Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy osztjátok be a napirendet...

Hogy osztjátok be a napirendeteket, hogy jusson elég idő a babával való játékra is (az etetésen, altatáson, sétán túl), meg a ház körüli teendőkre (főzés, mosogatás, stb. ) is?

Figyelt kérdés
Mi 7 hónaposak vagyunk. Vagy a "ház körül" intézem el a dolgokat (főzök, mosogatok, babakaját csinálok, eltakarítok, stb.), vagy Vele játszom a szokásos teendőkön túl, de a kettő együtt nem megy. Egyik nap pocsék háziasszonynak érzem magam, másik nap kiváló háziasszonynak, de pocsék anyának. Ti hogy csináljátok?
2008. nov. 17. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy! Mivel csak egy van belőlünk, így nem tudunk egyszerre több mindennel foglalkozni.

Ne aggódj ezen túlzottan!

A gyereked sem omlik össze, ha egy kicsit egyedül játszik (ha elvan egyedül), meg a ház sem dől rád, ha egy kicsit kupi van!

2008. nov. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel egyeztettünk, mivel szerintünk sem lehet egyszerre csinálni a kettőt. Az egyik a másik kárára megy. Megbeszéltük kinek mi a fontos, mi legyen meg. A gyerek mindkettőnk számára első volt,hogy Neki ki legyen elégítve az igényei. Így a baba az enyém lett teljes mértékben, mivel apa napközben dolgozik. Mielőtt elindul reggel, beteszem a mosást, elmosogatok a reggeli után. Du. 4-ig míg haza nem jön, csak a babával foglalkozom, jól érezzük a kicsivel magunkat. Az ebéd készítést megosztottunk, mivel Ő is tud és szeret is főzni. Így én olyanokat készítek, amit csak be kell dobni a sütőbe, sült husikat és leveseket. A bonyolultabb kajákat Ő főzi meg munka után, ha olyat kívánunk. pl: halászlé, dubarry, somlói. de ha nem kell főznie, akkor a kicsivel játszik és foglalkozik. prsze, ha pelust kell cserélni vagy valami "gond" adódik,pl sírni kezd, akkor azonnal hív. :) Ilyenekkel nem birkózik meg. addig míg, ő játszik, én elmosogatok a vacsi után, kikérdezem és átnézem a lányunk leckéit. Hajat mosok, zuhanyozok. Azután átveszem a kicsit, fürdetem, addig a férjem játszik, foglalkozik a nagyobbik gyerekkel. Éjjel én sokáig, 18 hónapig a kicsivel aludtam egy szobában, míg át nem aludta az éjjeleket. éjjel szopik és reggel indult újra a nap. Nyáron sokat kirándultunk, sátraztunk. Nálunk ez a napirend megy még mindig, pedig már 23 hónapos a kisfiunk.

Nagyon bevált és soha nem volt ebből semmi idegeskedés vagy gond. A gyerekek jól érzik magukat és mi is. A lakás nem ragyog annyira mint a kicsi születése előtt, de ez mindkettőnknek belefér.Takarítani akkor szoktam, mikor apa hétvégén 14 órakor hazajön, utána.

(saját vállalkozása van, így a hét minden napján dolgozik az év 9 hónapjában, csak nyáron vesz ki egy-egy hét szabit)

Tehát nálunk első a gyerekek, utána a házimunka. De tényleg egyeztessetek, hogy ne legyen felhánytorgatás abból, ha Ő esetleg valamelyik területen többet vár el tőled.

2008. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sose szoktam ezen aggódni. Minden nap főzök vmit, míg alszik egy keveset vagy berakom a járókába és ott elvan. Takarítani nem minden nap kell, arra jó a hétvége mikor apa is otthon van és vigyáz a babára.
2008. nov. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is egyre kevesebb időm van. 1hós korában mindent meg tudtam csinálni, most 3 hós és nagyon igényli a társaságom, ez persze nem baj!!!!Hétvégén főztem pl most is leves, főételt az kitart sztem holnap-holnaputánig, de már ma is kellene takarítanom, csak tudnám miért van ennyi porcica, amikor tegnap pórszívóztam...igazából lelki sokkban vagyok soxor, hogy én vagyok a béna mások biztos jobban csinálják, demár megbékéltem vele.Most ő a fontos, esetleg apa eémegy vele sétálni addig gyorsba felmosok porszívozok stb, mert már a porszívó is zavarja, régen ez sem volt.
2008. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. nov. 18. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!