Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem néz ránk ha ölben szemmaga...

Nem néz ránk ha ölben szemmagasságban az eltartjuk, hogy ránézhessünk, miért?

Figyelt kérdés
Rengetegszer megfigyeltem már, hogy a kisfiunk nem néz ránk ha ölben tartjuk (nyilván kicsit eltartva, felemelve) hogy ránknézhessen. Szinte soha nem néz ránk, még a fejét is elfordítja, vagy a távolabbi emberre irányítja a tekintetét. Ez szerintetek gond lehet? Vagy csak engem idegesít. Most amugy is minden másra figyel (lassan 9 hónapos) de ez eddig is mindig így volt. Ez valami babás sajátosság?

2019. okt. 11. 11:22
 1/6 A kérdező kommentje:
-az, elírtam a kérdést. Elnézést. Remélem valamennyire azért érthető.
2019. okt. 11. 11:23
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vettem ilyet észre, de ha más esetekben rátok néz, akkor nincs gond, ha nem tart szemkontaktust az jelezhet bajt.
2019. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak minden erdekes neki, titeket mindig lathat :)
2019. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1 éves lányom sem néz ránk,ha szemtől szemben vagyunk. Kb fél méter távolság,amikor szemkontaktust fel lehet venni vele. Neki a viselkedésével,alvással is van gond. Mi voltunk neurológusnál és tornázni is járunk vele.

Ha nálatok nincs semmi más gond,én nem aggódnék. Esetleg rákeresnék,hogy vizuálisan,hogyan tudod fejleszteni otthon.

2019. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az tény, hogy mindenen érdekli, majd kicsavarodik a karunkbol ha valamit észrevesz..legyen az kb bármi. Amugy van mikor fel lehet venni ölben is a szemkontaktust vele, de csak ha ő akarja. Egyebkent maskor is fel lehet..de csak ha ő is akarja. Értem ezt úgy hogy kb egész nap “dolga” van, mászik, feláll, mindenhova menne, ahova nem szabad persze. Olyankor meg se lat se hall. De pl ha beteszem a jarokaba, azonnal feláll, és onnan folyton minket nez, nekünk gagyog, kiabal.

A nevét is tudja már, de ha mászik, vagy olyan helyre igyekszik, ahova nem lenne szabad, esetleg ölben van akkor igen hajlamos elfelejteni.

Utolsó, nalatok milyen gond van a viselkedésével és az alvásával. Utóbbi málunk se tökéletes.

Éjjel 20-tol reggel 5.30-6.00-ig alszik max. Erről kérdeztem is itt a napokban hogy nem kevés-e. Közben többször nyöszörög, de cumival könnyen visszaalszik.

Nappal 2x alszik ő még, de csak velem/rajtam🙄 különben kb 45 perc után felébredne. Így 1,5-2 órákat húz le 1x délelőtt, 1x délután.

Ez kivülről nem tűnik rossznak. De az biztos nem jó, hogy nem tud napközben magától normálisan aludni, emellé éjjel se az igazi. Nálatok ez milyen?

2019. okt. 12. 11:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Bocsi,de most láttam,h kérdeztél. Nálunk születése óta gond van az alvással,csak az első pár hónapban még azt hittük hasfájás. Minden éjszaka (de tényleg mindig) 8-15ször fel kel. Kb 30 percenként. Van,h 2-3 órát ébren van,pedig szegény aludna. Nappal 30 perc után,megébred és nem tud visszaaludni. Szóval 2-2,5 órát tud ébren lenni,azt is úgy,hogy sokat sír,'agresszív',nyűgös. 1 évesen is 4szer alszik egy nap, 30 perceket. Mindenféle orvosnál jártunk eddig. Hiperaktivitásra,figyelemzavarra gyanakodtunk. (Persze ezeket ennyi idősen még nem lehet rámondani) A kialvatlanság visszavetette a fizikai és szellemifejlődését.

De most talán a kiderül mi a gond. Fül orr gégészetről alváslaborba utaltak. Most vasárnap voltunk. Várom az eredményt.

Bocsánat,hogy hosszú lett.

2019. nov. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!