Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha apa marad a babával...

Baj ha apa marad a babával otthon hat hetes gyerekágyas időszak után?

Figyelt kérdés
Megköszönném a tapasztalatokat azoktól, akik így tettek, apák anyák véleményét egyaránt várom.
2008. okt. 15. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha nincs más megoldásotok...

Viszont azt tudnod kell, hogy tgyásra apuka nem jogosult, csak anyuka, apuka csak gyedre mehet. Nemtom mennyi volt a jövedelmed, de érdemes mérlegelni, ha jól kerestél, mert nincs felsőhatára mint a gyednek.

Én nem hagytam volna ki egy percet sem a kicsike nélkül, és szerintem nagy szüksége van a csöppségnek anyukára főleg az első időszakban, meg egyébként is, szoptatás stb...

De ismerek én is olyan családot ahol apuka van otthon a kicsivel. És megvannak jól, nincs gond ahogy én látom, csak furi. De ma már megváltozott a világ.

Ti tudjátok, a ti döntésetek, de ha megoldható, inkább ne. :) Te hordoztad a pocidban, te vagy számára a minden. És a biztonság.

Viszont ha nem hosszú a munkaidőd, akár...

Nem tudom, nem is tudom miért írtam, mert segíteni nem tudtam,de írtam. :)

Minden jót nektek.

2008. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Bajnak nem baj, hiszen ő az édesapja, akihez pont annyira fog kötődni, mint hozzád. Ennek ellenére az első időszakban szerintem jobb, ha te maradsz vele. A szoptatás miatt (ha van rá lehetőséged, ill. hogy ne gondolj majd vissza úgy erre az időszakra, hogy kár, hogy nem voltam vele... 6. hónap után ha úgy gondoljátok, még mindig "cserélhettek".
2008. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg fog szakadni a szíved, hogy a gyerek az apjára néz majd úgy, ahogy rá kellene.Hidd el, nem elhanyagolható dolog.
2008. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi a babánkat 1 hónapos kora óta úgy neveljük, hogy félnapot vagy egy egész napot apukájával vagy velem van és egy héten egyszer vagy kétszer csak a nagyszülőknél van. Így szokja azt is, hogy nem csak anya van és más senki mellett nincs meg majd ha nagyobb lesz. Nem néz rám máskép, mint az apukájára, vagy mint a nagyszülőkre. Nem maradsz le semmiről, a fejlődését így is meg tudod, majd mert gondolom nem külföldön dolgozol, és este amikor munka után hazamész úgy is megbeszélitek mi történt az nap. Csak még Magyarországon nem elfogadott az, hogy nem anyuka van otthon a gyermek 3 éves koráig, hanem apukája. Én vidéken élek és nagy borjú szemmekkel néztek rám és a férjemre, hogy megmerjük ezt tenni és meglehet. Nincs semmi hátránya se nektek se a gyermeknek.

Boldog babázást kíván majdnem 5 hónapos anyuka.

2008. okt. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsónak írnám, köszi a bíztatást, nem külföldön dolg. még csak nem is messze, kb 15 perc kocsival és a munkaidőm is kötetlen szóval akkor és annyiszor jövök haza ha akarok, viszont anyagilag abszolút nem mindegy a különbség. szóval tényleg köszi
2008. okt. 16. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!