Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt aki az első baba után...

Volt aki az első baba után már nem akart másodikat?

Figyelt kérdés
A baba előtt szerettem volna 2, de most hogy már van elég egy is. Most 8 hónapos, a férjem később szeretne még egy babát. Én viszont úgy vagyok vele, hogy nem szeretném újból kezdeni (éjszakázás stb), de egy 3-4 éves kislányt szívesen örökbe fogadnék.
2019. okt. 17. 13:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10es! Spontán ikrek vagy szedtél Clostit?
2019. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Spontán ikrek. Nem szedtem semmit
2019. okt. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mi 2 gyereket szerettunk volna. Most masfel eves a kislanyunk, eddig fol sem merult, egyikunkben sem, hogy legyen teso. A mai napig ejszakazunk, aggodunk stb. Par honappal ezelottig valtig allitottam, hogy nekem csak Ő lesz az egyetlen gyerek. Hat mostanaban korulottem mindenki szult, es enis vágyok mar egy kicsit vissza a picibabas korszakba. Parom nem igazan dijjazna az otletet. Egyebkent lehinkabb egy 4-5ev mulvab szeretnek, remelem addigra megpuhul 🙂
2019. okt. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
95%
Nekem 3 gyerek volt az álmom, de már az elsőnél meginogtam, hogy ő is elég nekem, pláne hogy még kislány is lett pont olyan akire vágytam. 2 éves koráig a kistesó gondolatától is borsódzott a hátam. A lányom állandóan a mellem csüngött míg pici volt, élő cuminak használt, nem tudtam elmenni sehova nélküle, hiába lett volna aki vigyáz rá. Aztán mikor nagyobb lett, jött a hisztisorozat, nem megyek tovább és lefeküdt a földre. Nem aludtam, óránként keltem, élő zombi voltam és fogalmam sincs hogy élhettem így. A szülés is csalódás volt számomra, 13 óra kegyetlen intenzív vajúdás után megcsászároztak. Aztán jöttek az átaludt éjszakák, a kislányom sokat önállósodott, de még mindig szopizott és sokat hisztizett, csak én tudtam elaltatni. Párommal összenéztünk és szavak nélkül belevágtunk a baba projektbe. Elsőre összejött, viszont a terhességem alatt minden nyavalyát elkaptam! Az arcom tele lett fájó gyulladt pattanásokkal, a szememen árpa volt,hol az egyiken, hol a másikon. A szempilláim kihullottak miatta. Elkaptam a végefelé influenzát, arcüreggyulladásom lett, lázasan kínlodtam, zokogtam éjszakánként. Nem kaptam levegőt, a gyomorsavam a torkomban volt, szóval nem aludtam. Aztán megbeszéltük az orvosommal, hogy szülni akarok hüvelyi úton. Az orvosom látszólag jóváhagyta, de közölte, ha nem jön a kiírt napon megcsászároz, hallani sem akart a szülésindításról a heg miatt. Végül 4 nappal későbbre eltoltuk ezt a napot, de a baba nem jött... Szóval zokogva mentem a császárra. Végülis ahhoz képest milyen szörnyű és fájdalmas a császár szép élményként maradt meg bennem a fiam születése. Ő a legnyugodtabb és legboldogabb baba akit valaha láttam! De én többet nem fekszem kés alá. Utáltam!!!Úgy érzem becsaptak, az orvosomnak volt könnyebb a császár nem nekem. Arról nem is beszélve, hogy legyintenek rám, mondván te nem is szültél. Megalázó és fájó.
2019. okt. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mikor megismerkedtem a férjemmel, ő azt mondta, hogy 3 gyereket akar majd, mert ők is hárman vannak testvérek.

Aztán megszületett a lányunk, beteg lett 3 hetes korára. És akkor azt mondta a férjem,hogy elég egy gyerek.

Én nagyon sokáig bele voltam "betegedve", de mára elfogadtam valamennyire.

2019. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15- sajnálom, hogy érted,hogy beteg lett?

16- elég durván fogalmaztál, védekezni kellett volna nem "kikapartatni".

2019. nov. 8. 19:33
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem akarok màsodikat Anyagilag sem tudnám biztosítani számára ami kell,a törődést,figyelmet sem tudnám úgy megadni mert nem vagyok túl rugalmas ha abból indulok ki hogy a kislányom mellett alig tudok valamit megcsinálni más ügyesebb anyukák meg mindent megoldanak a gyerek mellett.A párom miatt sem akiről így utólag kiderült hogy már egy kis hisztitől is a falra mászik,türelme meg semmi nincs szegény gyerekünkhöz.Egyébként nekem ez a fő ok.Szörnyű mikor elkezd hisztizni,nyűgösködni a pici és még a párod is hogy csinálj valamit a gyerekkel mert ő inkább kimegy stb., vagy vigyáz a picire és ha valami nem tetszik neki már hozza is oda hozzád hogy tessék itt a gyereked csinálj vele amit akarsz és ezzel otthagy titeket.Plusz az éjszakázás,idegeskedés stb.miatt sem.
2019. nov. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled utolsó.
2019. nov. 8. 22:22
 19/19 anonim ***** válasza:

Hogy értem hogy beteg lett?? Hát, hogy lehet ezt érteni? Szó szerint. 3.5 éves koráig 7x voltam vele kórházban, a születésén kívül. Plusz a millió fejlesztés, rohangálás ide-oda..... Debrecen, Miskolc...

Szerintem ez minden férfit megvisel. Sokan el is hagyják a családot. Most is van ilyen kérdés itt a gyakorin.

Ráadásul nem biztosak benne a dokik, hogy mi a baja, lehet, hogy öröklődő. Csak nagyon drága lenne a genetikai vizsgálat, 1 millió Ft. De már legutóbb azt mondták, hogy amire eddig tippeltek, az sem valószínű..


Fizikailag majdnem rendben van most. De a férjem, és most már én is úgy vagyok vele, hogy nem kell még egy beteg gyerek. Mert nem 100%,hogy nem öröklődő baja van.

2019. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!