Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejcukor érzékenység vagy...

Tejcukor érzékenység vagy melegkiütés? SOS

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves tegnap ivott először tejet, eddig szopizott, de már nagyon kevés van és szerettem volna a pár hete használt nestlés tejitalokat kiváltani. tegnap este vettem észre a felsőtestén a hátán mellkasán pici pöttyöket, ami nem tudom, hogy mitől lehet, mert eddig még nem volt melegkiütése sem. Egyébként más tejterméket túró rudi, krémtúró joghurt már evett és nem ütötte ki. szerintetek csak a melegtől lehet vagy valami más?

Ma hűvösebb volt (25 fok) és nem múlt el. Köszönöm a válaszokat!


2010. júl. 18. 20:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
11:31-nek. Anyatejben alapból nincs a baba számára fajidegen tejfehérje, ami kiütést okozhat. Ha az anya sok tejterméket fogyaszt, akkor az átmegy a tejbe, de alapból nincs benne!
2010. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11.31 vagyok. Fajidegen fehérje? Ez mit jelent? Szerintem is szuper dolog, hogy ha valaki hosszan tud szoptatni és tuti, hogy az a legjobb a babának az első pár hónapban, de az anyatej pont olyan allergén lehet, mint bármi más. De rengeteg tejcukor is van benne, ami nem fehérje, hanem egy cukor (laktóz), amelyre igenis lehet a bab érzékeny, én az voltam és édesanyámnak azonnal abba kellett hagynia a szoptatást (fogytam, folyamatosan hasmenésem volt). Ez nem azt jelenti, hogy nem kellu szoptatni, csupán azt, hogy előfordulhat, hogy nem az anyatej a legmegfelelőbb táplálék egy gyermek számára. A tejcukor érzékenység egyébként nem allergia, hanem egy enzimnek a hiánya, így érdemes többször is próbálkozni alacsonyabb laktóztartalmú ételekkel (laktózmentes tej, tejföl, joghurt, stb), mert ha ki is alakul az érzékenységi rakció (hasmenés, hascsikarás, puffadás), nem viselkedik allergiaként, vagyis legközelebb nem lesz erősebb a reakció. Sőt, vannak olyanok, akik odafigyeléssel kicsit növelni tudták laktózbírásukat (pl. ha van egy csepp tejföl valamiben, még nem lesznek nagyon rosszul).

Ne tekintsd kérlek szőrszálhasogatásnak, de nagyon fontosnak tartom, hogy ne keveredjenek a köztudatba butaságok. A tejcukor tehát a laktóz, ami egy cukor és nem fehérje. Tényleg nem rosszat akarok, én laktózérzékeny vagyok és már a terhesség során nagyon odafigyeltem, hogy lehetőleg a babám ne legyen (a hajlam örökölhető, de tolerancia kialakítható, pláne kicsi korban), és szívesen segítek másnak is, mert én hosszú éveken át tanultam, hogy lehet tejcukor nélkül táplálkozni. Bocsi és remélem nem veszed zokon.

2010. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11:31, igazad van abban is, hogy egy baba lehet allergiás az anyatejre, de ez NAGYON ritka és nem egy évesen jön elő. :)


[link]

4. tévhit Az anyatejre is allergiás lehet a baba

Nem. Az allergia idegen anyagok elleni reakcióként alakul ki. Az anyatej viszont nem idegen anyag, szemben a tehéntejjel, ami egy másik fajnak a teje, éppen ezért reagál rá érzékenyen az emberi szervezet.

Az anyatej a legjobb táplálék a babának, szemben pl. a tápszerrel, amiből még a hypoallergén is tehéntejet tartalmaz.

2010. júl. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!