Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hét gyerekágyas időszak...

6 hét gyerekágyas időszak után szeretnék dolgozni, ezt hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

1. verzió:

Jön velem a baba is, és amíg dolgozom, ő mással van (nem idegennel természetesen). Így ott lenne velem mégis, de közben ott van az, hogy jön a borús, taknyos hideg idő, nem akarnám így vinni őt mindenhova, miközben itthon is lehet nyugiban. Csak lenne olyan, hogy 4-6 óráig nem látna viszont...

2. verzió:

Itthon lesz apával, és a nagyszülőkkel. Idegent nem szeretnénk mellé, legalábbis amíg megoldható így családon belül, addig biztosan nem.



Az első verzió azért működhetne, mert nagyon nyugis baba, nem egy síró "bomba", akivel nem lehet sehová sem menni. Viszont kérdéses, hogy ez meddig lesz így, mert ahogy nő, nyílik ki előtte a világ, nem fog mindig aludni a babakocsiban, vagy a hordozóban.


2019. nov. 2. 17:18
1 2 3
 11/25 babyboom567 ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

1.CSED alatt nem dolgozhatsz(hivatalosan),ez 6 hónap(168 nap igazából a csed)

2.a CSED nincs maximalizálva, és csak 15%-ot vonnak belőle,tehát majdnem a teljes fizudat kapod.

3.SZERINTEM esztelenség lemondani a csedet, hogy dolgozhass


De a kérdésre válaszolva, apával otthon.

2019. nov. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
56%
2
2019. nov. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon nem mindegy mit dolgozol.

Hiába lettek lepontoznva.


1 emberekkel?

2 nem lehet megoldani itthonról?

3 ha apa otthon tudnlenni, akkor munkahelyen is?

4 mennyire lenne a munkahely otthonról?

5. Szóba eddig nem került,

de az elsô verzió alapján a szoptatás is lehetne,


6. Valóban nem lehet tudni, hogy mikor "romlik el" hasfájás, fogzás, mozgás.

7. Amig pig poci addig könnyebb, de 6-7-8 hónaposan kúszni kászni kezd, fel akar fedezni, munkahelyen ez egész furcsa lehet.

Itt megint felmerül mi a munka.. Hiszen saját üzlet tulajdonosaként akár egy irodához kapcsolódó lakrészben simán el lehetne, de az ember klasszikusan a saját munkahelyét veszi alapul, ami helytelen.



Notmàl esetben a 2. Verziót látom szélesebb körben alkalmazhatónak, de egyedi feltételek alapján simán működhet az első is / ha belegondolok a főnököm helyzetébe, ahol naponta benn volt a gyerekkel az egész csed-gyed időszakban, hiszen erre az időszakra nem vetette vissza állományba magst, csak mint tulajdonos volt jelen/

2019. nov. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

Én egy tárgy főiskolai oktatójaként megtartottam a tárgyam, mert nem találtam/tunk mást a helyemre. Pitiáner pénz amúgy, alapból fél évvel később jutott eszükbe fizetni.

De mi azt csinàltuk az előadásoknál, hogy elautóztunk a metróig, az autóban megszoptattam a babát, utána párom elvitte a közeli erdőbe kirándulni, utána felvettek a metrónàl, ha bírta a baba, otthon, ha nem, a parkolóban szoptattam megint.

2 és 4 hónapos kora között volt ez összesen 6 alkalommal. Az enyém többemberes baba, aki csak mellen vagy mozgatva (sétálás) nem ordított az első 3 hónapban, azért találtuk ki ezt a projektet. Szóval meg zűrös babával is meg lehet oldani.

2019. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
56%

Előző vagyok. Ha meg 4-6 óra, akkor fejni is tudsz, olyan a baba 5 hónapos korában volt párszor, akkor már viszont itthon is elvolt Apjával.

Aztán jött a megváltó hozzátáplálás.

2019. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
11 ez nem teljesen igaz. Vannak olyan vállakozói formák amikor dolgozhat CSED mellett. Igaz nagyon korultekintonek kell lenni,hogy meddig fér ez bele a keretekbe. De pl egy óraadó tanár lehet ilyen. Egy jó könyvelő kell hozzá azért, aki megmondja.
2019. nov. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Huha, nem igazán számítottam ilyen válaszokra, próbálok reagálni mindenre.


Először, a munkám: Elég sokrétű a munkám, általában azzal vágom ki magam, hogy vállalkozó vagyok. Van egy márkám, és hozzátartozó showroom-om. Igaz, hogy nem állandó nyitvatartással működik, de így is van munkám ott bőven. Mellette még ugye ott vannak a fotózások, promóciók és az egyéb megkeresések, együttműködések. Ezért is változó, hogy mennyit dolgoznék, mert lehet, hogy csak éppen 1-2 órát, de lehet többet (olyat sehol nem írtam, hogy napi szinten lenne a 6 óra!).


A gonosz megjegyzésekről (minek szültél, szegény baba és társai):

Tudom, hogy Magyarországon az a nagy divat, hogy 3-4 évig a gyerek mellől sehová, és még utána is rossz szemmel néznek az anyára, ha esetleg elmenne mozogni, vagy kikapcsolni kicsit egyedül, "hiszen a gyerek". Én nagyon örülök, hogy olyan férjem van, aki nem esik kétségbe attól, ha pelenkát kell cserélnie, vagy megnyugtatni a babát. Sőt, annyira élvezi ezt, hogy az esti fürdetés-etetés-altatás rutiálé mindig az övé, ez az ő kis programjuk kettesben. Teljesértékű szülő, és nem azért, mert én így akartam, hanem mert természetes neki az, hogyha ketten vállaltunk gyereket, akkor nem rám szakad minden 24/7.

Nem gondolom, hogy azért, mert napi pár órát nélkülem lesz, rögtön megnyomorodott lelkisértült lesz belőle, aki gyűlölni fog egész életében. Nem menekülés ez tőle, mert már most a mindenünk, de egyszerűen nekem nem való az, hogy évekig itthon üljek, és az legyen a programunk, hogy reggel elsétálunk az ebédhezvalót megvenni, aztán várjuk haza apát. Megőrülnék szerintem, és szerintem hiába lesz valaki anyuka, igenis fontosak az ő szükségletei is. Tudom, nagy divat az, hogy lenézünk mindenkit, aki máshogy cselekszik, mint mi, de anyukák, csapjatok már a szátokra! Hogy viselkedtek ti másokkal felnőtt nő létetekre? Pár sor alapján... Majd ha a gyereketek cselekszik máshogy, mint ahogy gondoljátok, velük is így fogtok viselkedni? Ne haragudjatok, de előbb a ti fejetekben kéne rendet tenni, de sürgősen. Elkeserítő, hogy az ilyen nők milyen értéket, nevelést adnak át vajon.



Köszönöm szépen a normális, rendes válaszokat! Végül arra jutottunk, hogy amikor kevesebb munkám lesz, akkor marad itthon, ha meg tovább leszek távol, esetleg eljönnek velem, vagy úgy szerveznek programot, sétát, hogy útba ejtenek engem is, és picit babázom. Ha meg nem működik, változtatunk.

2019. nov. 4. 12:55
 18/25 anonim ***** válasza:
Én ha nem tudtam volna elképzelni, hogy itthon maradjak, nem is szültem volna. Én szeretnék a gyerekem mellett lenni. Látni az első lépéseit, hallani az első szavait.... stb. Másrészt meg tudod aki szoptat annak nem úgy megy ám, hogy gondolok egyet aztán szaladok vissza dolgozni. Én szoptatok és szeretném folytatni amíg csak tudom. Nem fogom ezért megvonni a gyerekektől, hogy dolgozzák. Jah meg a többségnek dolgozik a férje is.
2019. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Ez szép, és jó, de nem az volt a kérdés, hogy ki meddig akar szoptatni, hogy szeretne dolgozni. Nem az érdekelt, ki menne vissza dolgozni, és ki nem.


Főleg, hogy ez nem jelenti, hogy nem leszek mellette, napi pár óráról beszélünk maximum, nem 8-12 órákról. Az én férjem is dolgozik, szerencsére rugalmas a munkaideje, sokszor elég hozzá egy telefon és laptop. Ha pedig olyan jellegű lesz, hogy személyesen kell megjelennie 1-1 tárgyalásnál, megbeszélésnél, akkor pedig itt lesz anyukám, vagy a nagyim.

2019. nov. 4. 15:26
 20/25 anonim ***** válasza:

17.


Látod számít mi a munka 😉


Ilyen esetben én is csinálnám.. hobbibis egyben szerintem.

Ez egy jó köztes megoldás, amit felvázoltál.


Egy nyugis napon lehet veled is... ha nem, akkor pedig itt a felmentősereg


Szerencasés vagy, hogy a férjed is rugalmasan elérhető


/ nálunk heti 3 napot nem is találkozik sajnos a lányunkkal, mert továbbképzi magát az alkalmazotti állása mellett.. persze mindezt azért, hogy később jobb legyen/

2019. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!