Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehéntejet, mézet mikor...

Tehéntejet, mézet mikor kezdtetek el adni a babáknak és hogy vezettétek be?

Figyelt kérdés
A tehéntej valóban később is problémát okozhat úgy, hogy pár évig issza, majd egyszercsak tejérzékeny lesz?
2009. máj. 11. 07:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Minél később adjál tejet és tejterméket a gyereknek ha azt akarod hogy ne legyen tejallergiás!


Ha szoptatsz, akkor jobb lenne ha te se fogyasztanál tejterméket, mert átmegy a gyerekbe és allergiája lesz később. Viszont ihatsz növényi tejet (zab, rizs, szója) és szezámmaggal, sok friss leveles zölddel pótolhatod a szükséges kálcium mennyiséget.


És én a helyedben 1-2 éves koráig nem adnék tejterméket a gyereknek, és akkor is csak ritkán. Sok panasztól megkíméled a gyereked.

A tej, a sajtok nagyon erős allergének; a yoghurt, túró kevésbé...

2009. máj. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tehéntejet én 1 éves kora után vezettem be. A 1,5-es tejet hígítottam először 1/4, 2/4, 3/4 és 4/4 arányban. Eddig nálunk nem jelentkezett probléma, de jól tudod, később is jelentkezhet érzékenység. A hangsúly a fokozatosságon van. A túl korai és a túl gyors bevezetés is okozhatja.(Persze nagyon sok más tényező is Pl: hajlam, stb...)

Mézet csak 2 éves kora után fogom bevezetni, mivel a méhek terjesztik a botulizmust, ami a babákra nagyon veszélyes, és a méz tartalmazhatja ezt a kórokozót.

2009. máj. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már tejterméket kapott (joghurt, túró, kevés vaj), tejet nem. Elmúlt egy éves, remélem nem lesz baj. Mézet még nem adok neki, de ismerek anyukát aki 6 hós koruk után már adta a gyerekeknek és semmi bajuk. Ez szerencsés kivétel lenne? Mondjuk én nem rizikóznék.
2009. máj. 11. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!