Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy baba lehet hiperaktív...

Egy baba lehet hiperaktív vagy túlmozgásos? Ha ugy érzem hogy az, akkor az jelezhet valamit vagy egyszerűen ebben az életkorban mindez még teljesen normális?

Figyelt kérdés

Először is tudom, hogy a hiperaktivitást csak 6-7 éves korban nézik, és nem is feltétlen a mozgás a vezető tünete. De, a családban minden nagyszülő le van döbbenve, hogy mennyire sokat mozog a babám, és milyen nagyon (talán túl) aktív. Persze lehet hogy ők már nem emlékeznek, de tény és való hogy a férjemmel mi is azon az állásponton vagyunk hogy jelenleg nagyon mozgásos a gyerek és hulla fárasztó. Hozzáteszem lehet hogy ezt csak azért érezzük mert első gyerek, és fogalmunk sem volt milyen lesz és az is lehet hogy a nagyszülők már nem emlékeznek hogy mennyire aktív is egy baba. De tény hogy látok azért más babákat bőven, akik sokkal nyugidtabbak mint az enyém. Néhány látogató is megjegyezte már hoy nagyon aktiv. Persze jobb mint ha csak feküdne, na de írom miből következtetünk erre:

Forgás 3,5 hónaposan volt hasra, 5 hónaposan vissza, 5,5 hós korától négykézláb rugózás, gurulás 6 hósan. 6 hónap végén nagyon picit kúszott, főleg körbe és hátra, minimálisan előre. 7 hónap 1 Hetesen mászni kezdett. A 7.hónap legvégén felállt. Most 8,5 hónapos és már mindenhol feláll, néha látom hogy próbálna kapaszkodva lépegetni. Amúgy szélvész gyorsasággal mászik. És kapaszkodva állásból leguggol, felvesz tárgyakat, illetve már felül és támaszkodás nélkül, egyenes háttal ül.

Ami jellemző a napjainkra hogy kb egész nap kergetem. Ugyanis 7 hónapos kora óta nem marad meg a járókában (igaz addig is inkább a földön volt..de haladni nem igazán tudott tehát nem volt veszélyes). Mindenhol feláll, már reggek az az első hogy feláll. Állna és mászna szinte azonnal ébredés után. De állva még sokszor instabil és persze ikyenkor még minden veszélyes, úgyhogy ott vagyok a sarkában, nehogy elvágódjon. Emellett mászna mindenhová, az összes szobába be akar menni. Mindent ki akar pakolni. Vágyik a karomba is néha, de abból meg majd kiugrik ha meglát valamit (barmit).

Viszont úgy érzem hogy nem tudom lekötni. Nem érdekli a dal a mondóka, vagy ilyesmi. De a játékok is inkább csak 1-3 percre , aztán elhajítja őket és megy tovább. Új tárgyak, játékok valameddig lefoglalják, de 2-3 nap amig érdeklik és után hiába adom, megnézi és dobja el, menne tovább. A babakocsit rövid ideig birja, latom is hogy zavarja hogy nem tud mozogni. Ez normális? Néha azt kivanom, bár kúszna inkább, mert az kevésbé veszélyes, lassabb és nem állna fel rögtön belőle.

Volt valakinek ilyen habitusu babája aki aztán már nagyobb és kiforrott valamennyire a szenélyisege?



2019. okt. 24. 10:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 és fél éves kislány, nem beszél, gagyogott régen rendesen, illetve pár szót használ, de nem bővül a szókincse, most megyünk ezzel kapcsolatban vizsgálatra. Sok helyen utánanéztem, a legfontosabb, hogy ha jól érti a beszédet, akkor nem kell vele fejlésztésre rohanni. A lányom teljesen értelmes, minden mondatomat érti. A kuszással kapcsolatban nem tudom miért fontos, de gondolom nem hülyeség és a kuszás kimaradása nem azt jelenti, hogy később nem fog tudni kúszni, hanem más elakadásokat okoz, diszlexia, ilyesmi. Egyébként járunk tsmt tornára, ott azt mondta aki tartja, hogy később be lehet pótolni a kúszás kimaradását, az ovis gyerekeket kuszatják.
2019. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

6 vagyok.


Azt mondják a gyors mozgásfejlődés hozza magával a gyors beszédfejlődést is.Tesóm lánya 20 hónaposan már mondatokban beszélt és volt egy -két rövidebb mondóka amit elmondott hibátlanul.Ő is gyors mozgásfejlődésű volt pont mint az enyém, talán a járásban volt pár hét eltérés köztük.

Ennek ellenére az én lányom két évesen, kb a minimális szómennyiséget hozza, épp most töltöttem ki a 2 éves státusz kérdőívet holnapra, ott 10 használt szót kérdeznek az megvan.Nagyon sokat gagyogott babának.8 hónaposan pedig a gyerekorvos, védőnő füle hallatára simán, tisztán mondta a kocka szót.:D Most meg azon imádkozom, hogy beszédfejlesztésre azért majd ne kelljen mennünk.De itt 2 és fél év alatt nem küldenek senkit, ha amúgy megérti a hozzá intézett kérdéseket, teljesíti a kéréseket, válaszol a maga módján.Szóval a gagyogás egy dolog.Védőnő szerint mivel a párom 3 éves koráig egy szót se szólt, viszont utána mondatokban kezdett beszélni valószínűleg öröklött a dolog és beindul nála.Mostanában vettem észre rajta, hogy figyeli a szánkat beszéd közben, hogy hogy formáljuk a szavakat, úgyhogy ez bizakodásra ad okot.:))


Ami még a mozgásfejlődéssel kapcsolatban eszembe jutott.Van egy ismerős házaspár.Ugyancsak 2 éves a lányuk.Nekik dévényi tornára kellett hordaniuk ,mert letapadtak a vállán az izmok, 10 hónaposan még nem kúszott, nem ült ,nem mászott.Szóval tényleg csúszott a mozgásfejlődése ,ennek ellenére 16-17 hónaposan már több mit 50 -60 szót számoltunk nála össze.Mozgásra viszont még mindig sokkal koordinálatlanabb, bizonytalanabb stb..stb.Szóval nem minden fekete vagy épp fehér ebben a témában sem.

2019. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 6-os, teljesen igazad van!

Remélem hamar beindul a kislányod beszéde most már. Aztán mi meg majd meglátjuk, úgy 1,5 év múlva hogy nálunk ez hová fejlődött. Remelem rendben lesz, de kiderül majd!

Hasznos válaszokat kaptam! Köszi Mindenki!

2019. okt. 25. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!