Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szívatják ki a gyerek...

Nem szívatják ki a gyerek taknyos orrát, mert akkor sír, inkább hagyják lerakódni, normális?

Figyelt kérdés
2 éves kis tesóm, beteg fulladozik a takonytól, de mamámék ne szívassuk az orrát, inkább rakódjon le, meg majd törölgetjük, az orrát ,mert ha porszívóval kiszívatnánk akkor nem rakódna le a taknya.
2019. okt. 12. 08:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Van kézi orrszívó is. A porszívó sok országban tilos, gyerekkínzás. Bár 2 évesen már kifújhatná az orrát egyedül is.
2019. okt. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Meg attól félnek, hogy a babának rossz az orrszívatás, és egy örök életre megutál minket, és azt vallják inkább a kórházban az ápolónőket meg az orvosokat utálja meg.
2019. okt. 12. 08:36
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Kicsit sotet hozzaallasuk van, de miert nem szivod ki te?...
2019. okt. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
21%
Mi sem szivjuk
2019. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Elsö lányom hagyta, hogy leszívjuk, néha lekellett egy kicsit fogni, de igazából nem ellenkezett nagyon ellene.


DE második lányom annyira sírt és ellenkezett, hogy 2 embernek kellett volna lefognia. Mikor addig fajult, hogy két embernek kellett volna lefognia akkor azt mondtam, hogy ez már kínzás kategória, így habár próbáltam neki többször de ha nem engedte nem fogtam le.


Lerakódni nem fog, a nyugati országokba nem is ismerik ezt a porszívozást és nincsen több mellékhatás mint Mo-n. Törölgesd te az orrát és csepegtessetek orrcseppet.

2019. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%

Mióta is létezik orrszívó???

Normális, nemhogy az ő, az én gyerekkoromban sem volt ilyesminek se híre, se hamva, nekem is bizarr a gondolat.

Nyilván gyerektől függ. Ha krónikusan ilyen problémája van, és nehezen gyógyul / megviseli, akkor jobb használni (bár azért elég kellemetlen lehet az is, nagyon sok kicsi utálja), de egy "átlag esetben" nem feltétlenül szükséges.

2019. okt. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
9%
Hiába pontozod le a normális válaszokat, akkor is igazuk van. Csak a fogyatékos magyar anyák kínozzák porszívóval a gyereket. Gondolj már bele, te mit éreznél, ha erőszakkal lefognak és az orodba dugnak valamit. Nyílván megviseli a gyereket. Ez tény. A másik pedig, amit utolsó is mondott : mióta is létezik ez a találmány ? Én időmben sem volt, mégse lett bajom.
2019. okt. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem vitatja, hogy túl lehet élni, fel lehet nőni enélkül is. Az, hogy aki elnézi, hogy fulladotik a talnyától a gyereke, sajnos a gyerek baja. Nem kínzás, legfeljebb csak kellemetlen, viszont megelőzi azt, hogy a baktériumok megtelepedjenek az orrjáratban. Szóval nem csak hamarabb meggyógyul, mint "a ti időtökben", hanem valószinűleg nem is lesz szükség gyógyszerre. 30 éve már létezett az orrszívós porszívó, akiket ismerek mind imádja a szüleit annak ellenére, hogy szívták nekik. Röhögve meséltek ilyeb gyerekkori orrsziporszis sztorikat, kicsit túlpörgitek a témát, ráadásul a gyerek kárára és a ti kényelmetekre....
2019. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezért használok kézi orrszívót. Sokkal baratságosabb ésnem fél tőle a fiam. Nem szabad lefogni, mert az már felér egy kínzassal, olyan, mint a verés, amit itt ugye sokan elleneznek, de szerintem mindenki szívatja a gyereket az orrszivással.
2019. okt. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Míg meg nem született az első gyerekem, azt mondtam én biztos nem porszívózok. Amikor elkezdett csúnyán szörcsögni 2 hónaposan, elkezdtem a kézi orrszívóval, de olyan nehézkesen sikerült olyan minimálisat kiszedni, hogy felesleges pénzkidobásnak éreztem. Porszival pikk-pakk megvagyunk, kap levrgőt a gyerek, dőt 2 éves korától már ő kérte, hogy szívjam le neki.Szerintem az a kínzás, hogy látom tátogó szajjal a gyereket, taknyot öklendezve, könnyes szemekkel. Úgy látom minden szülő mással "kínozza" a gyereket.
2019. okt. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!