hogy szamíthat rád. Ezekhez semmi köze az etetés módjának. Szoptathatod te 1,5 óranként, ha leteszed a sarokba ordítani és rá se nézel.

2019. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!