Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év korkülönbség lesz a...

2 év korkülönbség lesz a gyerekek között, mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

Van egy 16 hónapos kislányom meg várandós vagyok a 2. gyermekükkel. Nem jelentettük be a családnak még, de egy ismerősék hasonló szituációban vállaltak 2.gyereket, amire a férjem családja azt mondta felelőtlenek meg, hogy mennyi gond van a kettő gyerekkel.

Igazából mi így szerettünk volna a férjemmel gyermeket vállalni és nem is érdekel a mások véleménye, csak érdeklődni szeretnék, hogy akinek 2 év korkülönbség van a gyerekek között, milyen volt? Mire érdemes figyelni? Tapasztalatok?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 15. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk bolondok háza van 20 hónap korkülönbséggel. Az elsô fél évben azt hittem, megôrülök. A második fél évben biztos voltam benne, hogy nem bírom ki ép ésszel. Azóta meg várom, mikor jönnek értem, hogy a zárt osztályra kísérjenek. Hogy mire figyelj? Mindig legyen otthon elég kávéd és csokid. (4 és fél, illetve 3 évesek a gyerekek) Komolyra fordítva: Te legyél a fônök. Ha mondasz valamit, az legyen úgy.
2019. okt. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem igazan ertelek! Par sorral feljebb azt irod, hogy nem igazan erdekel masok velemenye... 🤔


De kb elmondom, hogy embert probalo feladat, amit mindenki maga fog megtapasztalni!:)

2019. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Túl sok alvásra biztos nem...
2019. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Kevés alvás,sok feltekenység, hiszti sirás. Kb ennyi. Legalabbis az ismerőseim azt mondják, hogy az első 3év durva....
2019. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk 21 hónap van a lányaink között. Mi is így akartuk, föleg, hogy a nagy elég csendes baba volt.

De bátyám és köztem 4 év volt és ezt nem akartam.


Ami nagyon nagyon jó:

- nagyon gyorsan lement a szoptatós , pelenkázós korszak.

- mikor a pici 1 éves lett szinte mindegyik mindig ugyan azt akarta.

- minden nagyobb játékból csak egy kell. (pl babaház)

- a barátaik többsége ugyan az

- egyik szekrényböl kia ruha a másikba be a ruha

- órákat képesek együtt játszani, a fö érdeklödésük ugyan az, szerepjátékokban ugyan azon a szinten vannak.

- mikor a pici született a nagy még nem volt ovodás, így minden nap úgy alakítottuk a napunkat ahogy jól eset, ha a nagy ovis lett volna, akkor mindig a kicsit ébresztgetni kellett volna ha a nagyért menni kellett volna.

- a nagy olyan kicsi volt még, hogy a negatív élményekre a kicsi miatt semmire sem emlékszik. Egy 4 éves gyerek már nem felejti el, ha az anyja nem tudja a fenekét kitörölni rögtön mert a kicsi a mellén lóg és akár 15 percet is kell a wc-n várnia, míg a 2 évesem várt még 15 percet a kakás pelenkába mire menni tudtam hozzá, és semmire nem emlékszik.

- a kicsi egy évvel idösebb szintjén van mindig, mert a nagyot veszi példaképnek. ìgy még nem volt 6 éves mikor iskolába ment, mert már mindent megtanult a nagytól.ìgy 1 iskola év van köztük csak, és nem kell kétfele hordanom öket.


Ami rossz:

- a szoptatás nekem nem ment és ott voltam begyulladt mellel és 2 aprócskával

- két gyereket kellett egyszerre felöltöztetnem

- kicsinek nehéz megértenie, hogy azért ö még is csak 2 évvel fiatalabb és ezért neki nehezebben mennek dolgok néha.



Van olyan barátnöm aki nem akart kis korkülömbséggel gyereket, de a párja rábeszélte és ö iszonyatosan szenved.


Nekem 2 év a legideálisabb korkülömbség. 3-4 év szerintem a legrosszabb. Talán akkor már az is jobb ha 6-8 év van köztük, söt ott csak jó példákat látok.

2019. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Férjem és az öccse között 7 év van. Pont semmit se tudtak együtt csinálni, illetve most se már mikor felnőttek. Mert 20 éves tanul egyetemen, mi meg már dolgozunk gyereket nevelünk. Meg ahogy az 5-ös írta minden rossz élményre tisztán emlékeznek nem is igazán szoros a kapcsolatuk valami miatt.
2019. okt. 15. 15:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 13 hónap van a 2 nagy között. Mindenképpen így szeretnénk még 2-t, nekünk nagyon bejött. Hamar sikerült összehangolni a napirendet, mindketten alszanak éjjel 12-13 órát kb 2 hónapos koruk óta. Szépen szopiztak tandem az elején, most már csak a kicsi. Sosem voltak féltékenyek, imádják egymást. Most 2 éves a nagy, annyira kislány már, simán megért bármit. Nem lenne most sem nehezebb egy újabb babával, lassan el is kezdünk gyúrni a harmadikra. 😊
2019. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak a korkülönbségen múlik, milyen lesz a gyerekekkel. Nincs ideális korkülönbség, minden megoldásnak van elônye és hátránya.
2019. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval. Én például örülök, hogy a naggyal 3.5 évet “kiélveztük” az együtt töltött időt, pont ezért is roppant egyszerű volt az első év a kicsivel, mindent megértett, tudott várni stb. Most 3.5 és 7 évesek (fiúk), teljesen jól megvanbak és ugyanígy képesek a végletekig menni egy legóért:-D

Szerintem csa kis- vagy nagy korkülönbséggel nem lehet semmit előre vetíteni. Gyerekektől és anyától is függ.

Nekem szemèly szerint sok lett volna, ha 2 év alatt 2 születik..

2019. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!