Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben legyen decemberi kereszt...

Miben legyen decemberi keresztelőjén a lányom?

Figyelt kérdés

A mi családunkban soha nem volt még keresztelő, a lányomat a férjem kérésére viszont megkereszteljük. Mit adjak rá? Mit illik, mi a szokás? Nézegettem interneten, de én ezeket a csini tüllruhákat még aláöltöztetve is kevésnek tartom egy jéghideg templomban. Nadrágot illik? Baj, ha nem hófehér? 8 hónapos lesz.


Köszönöm a válaszokat.


2019. okt. 9. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Lanyunknak novemberben volt. Mai világban nem számít, ha nem teljesen fehér a ruha, de a régi hagyomány szerint legjobb a fehér. Én ragaszkodtam a fehérhez. Jó meleg overál volt rajta, hozzá volt épp olyan meleg anyagból kabátja. Alá adtam 1 vékonyabb és 1 vastagabb pulcsit és harisnyát. Ha nagyon hideg lesz, takard be nyugodtan pokróccal. Mi is vettünk 1 szép fehéret arra az esetre, ha nagyon hideg lenne, es használtuk is. Csak a fényképeken nem.
2019. okt. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A miénk overálban volt, aztán a utána az étteremben mutogathatta a fehér ruháját (négykézláb mászva az asztalok alatt:)).
2019. okt. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Természetesen illik nadrágot is, és elegánsan.

Azért a lehetőségekhez képest törekedjetek a fehérre.

2019. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy ismerjétek a templomot. Van-e fűtés? Egyáltalán nem biztos, hogy jéghideg lesz. Kérdezz rá a gondnoknál, lelkésznél, egyházfinál, hogy milyen fűtés van.


Rétegesen öltöztesd, kisplédet is készítsd be.


A vizet nálunk fel szokták melegíteni, mielőtt a keresztelő kancsóba töltik, s még mindig langyos, mire a keresztelő aktusára sor kerül (az istentisztelet elején). Legyen kéznél ruha zsepi vagy inkább textil pelus, buksit letörölni (ha jól tartjátok oda, a homlokát fogja érni, nem is cél a haját, fejét jól leönteni), aztán törlés után sapi gyorsan vissza.


A ruha színe nálunk teljesen mellékes (református), praktikus és csinos legyen, kész.

2019. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Decemberi születésű a lánykám, februárban volt a keresztelő, vastag bundás overál volt rajta téli, krémszínű+1 fehér takaró. Hideg volt nagyon a templomban is. Nem a ruha a legfontosabb télen, az ebédnél ki lehet bújtatni az overálból és lehet a csinos ruhájában.
2019. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Katolikus szertartás lesz, utánaérdeklődtem, szeretnék ha fehérben lenne a gyermek. A templomban viszont hideg lesz (gondolom befűthetetlen...) ,úgyhogy marad az overál, alatta valami csinivel.

2019. okt. 10. 15:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Az en kislanyomnak most volt a kereszteloje 1 hete, vettem ra gyonyoru ruhat neki, fejlantot, cipocske, minden kutyaf.sza... na maradjunk annyiban h semmi nem latszott belole ugy be kellett vastag takaroba bugyolalni mert hideg volt a templomban. Ugyh kb mindegy mit adsz ra:) csak meleg legyen, ne fazzon
2019. okt. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!