Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha babám 3-hós...

Koi melinda kérdése:

Mit csináljak ha babám 3-hós egész nap alig eszik délutántól viszont 1-2 óránként eszik az orvos azt mondta hogy ezt nem lehet sírjon ha kell! de csak három óránként ehet, máshól azt olvasom hogy igény szerint cicizzen. Este kap pótlást. MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Akkor egyen, amikor éhes, semmiképp se hagyd sírni!
2012. dec. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Egy babának akkor kell enni, amikor éhes. És a szoptatás nem csak evés!


Egyébként három hónapos korban van egy növekedési ugrás, ilyenkor állítják be maguknak a több tejet. Lehet, hogy nappalra elég, amit termelsz, de este mindenkinek kevesebb a teje, ezt a sűrű mellretétel és az egyéb praktikák tudják ellensúlyozni (homeobigyó, Karamalz, tea).


Szerintem is igény szerint szoptass! Az orvosok meg... nem laktációs tanácsadók.

2012. dec. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Igazuk van az előttem szólóknak. Egy baba akkor egyen, amikor éhes. Elvégre egy felnőtt is akkor eszik, ah éhes. (Képzeld csak el a szitut: nagyon éhes vagy, kopog a szemed, ott van előtted a kaja, de nem ehetsz belőle, mert még nem jött el az ideje... Ugyanezt érzi a baba is.)

Ráadásul a babának a szopi nem csak evés, hanem meg is nyugtatja őt.


A pótlást egyébként miért kapja?

2012. dec. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Szegény baba, már csak az kellene, hogy sírjon az éhség miatt. Szerintem is etesd akkor, amikor a kicsi éhes.
2012. dec. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
egyen nyugodtan. Nekem is estefelé többször evett, mert kevesebb volt, ezért többször kért. Így lett elég.
2012. dec. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Válts orvost! Ekkora blödséget még nem hallottam orvostól. Akkor egyen amikor akar és igénye van rá. Ezért nevezik igény szerinti szoptatásnak.
2012. dec. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
harmadik válaszolónak:azért kap pótlást mert este már csak a két ciciből tud összesen 30-at enni.ő most 7 kiló és ez kevés volt neki.amugy meg kiderült hogy laktózérzékeny és mostmár az erre való tápszertől majdnem átalussza az éjszakát.köszönöm a válaszod amugy meg igény szerint szokott enni amikor csak ő akar.boldog új évet.
2012. dec. 30. 13:31
 8/9 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a válaszokat.mindenkinek sikeres és boldog egészséges új évet kivánok.
2012. dec. 30. 13:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Nektek is hasonló jókat! :)
2012. dec. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!