Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hét gyerekágyas időszak...

6 hét gyerekágyas időszak után szeretnék dolgozni, ezt hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

1. verzió:

Jön velem a baba is, és amíg dolgozom, ő mással van (nem idegennel természetesen). Így ott lenne velem mégis, de közben ott van az, hogy jön a borús, taknyos hideg idő, nem akarnám így vinni őt mindenhova, miközben itthon is lehet nyugiban. Csak lenne olyan, hogy 4-6 óráig nem látna viszont...

2. verzió:

Itthon lesz apával, és a nagyszülőkkel. Idegent nem szeretnénk mellé, legalábbis amíg megoldható így családon belül, addig biztosan nem.



Az első verzió azért működhetne, mert nagyon nyugis baba, nem egy síró "bomba", akivel nem lehet sehová sem menni. Viszont kérdéses, hogy ez meddig lesz így, mert ahogy nő, nyílik ki előtte a világ, nem fog mindig aludni a babakocsiban, vagy a hordozóban.


2019. nov. 2. 17:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Kérdező tényleg járj utána, hogyan tudod ezt kivitelezni mert könnyen bukhatod a csed-et! Kérdezz meg egy könyvelőt, mert csed alatt nagyon limitált az a lehetőség amikor lehet dolgozni. Gondolom nálad megoldható mert a bolt ugye akkor is termelhet ha te nem vagy ott, de járd körbe.
2019. nov. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ha a párjával közös vàllalkozás, akkor nincs semmi gond.
2019. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Kerdezo! Ez egy tok jo dolog. Mondjuk par honapos koratol...nem azzal van a baj...csak a 6 het nagyon keves. Meg persze viszitek, meg beugranak.... ez azert nem ilyen konnyu, de ha meglesz a gyerek, erre magadtol is rajossz..
2019. nov. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

ilyen meló mellett szerintem simán megoldható, hogy vidd a gyereket


(és igen, sajnos ma magyar viszonylatban az a norma, hogy tedd tönkre a karriered, csak mert gyereket is akarsz....)

2019. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
4 hete "megvan" a gyerek, szóval köszi szépen, de nem a vakvilágba beszélek. Séta közben simán ott lehetnek, meglátogathatnak. Ma is 2,5 órát sétáltunk, városoztunk, nem értem ebbe miért nem férne bele az, hogy arra jönnek hozzám. Lehet bonyolítani a gyereknevelést, meg vesztegzár alatt élni, szigorúan csak a legszükségesebb helyekre elmenni, de szerintem az nem normális élet. Nyilván a baba a legfontosabb, az ő érdekeit tartjuk a szemünk előtt, de mikor olyanokat olvasok, hogy valaki évekig nem megy el nyaralni a gyerek miatt, vagy nem jár el étterembe a babával, meg űrlényként néz arra, aki simán szervez programot a babával együtt, akkor nem lepődök meg azon, hogy minden 2.-3. anyuka panaszkodik, hogy depressziós, befordult. Terhesen volt egy kéthetes időszak, amikor beteg lettem, nagyon sehová sem mentem, hogy ne legyen rosszabb, és gyógyuljak minél hamarabb. A végére már majd' megőrültem, és annak is örültem, hogy eljutottam a közeli Aldiba, vagy pékségbe már. Most szülés után is hazajöttünk, sokan mondták, hogy hetekig aztán sehová a gyerekkel, de én is jól voltam a császár után, ő is elég nyugis a kezdetektől, így azért már egyhetesen elmentünk vele egy kisebb sétára. Nem nagybevásárlást csináltunk, nem is a kisgyerekes barátokhoz mentünk, de jól esett kicsit a friss levegőn lenni, mozogni. Azóta is megyünk naponta, van, hogy kétszer is. Sőt, ha messzebb akarunk menni, akkor hordozóval együtt be az autóba a picit, és megyünk. A pelenkázótáska telepakolva nálunk van, mi is ott vagyunk, nem tudom, miért kéne agyonparázni ezt.
2019. nov. 4. 21:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!